Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, zabezp napisał:

Dzięki. Zarejestrowałem się i pobrałem. W nocy sprawdzę i napiszę, choć myślę biorąc pod uwagę co piszesz, że wiele się nie zmieni bo masz te same problemy co ja. Pozdrawiam.

1 godzinę temu, zabezp napisał:

Zainstalowałem ten soft i nie widzę różnicy. Nadal EPG nie działa, nagrywanie tak samo. Może kiedyś zrobią lepsze oprogramowanie. Co prawda mógłbym moduł włożyć bezpośrednio do tv bo tam wszystko działa jednak w telewizorze nie mam fast scan na Canal+ i pobiera ponad 2000 kanałów do tego w dziwnej kolejności, że nie mam siły usuwać i przestawiać dlatego wolę dekodery.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zabezp napisał:

To przeskanuj ręcznie tylko te transpondery na których nadaje C+

https://www.lyngsat.com/packages/Platforma-Canal--.html

 

Nie będę się męczył zwłaszcza, że mam dekodery i jakbym używał tv to bym od żony wysłuchał wiązankę, że niepotrzebnie wydałem resztę pieniędzy na dekodery zwłaszcza na ten HD61 z Enigmą2. Hehehe. Do tego jeden z telewizorów mimo, że 4K to nie ma dvbt-2, a używam naziemnej, satelity z Hotbird i Astry oraz głównie filmy z Android box oraz właśnie z dekodera z Enigmą. Pozdrawiam i jak nie obrażę to życzę Zdrowych, Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 21892 to jakieś dziadostwo, jedynie 20433 jest bardziej stabilny, spróbuję wersję 21772.

Pobrałem wersję softu  21772, brak wizji, fonia jest, moduł Polsatu CI+. Wszystko co było po aktualizacji to powiększone litery i tyle, ciekawe kto wymyślił ten soft i te inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emeryt napisał:

Soft 21892 to jakieś dziadostwo, jedynie 20433 jest bardziej stabilny, spróbuję wersję 21772.

Pobrałem wersję softu  21772, brak wizji, fonia jest, moduł Polsatu CI+. Wszystko co było po aktualizacji to powiększone litery i tyle, ciekawe kto wymyślił ten soft i te inne.

21892 chodzi dobrze, ale trzeba pamiętać o ustawieniach fabrycznych po wgraniu softu bo inaczej nieraz dekoder głupieje, następnie edycja kanałów/ lista kanałów użytkownika i załaduj listę kanałów użytkownika oczywiście wcześniej w tym samym miejscu zapisaną. Ustawienia i kanały wracają jedynie timery trzeba ręcznie wpisać ponownie jak mieliśmy przedtem.

Obecnie zainstalowałem soft 1.15.22010 działa ok oraz działają dobrze sprawy Internetowe. EPG jak zwykle nadal lipa, a z nagrywaniem trzeba też kombinować.

Dobra wiadomość. Do softu 22010 jest do pobrania plik youtube_api.cfg i wreszcie działa dobrze YouTube i można oglądać filmy i wyszukać ich kilka tysięcy, a nie jak dotychczas kilkadziesiąt. Strony dla dorosłych też działają sprawnie oraz pogoda po wpisaniu miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, WladekNemo napisał:

21892 chodzi dobrze, ale trzeba pamiętać o ustawieniach fabrycznych po wgraniu softu bo inaczej nieraz dekoder głupieje, następnie edycja kanałów/ lista kanałów użytkownika i załaduj listę kanałów użytkownika oczywiście wcześniej w tym samym miejscu zapisaną. Ustawienia i kanały wracają jedynie timery trzeba ręcznie wpisać ponownie jak mieliśmy przedtem.

Obecnie zainstalowałem soft 1.15.22010 działa ok oraz działają dobrze sprawy Internetowe. EPG jak zwykle nadal lipa, a z nagrywaniem trzeba też kombinować.

Dobra wiadomość. Do softu 22010 jest do pobrania plik youtube_api.cfg i wreszcie działa dobrze YouTube i można oglądać filmy i wyszukać ich kilka tysięcy, a nie jak dotychczas kilkadziesiąt. Strony dla dorosłych też działają sprawnie oraz pogoda po wpisaniu miasta.

Cześć, wcześniej napisałeś że soft 22010 blokuje dekoder, i co potem? Jak mi zablokuje to nic nie zrobię, mam 72 lata i nie mam takiego pojęcia jak wy młodzi chłopaki.?

