Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Poszukuję odbiornika, który będzie mi głównie służył do odbioru programów radiowych - z różnych satelitów oraz czeskiego DVB-T.

Spodobał mi się ten model i rozważam jego zakup, stąd moje pytania do was:

1. Jak zachowuje się wyjście SPDIF - czy jest "przezroczyste" tzn. czy da się regulować na nim głośność z pilota czy nie?

2. Czy można obsługiwać tuner tylko z pilota, bez telewizora. Chodzi o to, czy jak zaprogramuję sobie stacje, to później mogę się między nimi przełączać po prostu "góra -dół", czy muszę używać jakichś kombinacji pomiędzy DVB-S i DVB-T?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 15:03, canton napisał:

1. Jak zachowuje się wyjście SPDIF - czy jest "przezroczyste" tzn. czy da się regulować na nim głośność z pilota czy nie?

2. Czy można obsługiwać tuner tylko z pilota, bez telewizora. Chodzi o to, czy jak zaprogramuję sobie stacje, to później mogę się między nimi przełączać po prostu "góra -dół", czy muszę używać jakichś kombinacji pomiędzy DVB-S i DVB-T?

 

 

ad.1 Na PCM można regulować, na RAW tak lub nie - w zależności od rodzaju ścieżki dźwiękowej.

ad.2 Na liście "Wszystkie kanały" masz zarówno naziemne jak i satelitarne. Możesz je mieszać i ustawiać w dowolnej kolejności. Podobnie na listach ulubionych. Ponadto jest możliwość wyboru wg konkretnego satelity (np. Hot Bird, Astra, itd.) lub tylko DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję K63 za szczegółową odpowiedź.

No i teraz zacząłem się obawiać, czy przypadkiem ten tuner nie obrabia jakoś dodatkowo dźwięku. Normalnie powinien tylko zdekodować do PCM i wystawić to na SPDIF - bez ingerencji w poziom i nie daj Boże w barwę. Na Astrze jest wiele stacji o naprawdę wysokiej jakości (np. chyba wszystkie ARD są w MPEG2 320 kbps) i nie chciałbym ich sobie popsuć. Do tej pory używam tunera Humax F2-FOX, który ma genialne wyjście cyfrowe. Audio podane z niego na zewnętrznego DAC-a brzmi fantastycznie. Jednak to już staruszek i ma tylko DVB-S, więc coraz więcej stacji tracę, bo przechodzą na S2. Dlatego szukam godnego następcy. Przy okazji combo, bo jestem w zasięgu czeskich muksów DVB-T, a tam są stacje radiowe.

Czy sprawdzał ktoś wyjście SPDIF pod tym kątem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ten pstryk słyszysz z tunera, a nie z głośników?

Zdecydowałem się w końcu na zakup i teraz testuję go sobie dokładnie. Zauważyłem, że przy przełączaniu programów, a szczególnie TV/RADIO, bardzo rzadko pojawia się takie bardzo delikatne cyknięcie na granicy słyszalności. Na ucho to dźwięk przetwornicy w zasilaczu - jakby skokowo zmieniało się obciążenie procesora. Może ten układ po prostu tak ma? Ale szczerze mówiąc, nie zauważyłbym tego gdyby nie twój post. Jeśli twój tuner cyka głośno, to moim zdaniem powinieneś go reklamować.

Mój ma soft 1.10.19238. Już znalazłem w nim trochę błędów, ale ogólnie jest nieźle, więc jeszcze poczekam z aktualizacją.

Przy okazji informacja co do przycisku Power na panelu czołowym: on załącza tuner, ale tylko wtedy gdy jest wyłączony niski pobór mocy standby w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2018 o 10:13, krzysztoffff napisał:

Witam. Ponawiam swoje pytanie. Czy toś z użytkowników tego dekodera zauważył taki dziwny objaw, tzn. podczas zmiany kanałów słychać taki dziwny dźwięk, " krótki cichy pstryk"? Proszę o info, czy ktoś u siebie też to zauważył.

 

Nie zauważyłem na swoim egzemplarzu niczego podobnego, a słuch mam absolutny.

 

PS. Czy dekoder koduje nagrania z modułów?

