Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro porównania PN i TVN24 są według Was nie fair, to jakie są porównania CP i N?

Co mnie obchodzi, że PN wystartował kilka lat po TVN24? To TVN mam porównywać do TVP z lat 60-70-tych?

Mam czekać 5 lat żeby móc porównać dzisiejszy TVN24 do PN? Nie rozumiem za bardzo o co chodzi w tym "wyrównywaniu szans".

 

Oceniam to co widzę DZISIAJ. Nie będę okazywał litości, bo ich start jest w czasach lepszej technologii niż TVN24. To tak, jakby Nka wystartowała z dekoderami pokroju Echostara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tu się spierać w ogóle? Moim zdaniem im bogatsza oferta tym lepiej a w szczególności dotyczy to kanałów informacyjnych - bo jak jest ich więcej to człowiek może sobie obejrzeć raz informacje na jednej stacji raz na innej potem porównać i samemu ocenić czy któraś go nie ogłupia bardziej niż inna i nie manipuluje informacjami.

 

Szczerze to bardziej obawiam się o to że Cyfrowy Polsat może zrezygnować i nie przedłużyć umowy na TVN 24, choć raczej to mało prawdopodobna opcja bo wiedzą, że ten kanał jest chętnie oglądany przez abonentów i będą woleli jednak utrzymać go w ofercie żeby nie tracić abonentów.

Druga opcja to taka, że ITI może nie chcieć przedłużyć umowy z CP na TVN 24 i wtedy nie da rady już nic zrobić, ale i tu jest nadzieja bo przecież ITI wie ilu abonentów straciłoby, rezygnując z największej w Polsce platformy liczącej więcej abonentów niż 2 pozostałe razem wzięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Bardzo dobra muzyka, zawsze twierdziłem, że BBC World ma świetną, przykuwającą muzykę (Takie fajne, charakterystyczne pyknięcia na sekundę)

- W "Wydarzeniach" bardzo fajny motyw, który stosował program ITV News na początku między zapowiedziami materiałów z danego wydania (coś jakby dzwonek, pamiętam to dobrze, bo mam chyba nadal na komputerze któreś wydanie ITV News)

- Myślę, że jednak trochę przesadzili z futuryzmem - na pierwszy rzut oka może tego nie widać, ale znudzi się to nam za jakiś czas, tak jak "kosmiczne" Fakty

- Czy tej grafiki nie robił Velvet? Wszystko jest takie "velvowate" - szkoda, bo teraz i tak mamy POLSAT i TVN z Velvetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robiła jakaś firma złożona z pracowników Velvetu. A co do Wydarzeń to szkoda że czołówka serwisów Polsatu News nie jest taka jak grafika Wydarzeń :( ale lepszy rydz niż nic.

No to teraz Polsat News już na pewno pokonał jednego konkurenta - TVP INFO teraz według mnie Polsat News dla dogonienia TVN24 powinien wchłonąć konkurenta czyli Superstacje która zresztą jest powiązana z Polsatem.

Co do paska to wolałbym żeby był taki jak w reklamie na Polsacie (taki przesuwany pasek jest też stosowany w Polsacie News) to by wyglądało naprawdę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja uważam, że porównywać Polsat News z TVN 24 można po około pół roku jak zakończą się testy. Bo co można powiedzieć o kanale który nadaje od kilku dni i jak każdy ma pewne niedociągnięcia. TVN 24 jest dla mnie najlepszy, ale nadaje już ładnych kilka lat, a Polsat News dopiero "raczkuje", więc poczekajmy jeszcze trochę. A innych kanałów informacyjnych w Polsce brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przyzwyczailiśmy się do TVN 24 , i nawet wielu programów TVP INFO , a POLSAT NEWS dopiero nadaje drugi dzień, więc musimy sie do niego przyzwyczaić, jeśli chodzi o Superstacje to uważam ze ona jest inna od pozostałych stad jej nie biorę pod uwagę.

 

A co do TV Biznes i TVN CNBC Biznes to nie można uważać za kanały stricte informacyjne bo one są ekonomiczno-gospodarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj program ,,szczerość za szczerość,, program publicystyczny jak to program. Ale nie podoba mi się, że wiadomośći są co pół godziny i czeba przerywać program, to nie należy do plusów. Wszystko dzieje się na biegu i w ten sposób nie można zrobić dobrego programu publicystycznego. Uważam, że wiadomośći powinny być co godzinę. A i jeszcze te identy mnie denerwują, mogli by lepiej zagospodarować czas na antenie. To moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czekać 5 lat żeby móc porównać dzisiejszy TVN24 do PN? Nie rozumiem za bardzo o co chodzi w tym "wyrównywaniu szans".

