Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi MAVERIC'u, dziękuję ci bardzo, bardzo serdecznie. Dekoder odblokowany.

Jest jeszcze jeden problem: nie mogę się połączyć z internetem, dekoder połączony kablem z z ruterem, komunikat: "Podłączenie do Internetu nieudane". Przedtem tak nie było, łączył się od razu.

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Proszę nie używać Caps Lock podczas pisania postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://download.abcom.sk/AB Cryptobox/AB Cryptobox 7XX/Tools and other files/PC_TOOL_ALI.rar

 

Tym powinno się dać, program z oficjalnej strony producenta. Ale dekodowanie trwa tyle samo co nagranie niezależnie od szybkości komputera. No i działa z wiersza poleceń. Chociaż gdzieś w internecie widziałem wersję czy nakładkę graficzną na ten programik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam czarny ekran niestety podczas próby nagrywania cały czas. Kiedyś jakoś to działało, gdy kanał miał 2 ścieżki dźwiękowe przy majstrowaniu nimi. Producent napisał, że Fixed recording from NC+ Cam i co? Nie wiem, dlaczego ludzi tak w błąd wprowadzają. Chyba wszystkie patche już sprawdziłem.

 

Moduł Nagra, niebieski.

Edytowane przez Linz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym nagrywaniem to inna sprawa. Tez miałem z tym kłopoty. Kupiłem chyba ten tuner w lipca 2018 roku, w sierpniu 2018 podpisałem umowę z nc+ z tym niebieskim modułem z kartą nagravision. I tez miałem niemiłą niespodziankę z czarnym obrazem podczas nagrywania. Nie mogąc się doczekać obietnic poprawienia tego w październiku 2018????? kupiłem inny tuner. A tu dwa dni później wyszedł soft który miał nagrywanie z modułu. Ale miałem wtedy nerwy ? Ale już nowy tuner został a cryptobox poszedł do rodziny w użytkowanie. Wtedy ładnie wszystko nagrywało. Może masz jakiś nowszy soft w tym module?? Na wiosnę 2019 roku jak ostatnio sprawdzałem to też było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 752HD Combo i moduł niebieski NC+ i działa bez problemu nagrywanie. Soft patch: 1,14,20433. Czy komuś się udało odszyfrować jakieś nagranie tym programem PC_TOOL_ALI?? Program pobrałem, w pliku config ścieżki wpisałem zgodnie z instrukcją. Program uruchamia się, postęp dochodzi do końca i zapisuje nowy plik, niby odszyfrowany ale dalej nie działa, tzn odtwarza się i czas idzie, ale bez obrazu i dźwięku. Nagrałem też jakiś kanał FTA i tu nagrania są nieszyfrowane i odtwarzane bez problemu. Gdzie popełniam błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mrozuś napisał:

No i tak próbuje cały czas. Teraz program nie widzi mi pliku config.ini w pierwszym kroku "step1: Loading config file FAIL!" niewiem dlaczego.

Sprawdziłem. Można włączyć dekodowanie filmu. Normalnie procenty idą. Pisze zakończono. Tworzy plik ale niestety na tym testowym nie zdekodowało. Dziwne. Ale świta mi że chyba te nagrania które dekodowałem były nagrane na sofcie oficjalnym MCAS jak miałem SmartHD który nie obsługuje tego modułu a nie nieoficjalnym z dopiskiem patch które obsługuje niebieski moduł. Czyli lipa. Chyba że ktoś ma kontakty na Słowacji i programiści spróbują coś z tym zrobić.

A co do tego step1: Loading config file FAIL to pewnie masz błędy w ścieżce do przerabianego pliku

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 18:20, Mrozuś napisał:

... Czy komuś się udało odszyfrować jakieś nagranie tym programem PC_TOOL_ALI?? ...

 

Właśnie w tej chwili specjalnie sprawdziłem, tak działa odszyfrowanie. Karta Cameleon bezpośrednio w czytniku, soft 1.14.21434_patch (dekoder identyfikuje go jako 1.15.21434).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2020 o 13:40, Mrozuś napisał:

W takim razie pozostaje tylko zewnętrza, niefirmowa nagrywarka, bo z nagrywarki Blu Ray Samsung z HDD też nie można przenieść nagrań.

Dzięki Ramirez za pomoc ?

Tunery na Enigma2 nagrywają bez szyfrowania z tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tak, można nagrywać.

Ale muszą to być kanały z tego samego multipleksu naziemnego lub transpondera satelitarnego lub jeden kanał z multipleksu, a drugi z satelity.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję ten dekoder z modułem CP. Generalnie jest OK. Skacząc po kanałach zauważyłem jednak pewien problem. Wchodząc na kanał, do którego nie mam uprawnień, wyskakuje info z modułu "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" i nie da się tego zamknąć - "Exit" zamyka na pół sekundy i pojawia się ponownie. Przejście na inny kanał też nie jest możliwe. Pomaga jedynie szybka sekwencja klawiszy "Exit" + zmiana kanału (prawie jednocześnie). Softu jeszcze nie wgrywałem - jest wersja 1.14.19994 z 17.10.2018. Czy w nowszych softach zostało to poprawione i da się normalnie zamknąć info z modułu? Generalnie który soft polecacie, aby dekoder działał stabilnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...