Edytowane przez emeryt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, emeryt napisał:

Cześć, wcześniej napisałeś że soft 22010 blokuje dekoder, i co potem? Jak mi zablokuje to nic nie zrobię, mam 72 lata i nie mam takiego pojęcia jak wy młodzi chłopaki.?

Hehe młodzi, też bym chciał być młody. Ten nie blokuje bo wcześniej na tej stronie był 22066 i on blokował. 22010 jest ok i go polecają bo plik do YouTube wymaga tej wersji softu i o tymm piszą na tej stronie po Słowacku, ale dzisiaj w przeglądarkach są tłumacze.

Jak zablokuje to w bardzo prosty sposób idzie naprawić, choć z początku też się zmartwiłem. Wystarczy kabel krosowany RS-232 i jak nie mamy starego złącza na COM to są adaptery na USB >RS-232.

Pobieramy program ze strony producenta i teraz najważniejsze sprawdzamy na jakim COMie podłączony kabel, uruchamiamy program wpisujemy nr COMa, podajemy ścieżkę do zapisanego w kompie pliku softu działającego i podłączamy dekoder nie włączony. Teraz klikamy w programie instaluj i dopiero teraz włączamy zasilanie dekodera, a pasek postępu rusza trwa to około 15 minut i mamy wgrany soft i uratowany dekoder.

W opisie trochę wydaje się skomplikowane, ale tak nie jest. Jak co to przecież mamy po to forum aby pytać. Jak będzie pytanie to zawsze odpowiem, a nawet podam tel i poprowadzę krok po kroku. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, untaztood napisał:

Soft można też wgrać przez USB - zapisujemy firmware na pendrive, zmieniamy jego nazwę i włączany tuner. Od razu przy starcie nastąpi wgranie softu. Taka procedura jest opisana w FAQ.

Dzięki, nie znalazłem tej informacji dlatego wgrałem przy pomocy kabla RS-232. Czy jest to jednak możliwe jak dekoder był całkowicie zablokowany i tylko zapalała się czerwona dioda i nic więcej?

Wiem, że w taki sposób przytrzymując przycisk power i włączając zasilanie instaluje się firmware w dekoderach pracujących na Linuxie Enigma2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne jest to, że na stałe mam zapisany jakiś soft na penie oraz na dysku często podłączonym przy starcie dekodera i nigdy samoistnie nie zaczęło się instalować oprogramowanie, chyba, że też trzeba trzymać power przy włączaniu?

Edytowane przez WladekNemo
Błąd literowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, WladekNemo napisał:

Hehe młodzi, też bym chciał być młody. Ten nie blokuje bo wcześniej na tej stronie był 22066 i on blokował. 22010 jest ok i go polecają bo plik do YouTube wymaga tej wersji softu i o tymm piszą na tej stronie po Słowacku, ale dzisiaj w przeglądarkach są tłumacze.

Jak zablokuje to w bardzo prosty sposób idzie naprawić, choć z początku też się zmartwiłem. Wystarczy kabel krosowany RS-232 i jak nie mamy starego złącza na COM to są adaptery na USB >RS-232.

Pobieramy program ze strony producenta i teraz najważniejsze sprawdzamy na jakim COMie podłączony kabel, uruchamiamy program wpisujemy nr COMa, podajemy ścieżkę do zapisanego w kompie pliku softu działającego i podłączamy dekoder nie włączony. Teraz klikamy w programie instaluj i dopiero teraz włączamy zasilanie dekodera, a pasek postępu rusza trwa to około 15 minut i mamy wgrany soft i uratowany dekoder.

W opisie trochę wydaje się skomplikowane, ale tak nie jest. Jak co to przecież mamy po to forum aby pytać. Jak będzie pytanie to zawsze odpowiem, a nawet podam tel i poprowadzę krok po kroku. Pozdrawiam.

 

Fajnie by było, tylko nie wiem jak taki kabel wygląda, czy byłbyś uprzejmy i wysłał byś zdjęcie tego kabla? Po świętach może kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne jest to, że na stałe mam zapisany jakiś soft na pewnie oraz na dysku często podłączonym przy starcie dekodera i nigdy samoistnie nie zaczęło się instalować oprogramowanie, chyba, że też trzeba trzymać power przy włączaniu?

Bo plik musi mieć nazwę allupdate czy jakoś tak.
Fajnie by było, tylko nie wiem jak taki kabel wygląda, czy byłbyś uprzejmy i wysłał byś zdjęcie tego kabla? Po świętach może kupię.

