Skocz do zawartości

AB CryptoBox 752HD Combo – uwagi, sugestie, itp.


Linz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lipa nie działa cam+ECP z nc+ , wgrałem ze strony podpory FW 1.15.22010 752HD_V1.1…2020 

może nazwe pliku do wgrania zmienić  na ali_update.bin , 

ustawienia fabryczne działało troche potem wyłaczenie i zakodowane 

 

Moduł CANAL+

1

2   Błąd uwierzytelniania pomiędzy

soft starszy z maja 2020 działa po wyłaczeniu blad uwierzytelniania ? dziwne ?

3 nie wolno wyłaczac w standbay i sobie mozna ogladac ew wgrac na nowo - zabawa dla hobbystów 

4 jednak soft z 05.2020 działa i nagrywa na pendriva na dysk usb nie 

Edytowane przez robert451
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten soft działa najlepiej z dotychczasowych co prawda mam moduł bez ECP z Canal+ ten niebieski.

Zmiana nazwy pliku potrzebna tylko przy wgrywaniu softu jak dekoder się zawiesi.

Po wgraniu do ustawień fabrycznych i odrazu wgrywamy wcześniej zapisane ustawienia. Mogą być te zapisane w dekoderze bez dysku USB.

Sprawdziłem soft 1.15.22455 bo pokazał się na moment na  Cryptobox.sk/podpora, co prawda potem usunęli do niego dostęp.

Niby wszystko dobrze bo moduł CI+ z Canal+ rozpoznał, mam też samą kartę jeszcze z TNKHD, która mimo iż była sparowana z innym dekoderem to też działała z Cryptoboxem i została rozpoznana. Problem jednak, że jest jakiś błąd w tym sofcie bo na wszystkich kanałach czarny ekran, nawet na tv naziemnej i kanałach FTA. Przy niektórych wyskakuje info, że kanał kodowany, lub słaby sygnał.

Myślę, że jak usunęli dostęp to naprawią ten soft i będzie OK.

Pozdrawiam wszystkich z tego forum i trzymam kciuki za soft życząc miłego pogodnego dnia.

Edytowane przez WladekNemo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok masz ze strony cryptobox/podpora itd ?

u mnie ten soft wywalał błąd uwierzytelniania pomiedzy

 

Taka była informacja :

 

Moduł CANAL+

1

2 Bład uwierzytekniania pomiędzy

 

więc używam ten z maja 2020 i ok jest

Edytowane przez robert451
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj na satedu.2ap.pl pokazał się nowy soft, myślę, że poprawiony bo tak obiecał admin jakitaki. Soft ten to: CR752HD_V1.14.22525_26-02-2021. numer 14 często myli, że to starszy, ale z reguły tak nie jest.

Dzisiaj postaram się sprawdzić jak działa, może będzie w końcu EPG działało. Pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem drugiego cryptoboxa 752 combo.

soft z maja 2020 , moduł NC+ECP sparowany z karta caymanem,

mam pytanie , aby karta sie odkodowała to po wgraniu softu ustawinia fabryczne , lista nc+ , moduł włożony , kanały zakodowane, 

przy właczonym dekoderze moduł musze wyjąc i włozyć i wtedy następuje odkodowanie , potem mogę dekoder wyłaczyc z prądu, wyjac moduł , na drugi dzien włozyc uruchomic i jest ok , czy to poprawne postępowanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na satedu.2ap.pl pokazał się nowy soft, myślę, że poprawiony bo tak obiecał admin jakitaki. Soft ten to: CR752HD_V1.14.22525_26-02-2021. numer 14 często myli, że to starszy, ale z reguły tak nie jest.
Dzisiaj postaram się sprawdzić jak działa, może będzie w końcu EPG działało. Pozdrawiam wszystkich.



Niestety znowu brak jest wsparcia dla modułów CI+, tak więc jest ciemność na modułach Canal+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, untaztood napisał:

 

 


Niestety znowu brak jest wsparcia dla modułów CI+, tak więc jest ciemność na modułach Canal+.

