Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie, pięknie... tylko gdzie jest newsroom? Widoczny dla widza zwiększa wiarygodność stacji, a wiadomo, że nie samym studiem widz żyje. Takie studio powinno tętnić życiem jak ma to miejsce w TVN24 - co widać przez prawie 18 godzin dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Polsat News będzie miał większy helikopter (EC-135). Maszyna zacznie pracować we wrześniu a na jej pokładzie mieści się pięcioosobowa ekipa telewizyjna oraz dwóch pilotów. Program na żywo będzie trwał od godz. 7 do 24.00. Trochę szkoda, bo ja TV rano oglądam od 6:15 :roll:

Wszystko fajnie, pięknie... tylko gdzie jest newsroom? Widoczny dla widza zwiększa wiarygodność stacji, a wiadomo, że nie samym studiem widz żyje. Takie studio powinno tętnić życiem jak ma to miejsce w TVN24 - co widać przez prawie 18 godzin dziennie.

W zupełności się zgadzam. Studio na minus ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, pięknie... tylko gdzie jest newsroom? Widoczny dla widza zwiększa wiarygodność stacji, a wiadomo, że nie samym studiem widz żyje. Takie studio powinno tętnić życiem jak ma to miejsce w TVN24 - co widać przez prawie 18 godzin dziennie.

 

Czy ja wiem czy zwiększa wiarygodność? Może tylko dodaje dynamizmu i tyle. Kiedyś również uważałem, że newsroom w stacji informacyjnej musi być na widoku. Obecnie uważam to nadal za atut, ale nie za konieczność. Jeżeli za prowadzącym POLSATu NEWS rzeczywiście znajdzie się duży telebim z bardzo ładnym tłem to w połączeniu z dobrą jakością obrazu (a zapewne taka będzie, bo produkować będą w HD) będzie się to przyjemniej oglądało. Na pewno lepiej aniżeli świecące wiecznie monitorki w TVN24 i ich niewykorzystany (w kadrowaniu) newsroom który delikatnie mówiąc spiepr** rok temu.

 

Niestety nie zapowiada sie, że będe miał na razie dostęp do PN. Ale i tak jakieś pozytywy jego uruchomienia odczuję. Jeżeli okaże się na poziomie to może i TVN24 wreszcie się zabierze za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miliony abonentów to nie ponad trzy miliony, które ma tvn24. Do tego dochodzą jeszcze kablówki. Polsat News nigdy nie pobije stacji z Wiertniczej.
Ale więcej osób ma dostęp do kanałów FTA niż TVN24 i dla nich Polsat News to ciekawa propozycja (przynajmniej teraz, gdy będzie FTA). Do kablówek też zapewne wejdzie, a jeżeli odniesie sukces, to może odebrać TVN24 dużą część widzów.

 

Jest napisane o HD. Czy Polsat ma jeszcze miejsce na taki kanał? Może telewizja nowej generacji się na niego skusi :lol:
Ale w HD mają być jedynie nagrywane materiały, zresztą kanał informacyjny HD, to obecnie żadna konkurencja dla takich kanałów, jak TVN24.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że TVN24 tak w parę miesięcy straci widzów? Superstacja też ma dość duży zasięg techniczny, a oglądalność średnią - najgorszą wśród stacji informacyjnych, ale dość dobrą wśród kanałów tematycznych. Mimo to nawet inwestycje w poprawy kosmetyczne, realizacyjne i merytoryczne nie wiele tu dadzą, bo ludzie mają pewne przyzwyczajenia. Dlatego TVP1 nadal jest numerem "jeden".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem kiedys o tym iz moim zyczeniem byloby aby stacja emitowala obraz w formacie 16/9...no i stalo sie...emisja bedzie prowadzona w 16/9...a jakby dolozyli w przyszlosci dzwiek DD to przekaz bylby w pelni kompletny...mam takze taka nadzieje iz stacja podobnie jak TVN24 postawi na interaktywnosc i kontakt z widzami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o Polsacie News z Wydarzeń :

http://pl.youtube.com/watch?v=he8KkF-b0Vk

Mnie się nie wydaje ale czy za Markiewiczem jest nowe logo Wydarzeń ??

Według mnie kanał ten powinien (a może nawet będzie) nadawał od 6:00 we wrześniu bo obecnie wygra z nim konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, pięknie... tylko gdzie jest newsroom? Widoczny dla widza zwiększa wiarygodność stacji, a wiadomo, że nie samym studiem widz żyje. Takie studio powinno tętnić życiem jak ma to miejsce w TVN24 - co widać przez prawie 18 godzin dziennie.

