Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

otsenre:Testuję na tvp 1,zobaczymy jak działa na 10/1.

42 minuty temu, emeryt napisał:

otsenre: Testuję na tvp 1, zobaczymy jak działa na 10/1.

 

.... po 20 min. restart boxa, przełączyłem na 16/1, ciekawe jak będzie.

.... na 16/1 to samo po 1/2 godz. Chińscy słowacy z krochmalili CB 752.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jsc5 napisał:

@otsenretylko że u mnie w odbiorniku Cryptobox 752 HD nie ma  opcji Diseqc 2.0,jest tylko 1.0 i 1.1 może to jest ten kłopot że u mnie niechce chodzić ten diseqc 8x1.

Pomyłka Diseqc 1.1 a nie 2.0

U mnie w ustawieniach anteny mam: satelita-Hotbird, typ lnb-uniwersalny, zasilanie lnb-13/18V, 22kHz-auto, Diseqc 1.0-brak, Diseqc 1.1-tutaj ustawiamy stosownie do tego do którego wejścia mamy podłączony konwerter, obrotnica-brak.

I ma działać.

Co do zwiech dekodera na modułach to przyszło mi do głowy, aby spróbować przestawić datę w dekoderze na wcześniejszą np. rok do tyłu. Oczywiście zrobić to tak aby dekoder sam nie zmieniał czasu ani daty. Ustawienia zegara-tryb czasu-ręczny i zmienić datę.

Próba nie strzelba.

Na Fergusonie 8800/8900 była bomba softwarowa i tam też było nieciekawie. Może tak chińczyki pożegnali się z dekoderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do otsenre: Zmiana daty  nawet o kilka  lat  nic nie zmienia, nadal  są restarty. Specjaliści  spierz...li fajną skrzynkę. Kupiłem  antenę  fi 120 cm. nowy kabel, nowy konwerter, ustawił mi to wszystko spec, tvp 1 sygnał: siła-88, jakość-82%. Nadal restarty kanałów z canal+ na CP.

 

 

 

 

Dodałem drugi konwerter do odbioru kanałów z Astry 19.2 + Diseqc, nie ma żadnych restartów od Niemców.

Teraz testuję na nowej antenie model 652 combo, na fi 80 cm. wszystkie kanały śmigały dobrze, wieczorem odpiszę ja nowa antena działa na ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do otsenre: Zmiana daty  nawet o kilka  lat  nic nie zmienia, nadal  są restarty. Specjaliści  spierz...li fajną skrzynkę. Kupiłem  antenę  fi 120 cm. nowy kabel, nowy konwerter, ustawił mi to wszystko spec, tvp 1 sygnał: siła-88, jakość-82%. Nadal restarty kanałów z canal+ na CP.
 
 
 
 
Dodałem drugi konwerter do odbioru kanałów z Astry 19.2 + Diseqc, nie ma żadnych restartów od Niemców.
Teraz testuję na nowej antenie model 652 combo, na fi 80 cm. wszystkie kanały śmigały dobrze, wieczorem odpiszę ja nowa antena działa na ten model.

Bo restarty są tylko na kanałach od Platformy Canal+ i to też nie na wszystkich. Ostatnio chyba już tylko na TVP1.

Pewnie bez nadziei, ale ciekaw jestem, czy zmiany między 752HD a 652HD są tak duże, czy może dałoby się wgrać firmware naprzemiennie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Cytat

 

W dniu 3.11.2020 o 10:01, emeryt napisał:

Kupiłem  antenę  fi 120 cm. nowy kabel, nowy konwerter, ustawił mi to wszystko spec, tvp 1 sygnał: siła-88, jakość-82%

Na moim 752HD na TVP1 mam identyczną jakość (82%), z ta różnicą że na 90-ce Corab.

Wg miernika Deviser S-30 odpowiada to MER 15.7 dB.

 

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uwaga. Użytkownicy modułów Canal+ CI+ ECP. Wyszła aktualizacja oprogramowania modułów.
- Na początku trzeba włączyć komunikaty CI w ustawieniach systemowych.
- Następnie kanał FilmBox Extra HD.
- Wyświetli się, że jest aktualizacja modułu.
- Potwierdzamy. Następnie wyświetli się puste pole z 1.
- Robimy Exit
- Menu > Ustawienia > CI Setting > Modul CANAL+ > 5. Aktualizacja oprogramowania.

