Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w dodatkach sieciowych opcja "Pogoda" jest nie aktywna, po włączeniu tej opcji informacja ''Nie znany błąd". W modelu 650 to samo, zmiana oprogramowania nic nie zmienia, inne opcje są w porządku. Co może być tego przyczyną? Czy u Was też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2019 o 20:33, K63 napisał:

 

Robiłeś ustawienia fabryczne?

 

Już to rozgryzłem i sprawa wygląda następująca.

Ponieważ odbiornik nie jest oficjalnie wspierany przez UPC i nie możliwości wyboru operatora tak jak to jest w nowych telewizorach i jeszcze do tego ich siec jest specyficzna zdublowane LCN tych samych kanałów SD z HD to wychodzą prawdopodobnie takie krzaki jak i zdublowane opisy e EPG.

To trzeba wyszukiwać kanały tak samo, jak w starych TV wybrać kraj Czechy i dać pełne szukanie wtedy są polskie znaki w EPG i INFO.

Natomiast w CR 752HD nie ma możliwości wyboru regionu w wyszukiwaniu kanałów w DVB-C tak jak w TV to po wyszukaniu w ustawieniach trzeba ustawić język EPG na CZECHY i wtedy wskakują polskie znaki w EPG, ale w nazwach kanałów dalej jest ich brak.

Przydałaby się taka opcja, jaka i opcja  jest to w TV albo niektórych tunerach np. Fergusonach, że wybieramy region w tym przypadku CZECHY  albo możliwość wpisania parametrów takie jak są podane dla danego regionu  według instrukcji jak tutaj a wszystko inne jest w PL i powinno być chyba ok.

Natomiast tutaj jest trochę o tym jak szuka TV zgodny z UPC 

 

Edytowane przez pabloskrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Cryptobox 752HD.

Mam zainstalowane kanały dvbs i dvbt.

Zgrałem listę kanałów do pliku *.sdx.

Wgrywam tę listę przez STB Editor i ukazuje się komunikat:

"Program ConexantSTB MFC Application przestał działać"

... i co teraz ?

 

OK

Już funkcjonuje.

Pobrałem niewłaściwą wersję STB Editor.

 

 

Edytowane przez maryś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...


https://digitalne.ellano.sk/media/kunena/attachments/7838/752HD_V1.14.20433_09-05-2018.rar


Nowy soft

 Naprawiono - EPG nie działa prawidłowo
Naprawiono - Po zakończeniu nagrywania odbiornik sam się wyłączy

Uwaga: DLNA DMP działa tylko wtedy, gdy podłączona jest pamięć USB
Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam Wszystkich.

Mam kłopot z tym tunerem - może ktoś mi wytłumaczy/poradzi co powinienem zrobić.

Używam go z kartą TNK z pakietem Domowy HD (wcześniej nie aktywowana) Po aktywacji odkodował tylko cześć kanałów a przez pierwszy miesiąc powinno chodzić wszystko. Nie odkodowal nawet kanałów z pakietu np Eurosport, Travel channel.

Jaka jest przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Dopytam jeszcze, czy w takim razie po pierwszym miesiącu jak opłacę już kolejny okres to odkodują się programy z pakietu domowy hd ( zależy mi na Eurosport) czy nadal będzie dostępne to samo. I dla czego smart hd skoro karta jest z pakietem domowy hd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dekoder z najnowszym softem 20433 patch. Mam problem z EPG. Po włączeniu muszę na EPG zatwierdzać OK kanały, aby wczytało program i wczytuje, ale tylko na godzinę góra dwie do przodu. Po tym czasie znów napisy brak EPG. Nagrania przy odtwarzaniu tylko głos bez obrazu. Szkoda bo nie można do przodu ustawić przez aplikację i dekoder przełączania kanałów. Używam moduł CI+ od Canal+ (kiedyś nc+).

Wszyscy chwalą ten dekoder, a ja tego nie mogę powiedzieć, chyba, że ten problem tylko mnie dotyczy? Mam jeszcze dwa dekodery ADB 2850 ST i w nich problemu takiego brak oraz jak ktoś pytał można nagrywać i oglądać wcześniej nagrany program jednocześnie.

Czy jest jakaś rada na te problemy bo sprzedawca nie odpisuje na moje pytania choć przed sprzedażą mówił, że będzie ok.

