Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Szukam funkcjonalnego dekodera do telewizji satelitarnej i kablowej. Najlepiej, żeby miał 2 głowice na DVB-C ale nie znalazłem takiego. Głównie będę go używał do oglądania i nagrywania kablówki. Satelita sporadycznie.
Miałem już do czynienia z OPTICUM SLOTH COMBO PLUS ale niestety musiałem go zwrócić ponieważ nie wyszukiwał mi niektórych programów z telewizji kablowej.
A te, które znalazł były w zupełnie innej kolejności niż emituje dostawca (Satfilm).
1. Czy jest szansa, że model AB CryptoBox 752HD Combo poradzi sobie z tymi problemami?
2. Czy jest możliwe jednoczesne nagrywanie jakiegoś programu oraz oglądanie w tym samym czasie innego nagranego programu?
3. Czy nagrania mają nazwę kanału, z którego są nagrywane, czy np. tytuł filmu taki jak podaje EPG?
4. Czy nagrany materiał z DVB-C jest kodowany, czy można go odtworzyć na komputerze?
5. Czy można mu zlecić nagranie jakiegoś programu za pomocą lokalnej sieci?

Edytowane przez Barti
Treści postu nie zamieszczamy w żadnych ramkach, tylko bezpośrednio w polu tekstowym postu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś doradzić to trzeba wiedzieć, jak nadawany jest sygnał w kablówce. Czy dają jakieś własne dekodery, jakieś karty dekodujące, czy zwyczajnie kabel podpięty bezpośrednio pod telewizor? Może te stacje, które nie są wyszukiwane przez tego Opticuma, wymagają karty dekodującej i modułu od operatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cryptobox 752 to udany model i bardzo prawdopodobne, że sobie poradzi, przynajmniej na sofcie typu patch. Ma wejście na moduł i czytnik. Jak nie da rady w czytniku to z modułem powinno być OK. Weź wysyłkowo. Jak nie da rady to zwrócisz.

2. W zasadzie da się oglądać i nagrywać w ramach jednego multipleksu TV naziemnej, z jednego transpondera z TV SAT. A co do kablówki to nie wiem, jak to może być.

3. Już nie pamiętam, ale chyba pełna nazwa programu jest w nazwie.

4. Prawie na pewno będzie nagranie zakodowane. Jest do dyspozycji taki DOS-owy program, co odszyfrowuje nagrania, ale to trwa tyle, co czas trwania nagranego materiału. Na pewno nie szyfruje nagrań z DVB-T i FTA z satelity. Jak miałem ofertę Smart HD+ z kartą Conax to nagrania szyfrowało, tylko to było na starych softach oficjalnych z oznaczeniem MCAS. Takie nieoficjalne patch nie wiem, jak się zachowają.

5. Jest program na Androida, gdzie przez Wi-Fi w domu możesz programować nagrywanie z EPG.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-S i DVB-S2 to są rodzaje modulacji. Ta ostatnia pojawiła się, odkąd na satelitę zaczęły "wchodzić" kanały nadawane w rozdzielczości HD, co też pociągnęło za sobą rozpoczęcie korzystania z nowszej, wydajniejszej kompresji, MPEG-4.

W zasadzie wszystkie chyba tunery, które obsługują modulację DVB-S2 i kompresję MPEG-4, są kompatybilne "w dół", tzn. obsługują także modulację DVB-S i kompresję MPEG-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 16:21, Ramirez napisał:

...

2. W zasadzie da się oglądać i nagrywać w ramach jednego multipleksu TV naziemnej, z jednego transpondera z TV SAT. A co do kablówki to nie wiem, jak to może być.

...

 

Chodzi mi konkretnie o oglądanie nagranego materiału z jednoczesnym nagrywaniem innego. Bez znaczenia, czy było to nagrane z DVB-C, DVB-T czy DVB-S.

Jeden się aktualnie nagrywa, a ja oglądam inny nagrany. Da się?

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Istnieją inne formy wyróżnienia fragmentu postu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na moim 752 zauważyłem że znika mi obraz z TVN Turbo HD, po prostu nie odtwarza. Aby przywrócić kanał, kasuję go, następnie ściągam z transpondera i ustawiam na starym miejscu. Po jakimś czasie kanał znów nie odbiera, ale pokazuje się opis i tak w koło informacja "Kanał zablokowany". Z transpondera 11508 inne kanały śmigają bez problemu. Czy u was dzieje się podobnie? Jest jakaś rada na to? Mam też model 650, ale na nim jest wszystko w porządku. Wspaniałego Nowego Roku dla Wszystkich życzę.

Edytowane przez Barti
Po każdym znaku interpunkcyjnym, przestankowym itp. wstawiamy jeden odstęp (spację). Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, K63 napisał:

Na tym tp. są nadawane dwie wersje tego programu. Na obydwu masz tak samo?

Zmień np. o jedna pozycję.

Zmieniłem pozycję wczoraj, na razie nie znika. Pozdrawiam.

W dniu 7.12.2018 o 19:19, emeryt napisał:

Do "krzysztofffa", w moim modelu zdarza się ten dziwny dźwięk (dżżżnn),nie wiem jaka jest przyczyna tego.Na nowym sofcie patch jest częściej niż na mcasie,oprócz tego występuje też czasami pikseloza i zatrzymanie obrazu na sekundę.Odbieram na mcasie.

Do "Linza", ja odbieram Polsat przez moduł CI+,odbiór jest stabilny ale przejście z kanału na kanał to trwa chyba 7sec.trochę za wolno.

Co do tego nowego softu to nic się nie poprawiło,jedynie dodali zakładkę kanałów radiowych.

Ciekawe jak 752 śmiga na samej karcie nc+,jak szybko przechodzą kanały,z Astry nie kodowane w 1sec.Nie kodowane z Hotbirda do 3sec.,tak samo kanały z NTC.

Odnośnie posta do "krzysztofffa", już wiem skąd ten dziwny dźwięk, wydaje go telewizor. Śledziłem chyba sześć godzin bez przerwy te dwa ustrojstawa, ale co ważne tv nie zachowuje się tak podczas odtwarzania filmów, zwracałem na to też szczególną uwagę.

Edytowane przez emeryt
Poprawa postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mama tak poustawiane, ale się pojawiają krzaki, mimo to.

Dodam tylko, że sprawdzałem to na DVB-C w UPC.

Wieczorem postaram się sprawdzić na DVB-T i na oficjalnym FW.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...