Powinny lecieć procenty aktualizacji. Po wszystkim moduł sam się zresetuje i zacznie działać.

379c60473ea2992f7a48c24a9c9dfb84.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.10.2020 o 20:21, emeryt napisał:

U mnie było podobnie, wsadziłem ponownie soft 20433 jest lepiej. A co do DVB-T to podejrzewam że to może być tego właśnie sprawa, ale na modelu 652 Combo śmiga wszystko płynnie, oprócz mux-a 8 z Katowic nieraz jest zanik sygnału bo zasilanie tego mux-a jest 20 kW przy odległości około 40 km. Pisałem z serwisantem z Polsatu, wszystko mu wyłożyłem to mi odpisał żeby udać się do salonu przetestować sprzęt, ale to ignoruję bo to nic nie da.

Widzę, że wszyscy tutaj używają starych oprogramowań. Wersje Path są przecież na cryptobox.sk/podpora i obecnie używam FW 1.14.21772 752HD_V1.14.21772_09-05-2020. Ostrzegam jedynie przed najnowszą czyli FW 1.15.22010 752HD_V1.1…2020 bo po zainstalowaniu blokuje dekoder i pali tylko czerwona dioda. Jedyny ratunek to wgranie SW kablem z komputera i wtedy można uratować. Na tym SW 1.14.21772 według mnie najlepiej ze wszystkich pracuje. Działają też internetowe sprawy, choć to co mnie od początku boli to nadal nie działa poprawnie czyli EPG nie wczytuje całości i nie nagrywa kodowanych kanałów, a jedynie z naziemnej można ustawić i nagrywa ok. To wszystko mnie na tyle zniesmaczyło, że kupiłem też combo na Linuxie Enigma2 4KBOX HD61 i nie ma problemów. Po włączeniu EPG jest natychmi!ast na wszystkich kanałach, nagrywa wszystko bez problemu oraz mnóstwo dodatkowych opcji jak filmy z Internetu. Proszę nie brać tego jako reklamy bo Cryptobox bardzo mi się podoba ma przecież świetny pełen wyświetlacz, combo, dobra edycja listy, ale i właśnie gdyby nie to ale to na tym forum by nikt nie żalił się tak jak to jest. Osobiście zrobiłem przerwę w pisaniu bo i tak nikt z osób decydujących tego nie czyta. Serwis gwarancyjny jest bezradny bo FW Path jest uznane jako sprawne inaczej, a na oryginalnym MCAS  CI+ nie działa bo producent nie opłaca licencji.

W dniu 26.10.2020 o 23:37, jsc5 napisał:

Witam panowie.Pilne ,pomóżcie.Czy moduł ten od NC Plus niebieski z kartą Cyfry cayman zadziała w tym dekoderze czy też nie.Kupować śmiało czy nie a jak nie to jakiś inny tak żeby sobie spokojnie oglądać kanały Platformy Canal +.

Taki moduł mam i mimo, że wszystkie softy sprawdzałem to: oglądać można i wszystko działa ok na softach Path bo tylko one obsługują moduły CI+ jednak nie działa dobrze EPG i nagrywać można tylko z FTA lub z naziemnej. Resztę kanałów przy odtwarzaniu nagranego materiału czarny ekran. Szkoda, że sprzedawcy o tym nie informują, a tak ogólnie to fajny dekoder. 

Edytowane przez WladekNemo
Błąd literowy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WladekNemo napisał:

... i nagrywać można tylko z FTA lub z naziemnej ...

Jest na to rada aby nagrywać z satelity.

Co prawda ja mam moduł czarny z ECP, ale podejrzewam, że z niebieskim będzie tak samo.

Na początek sprawdź czy jak włączysz nagrywanie z ręki na kodowanym kanale, czy się nagra prawidłowo, u mnie nagrywa poprawnie.

Problem jest z nagrywaniem zaprogramowanym przez timer jeżeli ma nagrać inny program niż jest / był oglądany.

Jeżeli zostawisz tuner w chwili wyłączania na kanale, który ma być nagrany przez timer to wtedy nagrywa się prawidłowo (oczywiście nie ma mowy aby podczas nagrywania zmienić kanał na jakiś inny z tego samego transpondera lub naziemny, bo wtedy już przestaje dekodować nagrywanie).

