Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

start ogólnie udany,gorzej z zawartością merytoryczną I sztabem dziennikarskim oraz z planszami(np.od pogody).Polsat News odstaje dosyć sporo od TVN 24 i trochę mniej od Superstacji.Powalił mnie tekst prezenterki o "jak tam przygotowania do dzisiejszego meczu Niemcy-Polska.No cóż...to tylko kobieta.Mimo wszystko pozdrawiam płeć piękną. A mi pozostaje czekać do jutra do 20.45 na drugą odsłonę bitwy pod Grunwaldem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w TVN24 co chwilę coś się dzieje - goście w studio, wejścia na żywo, ciekawe 15-minutowe programy czy po prostu interesujące informacje, a w Polsat News tylko wiadomości co pół godziny, pogoda i nadmiar różnego typu wstawek i intro.

Szczególnie o poranku dużo się dzieje. Reklama, sponsor, traffic, sponsor, reklama, przegląd prasy (dwa artykuliki), reklama, sponsor, pogoda, sponsor, reklama, serwis, reklama, widoczki z rożnych miast, reklama, pogadanka, reklama, relacja z telefonu komórkowego, reklama, sponsor, traffic, sponsor, reklama, serwis, reklama, sponsor, pogoda, sponsor, reklama, przegląd prasy, reklama, łączenie z terenem, reklama :D Zero treści ale dużo sie dzieje. Po pojawieniu się PN i oglądnięciu go przez jakiś czas strasznie działa mi na nerwy muzyczka na TVN24. Jakaś taka krzykliwa mi sie teraz wydaje. Gugała już zapowiedział że nie chcą być kanałem sensacji. I chwała Bogu, mnie np. nie interesuje pożar na drugim końcu Polski czy jakiś wypadek samochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym co napisał GTV dwoma rencami

 

już TVPinfo jest dużo ciekawsze choć to niestety pro PiS-owska stacja.

 

Mam nadzieje, że Pnews będzie zgoła odmienna telewizją i że będzie tu dużo więcej informacji ze świata,

 

CNN by może im coś dopomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Ci co się uparli z góry, że Polsat News będzie fajny nadal będą się upierać przy tym stwierdzeniu, nawet oszukując samych siebie. Ja jednak owijać w bawełnę nie mam zamiaru - Polsat News nie zatrząsł rynkiem, generalnie nie zaproponował widzom nic nowego, nawet nadając w systemie 16/9 nie zaszpanował. Bo osobiście posiadam wszystkie odbiorniki w domu wyświetlające obraz w formacie 4/3 i taki kanał nie za ładnie może się prezentować. I nie oczekuję kolejnego wiejskiego oskarżenia, iż jestem zakochany w TVN24 - mało oglądam tą stację, jednak uważam ją za najbardziej profesjonalną - zarówno merytorycznie jak i technicznie. Od Polsatu News lepsza jest już Superstacja, bo mimo tylu wpadek, jest to odskocznia od tej sztywności, którą chcą nam wcisnąć zarówno Walter jak i Solorz.

 

Jeśli chodzi o kanały Polsatu, to jakoś cienko im idzie. TV Biznes, która przeszła gruntowną przemianę pod skrzydłami słonecznej telewizji nie ma wcale lepszych wyników oglądalności - mimo niekodowanego przekazu oraz obecności prawie w każdej kablówce. TVN CNBC Biznes udziały w rynku ma bodajże mniejsze o kilka dziesiątych (albo i setnych) procenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bez przesady, Polsat News nadaje dopiero 1 dzień. Trzeba trochę poczekać z oceną tego nowego kanału, tym bardziej, że są ME 2008 i jest co oglądać. Za jakieś 3-4 miesiące zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak na razie nie jest źle, biorąc pod uwagę fakt, że to tylko emisja testowa.

Na moim odbiorniku 4:3 zarówno Polsat News jak i TVS prezentują się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja chcę coś powiedzieć :jupi:

Trochę Karol ma racji w tym, że wielu z Was się nastawiło na to, że będzie fajny kanał i teraz podpasowywujecie sobie różne elementy by było OK.

Ja np. nie rozumiem tego argumentu, że skoro zaczynają, to mogą się mylić. Czyli jak jestem młodym kierowcą to mogę jeździć po pijaku i 150 km/h bo początki są trudne i błędy się zdarzają? Wiem, że to inna sytuacja (co zaraz będzie wytykane), ale bardzo analogiczna.