Edytowane przez Linz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że mamy dwa rodzaje softów. Oficjalny , legalny z oznaczeniem MCAS oraz drugi, robiony pewnie przez te same osoby, z dopiskiem patch, który jest bardziej rozbudowany, ale jest takim softem piratem, zawierającym rozwiązania, na które nie mają wykupionej licencji. Może działać, ale z czasem po aktualizacji softu modułu może odbiornik przestać to dekodować. Jednym słowem, porażka. Oficjalnie obsługuję tylko moduły CI, a CI+ teoretycznie nie. W przypadku modułu nc+, takiego niebieskiego, co jest obecnie jedynym słusznym modułem to soft MCAS rozpoznaje moduł, ale nie widzi karty dekodującej, czyli nawet nc+ nie można oglądać. W przypadku softu patch moduł i karta są rozpoznawane, można oglądać nc+, ale nie działa nagrywanie. A najgorsze, że ciężko dostać normalny tuner satelitarny, który obsługuje oficjalnie moduły CI+. Te linuksowe po 1000, czy 1500 zł to też taka nielegalna  partyzantka. Może będzie działać, ale nie musi. Mam jeszcze telewizor LG z tunerem satelitarnym i tam pisze, że obsługuje CI+ i tam działa normalnie bez problemów.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowszy soft 1.14.19994 i co widzę:

1. Przy przełączaniu kanałów nie słychać żadnego pstrykania.

2. Została poprawiona obsługa listy kanałów - jest bardziej intuicyjna.

3. Wyjście SPDIF zachowuje się dziwacznie, w zależności od ustawionego poziomu głośności, np:  przy 100% ->PCM 16 bit, 98% ->24 b, 96%->20 b, 94% ->24 b, 92% -> 23 b, 90% ->20 b, 88% ->24 b, 86% ->22 b itd. Tak pokazuje podłączony do niego DAC. WTF? Najlepiej brzmi przy 100%, więc chyba tylko wtedy dźwięk idzie bez dodatkowej obróbki.

4. Teletekst nadal ma problem z polskimi znakami.

5. Wbudowany Player jest niedopracowany. Słaba jakość muzyki z plików mp3 na USB (dobrych!). Dodatkowo pliki 44,1 kHz odtwarzane są zbyt wolno i z obniżoną tonacją. Np. plik CBR 256 kbps 44,1kHz player pokazuje jako 215 kbps. Coś jest skopane z częstotliwością próbkowania. 48kHz idzie normalnie. Za to całkowicie dobrze odtwarza się plik z TS nagrany w PVR.

6. Teraz przycisk Power na panelu czołowym działa prawidłowo w obie strony niezależnie od wybranego trybu Standby.

7. Na pasku info pojawił się wykres jakości sygnału. Genialne!

 

Poza tym ten odbiornik ma rewelacyjną głowicę DVB-T(2)/C. W mieszkaniu w bloku we Wrocławiu odbiera wszystkie dostępne muksy z jakością ponad 60% na przysłowiowym kawałku drutu. Dotąd żaden odbiornik tak tu sobie nie radził.

Na koniec pytanie - jak zgrać z dekodera listę kanałów, aby obrobić ją sobie w STBEditor i załadować ponownie? Opcja w menu daje możliwość zapisu i odczytu, ale nie daje wyboru gdzie to zapisać i zapisuje gdzieś w pamięci wewnętrznej, a nie na podłączonym dysku USB. Może udało się komuś jakoś to obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2018 o 09:00, Linz napisał:

 

Nie zauważyłem na swoim egzemplarzu niczego podobnego, a słuch mam absolutny.

 

PS. Czy dekoder koduje nagrania z modułów?

A co do szyfrowania to tak:

DVB-T nie ma szyfrowania.

Kanały satelitarne FTA, o ile dobrze pamiętam, to też nie.

Programy kodowane z oferty Smart HD+ są kodowane zarówno, jak karta jest w czytniku oraz tak samo, jak karta jest włożona w moduł Conax. Dla normalnego softu MCAS jest pewne obejście ale tylko dla desperatów. Na stronie producenta czyli http://www.abcomeu.com/download-software jest program  PC_TOOL_ALI.rar, którym można odszyfrować nagranie na komputerze. Trwa to tyle, co nagranie, czyli np. te 2, czy 3 godziny niezależnie od szybkości komputera. Dodatkowo to program DOS-owy, który trzeba uruchamiać z wiersza poleceń Windowsa. Jedynym tradycyjnym tunerem, jaki znam, który nie szyfruje nagrań ze Smart HD+ to jest Opticum Sloth Combo Plus, ale nie polecam, bo ma słaby obraz i marne niestabilne oprogramowanie. Do tego Cryptoboxa dużo mu brakuje.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych i przestankowych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Do "krzysztofffa", w moim modelu zdarza się ten dziwny dźwięk (dżżżnn),nie wiem jaka jest przyczyna tego.Na nowym sofcie patch jest częściej niż na mcasie,oprócz tego występuje też czasami pikseloza i zatrzymanie obrazu na sekundę.Odbieram na mcasie.

Do "Linza", ja odbieram Polsat przez moduł CI+,odbiór jest stabilny ale przejście z kanału na kanał to trwa chyba 7sec.trochę za wolno.

Co do tego nowego softu to nic się nie poprawiło,jedynie dodali zakładkę kanałów radiowych.

Ciekawe jak 752 śmiga na samej karcie nc+,jak szybko przechodzą kanały,z Astry nie kodowane w 1sec.Nie kodowane z Hotbirda do 3sec.,tak samo kanały z NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...