 

a gdzieś to wyczytał? W czasopiśmie edukacyjnym pt."Fakt"?? Aktualnie wszędzie na świecie odchodzi się od pokazywania backstage'u. To, że twój ukochany, jedyny słuszny i prawdomówny TVN24 tak ma to nie znaczy, że to jest najlepsze.

 

Studio Polsatu News bardzo mi się podoba, właśnie liczyłem na cos takiego. Nowoczesny ekran w stylu zachodnich TV - dobry pomysł. Dobrze, że nie zamontowali takiego kiepskiego "telebimu" jak tvn 24. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na YT zapowiedź Polsatu News z Wydarzen: http://pl.youtube.com/watch?v=pHrb7i39LIw

 

 

A od jutra "Wydarzenia" z nowego studia i z nową oprawą graficzną.

 

 

Przed chwilą pojawił sie na polsacie jakby element oprawy graficznej tego kanału ;] Swietnie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzieś to wyczytał? W czasopiśmie edukacyjnym pt."Fakt"?? Aktualnie wszędzie na świecie odchodzi się od pokazywania backstage'u. To, że twój ukochany, jedyny słuszny i prawdomówny TVN24 tak ma to nie znaczy, że to jest najlepsze.

Analizując ten fragment twojej wypowiedzi dochodzę do wniosku, że nie przepadasz za TVN24, ba, jesteś wręcz przeciwnikiem tej stacji. Masz rację - jeśli chodzi o jakość programu, to nie widzę w tym kraju lepszej telewizji. Tylko widocznie ta stacja ma coś w sobie, skoro potrafi osiągnąć średni udział w widowni na poziomie 2,26 proc. (raport AGB NMR z 25 maja, bo nie chce mi się wchodzić na Wirtualnemedia po nowy). A gdy mówisz "wszędzie na świecie" to chodzi Ci pewnie o USA (m.in. CNN) czy Katar (Al Jazeera). Też mi cały świat. Chociaż oczywiście musisz mnie wyśmiać, bo raczej nie wiesz o tym, że forum jest raczej wolne jeśli chodzi o wyrażanie własnego zdania.

 

PS. "Fakt" czyta ponad pół mln Polaków. No cóż - pewnie ta głupsza część, ja się nie zaliczam do grona tych szczęśliwców. Kocham "Nasz Dziennik" :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy, aż tvn24 będzie w 16:9.

Podobno Nokia już pracuje nad telefonem komórkowym 16/9 :D Wiec jest szansa dla TVN24 :lol:

 

A gdy mówisz "wszędzie na świecie" to chodzi Ci pewnie o USA (m.in. CNN) czy Katar (Al Jazeera). Też mi cały świat.

Mam pomysł, wymień stacje w których ludzie krzątają się w tle. Jakoś specjalnie nie śledzę kanałów informacyjnych ale takiego ruchu w tle jak w TVN24 nigdzie nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł, wymień stacje w których ludzie krzątają się w tle. Jakoś specjalnie nie śledzę kanałów informacyjnych ale takiego ruchu w tle jak w TVN24 nigdzie nie zauważyłem.

BBC World News, Fox News, France24...? Nie mówie, że wszystkie, bo niektóre nawet tego nie praktykowały. Zresztą ma studio własnej konstrukcji, więc nie w każdym będzie identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błekitny przy maszynie Polsatu News wysiada. EC-135 jest lepszy, może zabrać większą liczbę osób - na pokład może wejść 2 pilotów oraz 5 członków ekipy TV. No i ładniejszy jest :)

Spłaszczony Kalisz wyglądałby jak Jabba z Gwiezdnych wojen :lol:

38jabba.jpg

Hmmm... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLSAT NEWS od września będzie używał śmigłowca EUROCOPTER 135

Jak widzicie przy tej zabawce zabawkę TVN24 - Błekitny24??

Z tego co się orientuję już od dawna planuje zakup drugiego helikoptera, patrząc na błędy jakie popełnili przy zakupie Błękitnego24 (helikopter jednosilnikowy, który nie może latać np. nad terenami gęsto zaludnionymi), kolejna inwestycja będzie raczej w helikopter tego typu jaki chce kupić Polsat News. Dlatego jeszcze nie chwaliłbym PN, póki nic tak naprawdę nie posiada prócz studia i kamer HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz ktos podal link, ale w kazdym razie Polsat juz oficjalnie potwierdzil emisje w 16:9.

 

Polsat od ponad roku konsekwentne realizuje strategię związaną z wprowadzaniem najwyższej technologii jakości dźwięku i obrazu, dlatego Polsat News będzie pierwszym polskim kanałem informacyjnym nadawanym w formacie 16:9.

 

Zródlo: http://www.cyfrowypolsat.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...