W dniu 9.01.2020 o 11:15, emeryt napisał:

Nie mogę zaprogramować nagrań przez Timeshift, ktoś pomoże jak to zrobić? Pozdrawiam wszystkich.

Programowanie nagrań, otworzyć EPG i na danym programie dusimy u góry na pilocie Record. Jedno naduszenie napis zmieni kolor na czerwony to nagrywanie drugie naduszenie kolor będzie zielony program sam się przełączy o danej godzinie. Edytować można czerwonym przyciskiem. Lepsza obsługa przez aplikację G-Mscreen na androida.

Edytowane przez WladekNemo
Dopisanie słowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dekoder mam dostęp przez Internet do softów z patch w nazwie czyli nieoryginalnych, natomiast na stronie producenta są stare numery.

Czyżby o ten chodziło bo on jest najnowszy i bez dodatku ANTIK_TV który ich tv obsługuje.

752HD_MCAS_V1.14.19994_17-10-2018.rar

W tym jednak po wypakowaniu w opisie jest tylko ich Orange, nic nie ma o nc+ jako szybkie wyszukiwanie aby mieć kolejność kanałów, 

chyba, że chodzi o inny soft i trzeba szukać na innej stronie jak tak to proszę o info gdzie oraz jaki cały numer bo daty często są zmienione na nowsze.

Z góry dziękuję za informację.

 

14 godzin temu, DanielK napisał:

@WladekNemo
wgraj oryginalny SW zdaje się z mają albo października 2018. To z maja lepiej działało z modułami CI+.

Sprawdzałem ten ze strony producenta

752HD_MCAS_V1.14.19994_17-10-2018.rar

I niestety wyskakuje komunikat: twój odbiornik nie jest zgodny z tym modułem. EPG też tylko na godzinę do przodu.

Przy tym z patchem 20433 okazało się, że ustawienie nagrywania na czas oczywiście z wyłączonym głębokim czuwaniem nagrywa, ale odtwarza tylko dźwięk. Obrazu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WladekNemo napisał:

Przy tym z patchem 20433 okazało się, że ustawienie nagrywania na czas oczywiście z wyłączonym głębokim czuwaniem nagrywa, ale odtwarza tylko dźwięk. Obrazu brak. 

 

Na tym oprogramowaniu ja nie mam żadnego problemu z nagrywaniem, a używam cały czas głębokiego czuwania.

Kartę mam w czytniku dekodera, ale kiedyś na próbę testowałem moduł NC+  i rzeczywiście zdarzało się raz na kilka nagrywań, że nie było obrazu.

Najważniejsza rzecz to po wgraniu nowego oprogramowania zrobić reset do ustawień fabrycznych, bez tego niby wszystko działa ale czasami są różne nie działające funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zabezp napisał:

 

Na tym oprogramowaniu ja nie mam żadnego problemu z nagrywaniem, a używam cały czas głębokiego czuwania.

Kartę mam w czytniku dekodera, ale kiedyś na próbę testowałem moduł NC+  i rzeczywiście zdarzało się raz na kilka nagrywań, że nie było obrazu.

Najważniejsza rzecz to po wgraniu nowego oprogramowania zrobić reset do ustawień fabrycznych, bez tego niby wszystko działa ale czasami są różne nie działające funkcje.

Dekoder zakupiłem z tym softem i  właśnie nie działało EPG oraz nagrywanie dlatego zacząłem szukać innych oprogramowań. Inne jednak nie obsługiwały modułu i wróciłem do 1.14. 20433 patch. Oczywiście przywracałem ustawienia fabryczne, ale to nic nie dało. Teraz nawet nie włącza się nagrywanie o ustalonym czasie, a jedynie nagrywanie na żywo dusząc przycisk Record. Czasem jest wtedy obraz, a czasem nie.

Próbę też robiłem wkładając kartę starej usługi TNK HD z którą był sparowany dekoder 2850 ST i o dziwo karta w czytniku działa jednak z EPG i nagrywaniem ten sam problem.

Wczoraj rozmawiałem z serwisem sprzedawcy i potwierdził problemy z EPG, a dzisiaj ma sprawdzić nagrywanie bo sprawdzał jedynie na żywo, a na czas nie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dziękuję bardzo za zainteresowanie moim problemem i życzę wszystkim miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...