Nie! Już od poniedziałku będą zasiadać główni "aktorzy". Wtedy poznamy ramówkę i całą zawartość programową PN. Kto lepiej taki program poprowadzi bez "przytulania" się do którejkolwiek stron. Czy wystarczy zimnej krwi, by stworzyć taki kanał. Wyjątkowy. Wyjątkowy na tyle, że z przyjemnością będziemy go oglądać. Bez żadnych podtekstów i bez politowania dla prowadzacego lub prowadzących, którzy na codzień będą się polityką zajmować.

To mi się marzy. Czy jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

czy jest jakakolwiek mozliwośc, żeby polsat news oglądac na cyfrze (philips hd - nie pvr)???

Poczytaj sobie tytuł tego działu, czyli wystarczy znaleźć na dekoderze. A do kiedy będzie niekodowany to nie wiem, oglądaj póki jest. A sam jestem ciekawy kiedy go mają zakodować ? i czy tylko tylko dla CP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecierz wlasnie w tym jest sens kanalu informacyjnego !

Kazdy kto akurat wlaczy musi miec natychmiast najnowsze informacje, a nie czekac az jakas dokumentacja sie dopiero zakonczy i wtedy ogladac newsy.

 

Dlatego Polsat News ma wielki plus za to ze nie jest taki jak wszystkie inne stacje informacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać wszystkich postów, ale chcę odpowiedzieć na to, co napisali inni pod moim postem. Cały czas start Polsatu News porównywany jest do startu TVN24. Tu jest jednak pewna różnica. Po pierwsze - Polsat swoje zaplecze dziennikarskie buduje od 14 lat, dokładnie od startu "Informacji". Dla porównania "Fakty" pojawiły się 11 lat temu - w 1997 roku. Po drugie gdy TVN24 startował w 2001 roku w Polsce nie było konkurencji - wtedy jakiekolwiek wpadki i niedociągnięcia były delicjami dla potencjalnego widza, TVN24 i tak był w ogóle super dla wszystkich bo był pierwszy. Stacja nadaje tyle lat i - co już powtarzam - Polsat dawno powinien wychwycić wszystkie wpadki i niedoróbki by nie popełniać tego samego u siebie. Poza tym nie żyjemy w 2001 roku, gdy telewizja cyfrowa, w tym kanały tematyczne, dopiero raczkowała i można było sobie pozwalać na oferowanie ścierwa w ładnym opakowaniu. Niestety, za duża konkurencja na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol to jest emisja testowa! Regularnie zaczną nadawać od września! Nawet nie ruszyła kampania reklamowa promująca ten kanał. Poza tym dziś tych wpadek jest 10 razy mniej niż w sobotę. Nie zapchają kanału kosztownymi produkcjami, bo to się jeszcze nie opłaca. Tym bardziej teraz, gdzie ramówki we wszystkich stacjach są pozapychane powtórkami, a oglądalność spada. Dziwię się tobie - osobie która się interesuje się mediami od kilku lat - że oceniasz tak krytycznie ten kanał po 3 dniach emisji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Poza tym nie żyjemy w 2001 roku, gdy telewizja cyfrowa, w tym kanały tematyczne, dopiero raczkowała i można było sobie pozwalać na oferowanie ścierwa w ładnym opakowaniu.

No właśnie, mimo upływu lat w przypadku tvnu ta koncepcja w dalszym ciągu nic, a nic nie straciła na znaczeniu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ruszyła kampania reklamowa promująca ten kanał.

Codziennie na Polsacie jest kilka razy pasek że wystartował PN... Do tego w Wydarzeniach się podniecali kilka razy.

 

Na moje, to zbyt łagodnie podchodzicie do tego, ale to nie moja sprawa :) Każdy niech ocenia jak chce, ile chce, i niech ogląda to co chce. Jeden woli jak co 30minut jest ta sama mapka pogody, w której chyba nawet połowy stolic województw nie ma, a inni wolą nieco bardziej różnorodny sposób podawania informacji i dyskusji na tematy polityczno-społeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...