Ja przy programowaniu timerów (gdzie nagrywanie będzie z różnych kanałów) stosuję metodę, że programuję dodatkowy timer na chwilę przed tym właściwym (np. 5 minut przed na 3 minuty)  ale w opcji bez nagrywania, wtedy o zaprogramowanym czasie tuner się uruchamia po czym przełącza kanał na ten zaprogramowany i w momencie kiedy ma nagrywać jest już na właściwym kanale i nagrywa poprawnie.

Tak, wiem, że to jest półśrodek ale jakoś trzeba sobie radzić, skoro producent olał temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zabezp napisał:

Jest na to rada aby nagrywać z satelity.

Co prawda ja mam moduł czarny z ECP, ale podejrzewam, że z niebieskim będzie tak samo.

Na początek sprawdź czy jak włączysz nagrywanie z ręki na kodowanym kanale, czy się nagra prawidłowo, u mnie nagrywa poprawnie.

Problem jest z nagrywaniem zaprogramowanym przez timer jeżeli ma nagrać inny program niż jest / był oglądany.

Jeżeli zostawisz tuner w chwili wyłączania na kanale, który ma być nagrany przez timer to wtedy nagrywa się prawidłowo (oczywiście nie ma mowy aby podczas nagrywania zmienić kanał na jakiś inny z tego samego transpondera lub naziemny, bo wtedy już przestaje dekodować nagrywanie).

Ja przy programowaniu timerów (gdzie nagrywanie będzie z różnych kanałów) stosuję metodę, że programuję dodatkowy timer na chwilę przed tym właściwym (np. 5 minut przed na 3 minuty)  ale w opcji bez nagrywania, wtedy o zaprogramowanym czasie tuner się uruchamia po czym przełącza kanał na ten zaprogramowany i w momencie kiedy ma nagrywać jest już na właściwym kanale i nagrywa poprawnie.

Tak, wiem, że to jest półśrodek ale jakoś trzeba sobie radzić, skoro producent olał temat.

To samo próbowałem bo zauważyłem, że jak patrzę na dany kanał i nagrywam to to się nagrało prawidłowo i tak jak piszesz nie można przełączyć na inny kanał bo wtedy już nie dekoduje i nagrany obraz jest czarnym ekranem. Ustawiałem przed nagraniem timer na przełączenie na kanał do nagrywania jednak jak w ruletce raz jest dobrze, a raz źle. Najgorzej jak jest film po filmie nawet na tym samym kanale bo pierwszy się nieraz nagra, a drugi już nie bo nie ma jak ustawić wcześniejszego uruchomienia na kanale aby miał czas na dekodowanie mimo, że ustawiam aby nie wyłączał się dekoder po zakończeniu nagrywania pierwszego filmu. Teoretycznie jak nie wyłączy się dekoder to powinien dalej dekodować. Będzie trzeba się pomęczyć do czasu aż będzie więcej filmów 4K to wtedy tak ten dekoder będzie mało użyteczny i dobrze, że kupiłem ten na Enigmie jak pisałem wcześniej bo on już obsługuje taką rozdzielczość, a telewizory tak mam 4K. Dziękuję jednak za rady bo nigdy ich za wiele zwłaszcza przydadzą się komuś kto dopiero kupił Cryptoboxa.

Edytowane przez WladekNemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WladekNemo napisał:

... Najgorzej jak jest film po filmie nawet na tym samym kanale bo pierwszy się nieraz nagra, a drugi już nie bo nie ma jak ustawić wcześniejszego uruchomienia na kanale aby miał czas na dekodowanie ...

W tym przypadku rozwiązaniem (oczywiście doraźnym) jest modyfikacja zakończenia czasu nagrywania pierwszego nagrania tak, aby jednym ciągiem nagrał dwa filmy.

Ja używam softu 752HD_V1.15.21892_02-09-2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zabezp napisał:

W tym przypadku rozwiązaniem (oczywiście doraźnym) jest modyfikacja zakończenia czasu nagrywania pierwszego nagrania tak, aby jednym ciągiem nagrał dwa filmy.

Ja używam softu 752HD_V1.15.21892_02-09-2020

Używam softu Path z cryptobox.sk/podpora 21772, a tam 21892 nie widziałem jest jedynie wyższy który blokuje dekoder i trzeba kablem wgrywać z komputera działający. Gdzie jest do pobrania ten 1.15.21892?

Co do nagrywania filmów jeden po drugim to faktycznie ratuje nagranie w jednym pliku, ale jest to mniej wygodne ustawienie niż kliknięcie w EPG. Pozdrawiam i czekam na info o sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...