Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.06.2020 o 19:25, technics napisał:

Witam! Posiadam TV Sony XF7005 i dekoder ultrabox mam pytanie czemu jak wl C+4k to wl sie HDR i obraz jest cemniejszy??

Szkoda zachodu. To jest bliźniaczy model do XE z lekką zmienionym dizajnem obudowy. 

Cytat

Jasność XE7005 nie rzuca na kolana, toteż wrażenia z seansu HDR nie mają szansy być znacznie lepsze, niż podczas oglądania zwykłego materiału SDR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym hdr na c+4k? Czy tylko liga polska jest nadawania z hdr. Zauważyłem że teraz liga angielska znów jest ciemna ale jak wyłączenie to całe hlg które na tym kanale cały czas wykrywa to obraz wraca do normy i jest super. Czy to nie jest tak że ten kanał z góry wskakuje w tv jako nadawany z hdr pomimo że tak naprawdę hdr tam nie ma. Przez to tv wykrywa hdr i ustawia z góry ten nieszczęsny hlg. Jak dam na wyłączony to wszytko wygląda super ale. Niestety to samo na lidze polskiej tam też ten cały hlg się nie spisuje. Na Netflixie hdr robi mega robotę, tv mam dobry. Napiszcie czy na tym kanale coś leci z prawdziwym hdr i jeśli tak to jak to poznać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mam pojęcia o co chodzi. Może to wina tego dekodera ADB? według mnie na tym kanale nie działa HDR a mam porównanie z Netflixem czy     apple tv+ i tam to pieknie wygląda a jak włącze na c+4k pomimo opcji automatycznej hdr to obraz jest duzo ciemniejszy w porównaniu np z tym samym meczem który jest na c+sport.

 

Czy może to być wina jakiś ustawień dekodera? Może on nie przekazywać HDR do tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to jest kwestia ustawień obrazu w dekoderze/tv?

Ja np dla kanałów bez HDR, mam standardowy własny, a dla kanałów HDR mam standardowy własny HDR gdzie mogę mieć zupełnie inne ustawienia obrazu, kolorów ulepszaczy itd.

Akurat korzystam z modułu, więc może problem leży bardziej po stronie dekodera. A jaki masz kabel HDMI? Teoretycznie wystarczy wersja 1.4, ale do 4k HDR  warto mieć 2.0/2.1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel hdmi mam 2.0 Jeśli chodzi o ustawienia to mam inne dla hdr i normalnego trybu np bez hdr jasność mam na poziomie 35 a z HDR próbowałem dać max ale różnica w jasności nadal jets ogromna na korzyść bez hdr. Piszecie że liga polska  nadawana jest z HDR dla mnie jest on niewidoczny a dodatkowo przy wykrywaniu hdr na automat (wykrywa cały czas na tym kanale oczywiscie hlg) obraz jest ciemny. Już ktoś tu o tym pisał. Może ten dekoder od ADB ma jakiś problem z HDR? Dopiero jak na c+4k wyłącze kożystanie z HDR to obraz staje się jasny i ładny, przyjemny dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze logotyp francuskiego CANAL+ UHD był blisko krawędzi ekranu (najlepiej tak jak po chyba ostatnim rebrandingu CANAL+ z kanałami tematycznymi przed startem nc+, ale szybko (po paru godzinach nawet) to niestety zmienili, bo komuś się nie spodobało) i był ledwo widoczny (najlepiej tak jak podczas pierwszej transmisji na ELEVEN (obecnie ELEVEN SPORTS 1) w Polsce) to byłoby idealnie!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zerkam na ligę angielską i muszę w końcu pochwalić C+ 4K. Wreszcie widzę tu HDR. Coś się chyba odblokowało, bo do tej pory mecze na tym kanale były jakieś ciemne, a tutaj są piękne barwy, widać super efekt i w porównaniu z tym samym meczem w HD. Efekt jest super. Do tej pory na kanale HD kolory wyglądały lepiej. Dodam, że nic nie zmieniałem w TV, a naprawdę dziś widzę dużą różnicę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

2c2b86d5974b4.jpg

877851c02eb3a.jpg

2472090686d4c.jpg

9a91e6644689b.jpg

311ca82d4cfdc.jpg

753a03e5a03f4.jpg

 

Dla mnie to czym różni się jakość obrazu naszego C+4k od innych takich kanałów nadawanych przez satelitę to jest słabszy kontrast i jasność. Kolory to można sobie na tv. zwiększyć nasyceniem i będzie ok. ale kontrastu i jasności tak już się samemu nie poprawi.

Mam wrażenie że Francuzi gdyby transmitowali naszą ekstraklasę na swoim C+UHD to u nich też wyglądała by lepiej niż w naszym C+4k.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...