403a514f95e0af0a06b6af317a6e5f42.jpg
Tak wygląda RS232.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, emeryt napisał:

Fajnie by było, tylko nie wiem jak taki kabel wygląda, czy byłbyś uprzejmy i wysłał byś zdjęcie tego kabla? Po świętach może kupię.

Link do kabla od razu z adapterem USB.

https://www.x-kom.pl/p/330877-przejsciowka-unitek-adapter-usb-rs-232.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, untaztood napisał:


Bo plik musi mieć nazwę allupdate czy jakoś tak.
403a514f95e0af0a06b6af317a6e5f42.jpg
Tak wygląda RS232.

Warto by wiedzieć jaką dokładnie musi mieć nazwę plik z softem bo na pewno przyda się wielu właścicielom Cryptoboxa i ułatwiło by sprawę oraz zaoszczędziło kilkadziesiąt zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, emeryt napisał:

Nie wiem czy to prawda ale gdzieś słyszałem że trzeba wpisać pin jak sie dekoder zablokuje.

Tak pin serwisowy jak kontrola rodzicielska zablokuje dekoder, tak było przy wgrywaniu jakiegoś starszego softu.

Kod serwisowy to 0852 czyli na pilocie cyfry od dołu do góry łatwo zapamiętać w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, untaztood napisał:

309d31048f4b18560bceb23f5c789d47.png

Czyli tak jak podejrzewałem przytrzymujemy środkowy przycisk czyli power. Dziękuję bardzo za instrukcję na pewno się przyda nie tylko dla mnie, ale dla wielu osób szukających tak jak ja softu, który będzie w końcu działał sprawnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, untaztood napisał:

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania PATCH.

V1.14.22455_27-01-2021

***** UPDATED
Niestety u mnie nie działa w ogóle moduł CI+ CANAL+.

Nie wiem gdzie takie oprogramowanie znalazłeś bo osobiście mam FW 1.15.22010 752HD_V1.1…2020 ze strony cryptobox.sk/podpora tam są sprawdzane i narazie widzę, że działa w miarę to znaczy: przy nagrywaniu na czas włącza się 2 minuty wcześniej, aby aktywować moduł i nagrywa dobrze, warunek jednak aby mieć dekoder pozostawiony na tym kanale i nie oglądać w tym czasie inny. Ustawiając na noc nagrywanie na kilku kanałach wtedy zostawiamy dekoder na tym pierwszym kanale do nagrywania i można wyłączyć dekoder do głębokiego czuwania a na innych kanałach przed nagrywaniem ustawiamy timer aby dekoder przełączył się i pozostał włączony, a po kilku minutach nagrywał.

Resztę spraw na tym oprogramowaniu działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie takie oprogramowanie znalazłeś bo osobiście mam FW 1.15.22010 752HD_V1.1…2020 ze strony cryptobox.sk/podpora tam są sprawdzane i narazie widzę, że działa w miarę to znaczy: przy nagrywaniu na czas włącza się 2 minuty wcześniej, aby aktywować moduł i nagrywa dobrze, warunek jednak aby mieć dekoder pozostawiony na tym kanale i nie oglądać w tym czasie inny. Ustawiając na noc nagrywanie na kilku kanałach wtedy zostawiamy dekoder na tym pierwszym kanale do nagrywania i można wyłączyć dekoder do głębokiego czuwania a na innych kanałach przed nagrywaniem ustawiamy timer aby dekoder przełączył się i pozostał włączony, a po kilku minutach nagrywał.
Resztę spraw na tym oprogramowaniu działa ok.

1f3378025da423b992853e2eeddb884f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, untaztood napisał:


1f3378025da423b992853e2eeddb884f.jpg

Pobrałem ten soft choć jest 14.22455, a obecnie mam 15.22010 czyli jakby nowszy choć już był przypadek, że po instalacji numer był wyższy. Przy okazji sprawdzę, ale nie wiem czy zadziała bo na forum satedu piszą, że moduł CI+ od Canal+ nie działa. Zatem może to nie być oprogramowanie Patch. Osobiście wolę oprogramowania ze strony producenta bo tylko raz mnie zawiodły, a tak działają i jedynie to nagrywanie jeszcze nie jest doskonałe. Wystarczyło by zrobić tylko, aby dekoder przed nagrywaniem przełączał się sam na kanał na którym ma nagrywać i włączał się dekoder aby miał czas na aktywację modułu i dopiero po kilku minutach nagrywał. Trzeba jednak nie tylko zrobić soft, ale sprawdzić go zgodnie z uwagami na forach:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...