 

 

Ten soft działa choć nadal EPG nie wczytuje tak jak we wszystkich poprzednich. Osobiście mam moduł CI+ w Canal+ co prawda bez ECP i nie wiem czy u tych osób zadziała. Nagrywanie też wymaga kombinacji aby nie był czarny ekran i trzeba wcześnie wzbudzać dany kanał. Jest natomiast zrobiony porządek z symbolami przy kanałach i tak płatne mają zielony znak dolara, a FTA są bez.
Przedtem pokazywały się jakieś kłódki i inne znaki. Dodano też do menu głównego IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyświetlał błąd autoryzacji między tunerem a modułem.
Przywróciłem ten soft:

https://www.dropbox.com/s/wopz0vsjcdk7ic1/752HD_V1.15.22010_03-09-2020.zip?dl=0

I wszystko znowu śmiga.

kupiłem drugiego cryptoboxa 752 combo.
soft z maja 2020 , moduł NC+ECP sparowany z karta caymanem,
mam pytanie , aby karta sie odkodowała to po wgraniu softu ustawinia fabryczne , lista nc+ , moduł włożony , kanały zakodowane, 
przy właczonym dekoderze moduł musze wyjąc i włozyć i wtedy następuje odkodowanie , potem mogę dekoder wyłaczyc z prądu, wyjac moduł , na drugi dzien włozyc uruchomic i jest ok , czy to poprawne postępowanie ?
 

Na to nie ma reguły. Rzeczywiście też po wgraniu softu muszę wyjąc i włożyć moduł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, robert451 napisał:

kupiłem drugiego cryptoboxa 752 combo.

soft z maja 2020 , moduł NC+ECP sparowany z karta caymanem,

mam pytanie , aby karta sie odkodowała to po wgraniu softu ustawinia fabryczne , lista nc+ , moduł włożony , kanały zakodowane, 

przy właczonym dekoderze moduł musze wyjąc i włozyć i wtedy następuje odkodowanie , potem mogę dekoder wyłaczyc z prądu, wyjac moduł , na drugi dzien włozyc uruchomic i jest ok , czy to poprawne postępowanie ?

 

To się dzieje u mnie gdy przenoszę moduł z kartą do drugiego dekodera w innym pokoju i jest na to sposób. Ponownie wyłączyć i włączyć dekoder. Musi być wczytany moduł i trwa to dość długo co najmniej 2 minuty. U mnie w dekoderze HD61 na Linuxie pokazuje się procent postępu. Nie radzę wyjmować modułu przy włączonym dekoderze bo może ulec uszkodzeniu. Osobiście mam sentyment do Cryptoboxem, ale drugiego bym nie kupił i dlatego kupiłem HD61 na Linuxie, a jego możliwości są ogromne i ku jej radości wszystko działa, a nawet więcej niż wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten soft działa choć nadal EPG nie wczytuje tak jak we wszystkich poprzednich. Osobiście mam moduł CI+ w Canal+ co prawda bez ECP i nie wiem czy u tych osób zadziała. Nagrywanie też wymaga kombinacji aby nie był czarny ekran i trzeba wcześnie wzbudzać dany kanał. Jest natomiast zrobiony porządek z symbolami przy kanałach i tak płatne mają zielony znak dolara, a FTA są bez.
Przedtem pokazywały się jakieś kłódki i inne znaki. Dodano też do menu głównego IPTV.

A u mnie, na module ECP...2379bad3124951e031eb43fa77b364c9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, untaztood napisał:


A u mnie, na module ECP...2379bad3124951e031eb43fa77b364c9.jpg

Trudno mi tu coś doradzać bo nie mam tego najnowszego modułu tylko ten niebieski i nie mam jak przetestować. Niestety jest coraz więcej utrudnień w tv sat bo samych kart nie chce dekodować, moduły nie funkcjonują bo producenci dekoderów nie opłacają licencji, a jedynie oferują softy sprawne inaczej. Działają jedynie dekodery dedykowane i na Linuxie. Przenosić jednak dekoder z pokoju do pokoju jest mało wygodne. Dlatego dla mnie opłacanie dostępu do sat staje się zbędne i nieekonomiczne bo kanały na naziemnej mi wystarczą bo głównie oglądam filmy, a do tego wygodne jest VOD przez internet i komputerek na Androidzie podłączony do telewizora przy kilku watach poboru prądu. Mogę oglądać co chcę, kiedy chcę zatrzymać i po czasie kontynuować, a nie cieszyć się stałymi powtórkami. Żona uparła się jednak aby mieć Romancetv dlatego zawarłem umowę z Canal+. Po roku jednak sama zauważyła, że już nie ma na co patrzeć bo w kółko to samo leci i mówi aby nie kontynuować tego. Mam też kartę TNKHD gdzie 42 kanały polskie w HD i pełno zagranicznych kosztuje mnie miesięcznie 1,63 zł i to starczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko soft z podpora u mnie ,cam nc+ecp. Z mają 2020. RPG działa nie wiem co chcecie. 
Ja kupiłem 2 go 752 combo abym mógł przekładać moduł cam i aby nagrania z jednego tunera mógł oglądać na drugim identycznym softem i to działa . Realny

Wgraj ten soft, który przesłałem w linku do Dropboxa. U mnie działa bardzo dobrze z modułem ECP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, robert451 napisał:

Czyli tylko soft z podpora u mnie ,cam nc+ecp. Z mają 2020. RPG działa nie wiem co chcecie. 

Ja kupiłem 2 go 752 combo abym mógł przekładać moduł cam i aby nagrania z jednego tunera mógł oglądać na drugim identycznym softem i to działa . Realny 😀

O tym, że EPG działa to można powiedzieć gdy ustawiając na kanał 11 mając platformę Canal+ na wszystkich kanałach jest EPG na tydzień do przodu tak jak to jest w dekoderach dedykowanych. Nasze Cryptoboxy wczytują z reguły dwa programy do przodu na kanale włączonym i tych na tym samym transponderze dalej jest brak EPG. Dopiero jak długo oglądamy na tym kanale to jest wczytane, aby było na innych kanałach znów trzeba na każdym długo oglądać. Jest rozwiązanie nieekonomiczne, nie wyłączać nigdy dekodera i mieć stałe na różnych kanałach przełączane. Nie jest to jednak normalne i dość kosztowne. 

Edytowane przez WladekNemo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz  rację , ja oglądam tv sporadycznie , mam póki co camele i moduł cam+ecp TNK , ale wiadomo co z camelami, mam Phila TV z Cl+ ale działa to po upgrade grudniowym kulawo a mianowicie nie nagrywa i to Philips wie i olewa wiec to wsparcie cl+ oficjalne jest jednak do kitu u phila tego co mam , cryptobox 752 działa lepiej i szybciej i mało kosztuje a to się liczy .

Edytowane przez robert451
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, robert451 napisał:

pewnie masz  rację , ja oglądam tv sporadycznie , mam póki co camele i moduł cam+ecp TNK , ale wiadomo co z camelami, mam Phila TV z Cl+ ale działa to po upgrade grudniowym kulawo a mianowicie nie nagrywa i to Philips wie i olewa wiec to wsparcie cl+ oficjalne jest jednak do kitu u phila tego co mam , cryptobox 752 działa lepiej i szybciej i mało kosztuje a to się liczy .

Z telewizorami są problemy bo osobiście w jednym telewizorze nie mam szybkiego skanowania zgodnie z kanałami dostawcy i trzeba wszystko wgrać, a jest tego kilka tysięcy, potem usuwać niepotrzebne i zmieniać numery pozostawionych kanałów bo np TVP1 kanał 1620 hehe. Nie mam w nim też DVB-T 2 co niedługo będzie standardem. Kupiłem zatem dekoder Cryptobox combo, ale teraz wiem, że popełniłem błąd sugerując się ceną, dlatego kupiłem drugi AX 4K BOX HD61. Jest droższy, ale: wszystko działa (ponoć też karty Cameleon), obsługuje 4k a takie mam tv, ustawień mnóstwo do tego dodatki typu portale z darmowymi filmami i jest ich tysiące. Nawet nagrywać nie trzeba, choć ma kieszeń na dysk oraz można na zewnętrzny. Chodzi błyskawicznie i też jest combo oraz gniazdo na kartę i dwa na moduły CI+. Jedynie Cryptobox ma ładniejszy wyświetlacz.

Edytowane przez WladekNemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...