Pasek informacyjny jest słabiutki. Tutaj TVN24 bije PN o głowę. W ogóle kolorystyka TVN24 bardziej mi się podoba np. dzisiaj przy EuroCafe - śliczna.

Może i te studio PN jest większe, ale ja tego nie widzę. W TVN24 jest ta dynamika, a w PN wszystko takie statyczne, takie sztuczne. Po prostu może i zawartość dobra, ale źle oprawiona.

 

Żeby nie było, że jestem jakiś antyPolsat, czy proTVN - studio Euro2008 na Polsacie jest śliczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie oczekuję kolejnego wiejskiego oskarżenia, iż jestem zakochany w TVN24 - mało oglądam tą stację, jednak uważam ją za najbardziej profesjonalną - zarówno merytorycznie jak i technicznie.
Myślę, że nie ma większego sensu przyrównywać do Polsat News kanał, który nadaje już wiele lat i przez ten długi okres zdobył odpowiednie doświadczenie, które pozwoliło stacji wypracować taką renomę, a nie inną. Zresztą jakie były początki TVN24? Takie same problemy z jakimi dzisiaj musi sobie stawić czoło Polsat News. Polsat News ma o tyle gorzej, że na karku ma konkurencję i to bardzo mocną.
Jeśli chodzi o kanały Polsatu' date=' to jakoś cienko im idzie. TV Biznes, która przeszła gruntowną przemianę pod skrzydłami słonecznej telewizji nie ma wcale lepszych wyników oglądalności - mimo niekodowanego przekazu oraz obecności prawie w każdej kablówce. [/quote'] Jak porządnie zainwestują, to i stworzą porządny kanał tematyczny. TV Biznes pod okiem Polsatu niestety się "wypala" i czuję, że pomalutku gaśnie nam kolejny kanał FTA. Nawet dzisiaj, w jednej z większych sieci kablowych w Polsce UPC, TV Biznes użyczył miejsca na rzecz Polsat News.
Ja np. nie rozumiem tego argumentu' date=' że skoro zaczynają, to mogą się mylić. Czyli jak jestem młodym kierowcą to mogę jeździć po pijaku i 150 km/h bo początki są trudne i błędy się zdarzają? Wiem, że to inna sytuacja (co zaraz będzie wytykane), ale bardzo analogiczna.[/quote'] Ciekawe porównanie... J.w. Dla TVN24 na początku nadawania też zdarzało się wiele psikusów i był to kanał niedopracowany technicznie, merytorycznie, itd.. Na renomę i dobrą opinię pracuje się przez wiele lat, o TVN24 też nie można było powiedzieć w pierwszym dniu nadawania, że był super świetny.

 

Odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórzy tutaj wypowiadający się w ogóle nie widzieli TVN24 w pierwszych dniach nadawania... Także nie przyrównujmy dzisiejszego TVN24 do raczkującego dopiero Polsat News! To już lepiej raczkujący Polsat News porównajmy z dzisiejszą Superstacją :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę coś od siebie: :smile:

Telewizja chwali się, że Polsat News jest pierwszym polskim kanałem informacyjnym nadającym w formacie 16:9. OK, tu się zgadzam. Ale dziwię się, dlaczego postanowili przy tym zrezygnować z widzów z telewizorami 4:3? Na pasku informacyjnym widnieje informacja z prośbą o przestawienie odbiorników na tryb 16:9. Nie mam dekodera Polsatu, ale czasami oglądam Polsat 2 oraz Polsat Sport (to już u znajomego) i widzę, że kanały w tym formacie nadawane są jako rozszerzenie 4:3, to znaczy widzowie ze starszymi odbiornikami niczego nie tracą, a pozostali widzą więcej. Natomiast przy Polsat News paski informacyjne i cała reszta jest na całą szerokość ekranu, co oznacza że przycinając go do 4:3 ucinamy niektóre rzeczy (tak jak przy TVS, gdzie niektórzy widzieli tylko "TV" i "Emis..."). Przecież można to było zrobić tak jak BBC News 24. W ogóle Wielka Brytania jest ciekawym krajem - zauważcie, że nawet w reklamach 16:9 (u nich standard) wszelkie informacje mieszczą się w formacie 4:3.

To tyle ode mnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...