Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie źle zrozumiałeś. Polecam pooglądać sobie jakiekolwiek programy z Wielkiej Brytanii, gdzie prawie wszystko nadawane jest w formacie 16:9, ale w taki sposób, aby po wybraniu opcji 4:3 w tunerze podpiętym do starego telewizora, nic się nie traciło. Nawet w reklamach wszelkie napisy są do tego przystosowane. Przecież format 16:9 ma pokazywać więcej niż 4:3, ale nie kosztem swojego poprzednika. Chyba lepiej tak, niż letterbox 4:3, gdzie widzowie ze starym telewizorem oglądają sobie czarne pasy? Dopiero format HD 16:9 ma szanse w pełni się rozwinąć (m.in. dlatego TVS nadaje na "cały ekran", bo robią to jednocześnie w HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tylko w ten sposób można ludzi zmobilizować do wymiany sprzętu.

O właśnie, właśnie, w tym rzecz. O to chodzi, że całe to dręczenie nas nadawaniem w 16/9 to nic innego, jak efekt kolejnej zmowy nadawców z producentami telewizorów. To samo było ze stereo nicam, to samo jest teraz z MPEG 4 w DVB-T :?:?:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę to mówisz o formacie, który stosuje m.in. BBC. Chodzi o format 14/9. Według mnie to nie ma sensu.

Nie, nie mówię! :evil: Mówię o prawdziwym formacie 16:9 i rozwiązaniu, które stosuje bardzo dużo nadawców, także Canal+ Film i Sport oraz Polsat 2, Sport (Extra) i teraz News! Chodzi o to, żeby obraz 16:9 nie był nadawany kosztem odbiorców ze starymi telewizorami. Dzięki temu oni nawet nie zauważają tej zmiany i dalej oglądają swoje kanały w 4:3, a osoby z telewizorami panoramicznymi mają zachowane odpowiednie proporcje obrazu i widzą więcej. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi zapewne o 16/9 z safe mode (tzw. obszar bezpieczny), tzn. aby użytkownicy telewizorów 4/3 po powiększeniu obrazu do 4/3 (ucinając paski u dołu, ale tracąc obszar po boku) nie stracili nic. Chodzi o to, aby oprawa graficzna i ważne rzeczy nie wychodziły poza te "paski" bo bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę to mówisz o formacie, który stosuje m.in. BBC. Chodzi o format 14/9. Według mnie to nie ma sensu. Dobrze jest tak jak jest. Tylko w ten sposób można ludzi zmobilizować do wymiany sprzętu. Tymczasowe rozwiązania mają to do siebie, że zbyt często zostają na stałe.

Wspomnianie 14:9 faktycznie stosują brytyjskie kanały, ale tylko te, które nadają w analogu naziemnie. Program jest w cyfrze nadawany oczywiście anamorficznie z WSS z safe area dla 4:3, a w analogu jest 14:9 i to bardzo fajnie wygląda, bo pokazuje fragment obrazu panoramicznego z safe area dla 4:3, co wbrew pozorom motywuje do zakupu telewizora szerookoekranowego. Spójrz ile obecnie jest takich telewizorów w Wielkiej Brytanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj oglądałem przez 3 godziny zauważyłem tylko dwie wpadki jak łącza się z wozami transmisyjnymi to mylą imiona i nazwiska swoich dziennikarzy :D .

Oraz zauważyłem relacje dziennikarza ze Słupska który moim zdaniem relacjonował wydarzenie w sposób jarmarkowy ciężko było zrozumieć oco mu chodzi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co mają Polsat News. czy dalej na tym kanale jest tak dużo wpadek jak na początku??

 

jak dla mnie to cały ten kanał to wpadka :D , oczywiście najłatwiej krytykować, ale ja nie trawię PN, jakiś on taki smutny, dziennikarze tacy nijacy, scenografia też zalatuje XX wiekiem; ogólnie PN przypomina mi TVP Info; może to kwestia przyzwyczajenia ale dla mnie TVN 24 jest idealnym kanałem informacyjnym i to pod każdym względem; w PN brakuje mi luzu u dziennikarzy, wszyscy oni są tak poważni że strach się bać; a poczucie humoru czy jakiś luz na antenie jest im zupełnie obcy; no , ale oni dopiero zaczynają. może potem będzie lepiej a może taka już ich uroda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście TVN24 ma bardzo ciekawe studio. Pamiętam jak rok temu na Wielkanoc był program świąteczny, w którym to programie mieli żywą kurę w studio. No i ta kura na środku tego studia się zesr :censored: ła :brawo: . Dziennikarz próbował zakryć to butem, ale nie bardzo mu się udało. To tak mi się przypomniało jakoś, a co do studia Polsat News, to niech najpierw pozmieniają planszę z mapami pogody, a później resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to cały ten kanał to wpadka :D , oczywiście najłatwiej krytykować, ale ja nie trawię PN, jakiś on taki smutny, dziennikarze tacy nijacy, scenografia też zalatuje XX wiekiem; ogólnie PN przypomina mi TVP Info; może to kwestia przyzwyczajenia ale dla mnie TVN 24 jest idealnym kanałem informacyjnym i to pod każdym względem; w PN brakuje mi luzu u dziennikarzy, wszyscy oni są tak poważni że strach się bać; a poczucie humoru czy jakiś luz na antenie jest im zupełnie obcy; no , ale oni dopiero zaczynają. może potem będzie lepiej a może taka już ich uroda :D

 

Otoż zgadzam się z Tobą dokładnie we wszystkim, gdyż mam takie same odczucia co do Polsatu News.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ orange Ty chyba wierzysz w bajki albo jesteś naiwny. Polsat News wejdzie do sieci kablowych, ale do Cyfry+ nigdy nie zawita. Nie sądze aby kiedykolwiek Polsat zgodził się na to by, któryś z jego kanałów trafił do konkurencji. Także @ orange pomarzyć dobra rzecz :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie widzę powodów, dla których Polsat News miałby nie zostać dodany do oferty Cyfry+ po zakodowaniu! Platforma n może się na to nie zgodzić z powodu TVN24, Cyfrowy Polsat z kolei przesunął TVN24 na daleką pozycję, ale Cyfrze+ to wszystko zwisa i powiewa. Tak samo jak sieciom kablowym. Jeśli mają TV Biznes na wysokiej pozycji, to dlaczego nie mieliby mieć kanału informacyjnego. Zawsze to potencjalnie więcej oglądających, bo w n-ce 300 tys. nie zadowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku mówiło się że Biznes TV zostanie przekształcona w kanał ogólnoinformacyjny co z miejsca zapewniłoby zasięg techniczny o niebo lepszy niż w tej chwili. Chyba tego Polsat do końca nie przemyślał, tym bardziej że miał jeszcze w zanadrzu Superstację, którą też mógł zmodernizować.

 

Wobec tych faktów mógłbym zrozumieć, że NIE chciał włączenia Polsat News do konkurencyjnych platform, ale przecież budowanie zasięgu w sieciach kablowych to sporo pracy, która mogłaby być zaoszczędzona przez wydanie do KRRIT wniosku o zmianę nazwy i profilu TV Bizens czy SuperStacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...