Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parę lat minęło i... nic się nie zmieniło. Standardowa odpowiedź na reklamację to "Nie ponosimy odpowiedzialności..."

Przełączyłem z ciekawości i obraz był tragiczny. Teraz leci transmisja meczu na C+ Family i przyjemniej się to ogląda. 

W zasadzie to ten kanał jest interesujący dla kibiców i nie wiem za co tutaj płacić ekstra? Mając go za 0,- przynajmniej nie można narzekać na drożyznę 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sat Kurier na głównej stronie reklamuje mecz PL w C+4k który tak naprawdę nie nadaje się do oglądania.

Może jako redakcja mogliby skontaktować się czy to z biurem prasowym czy działem technicznym C+ żeby dowiedzieć się dlaczego te transmisję PL i ogólna jakość tego kanału (zwłaszcza kolory) wyglądają tak kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Ale przełączałam teraz na tryby kino, standardowy i żywy, i jest dużo gorzej niż na trybie własnym skalibrowanym. Być może u mnie te kolory nie są aż tak złe. Chociaż wczorajszy mecz ekstraklasy był w lepszej jakości. Ale było lepsze oświetlenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni rekompresują obraz swoimi kodekami aby obciąć bitrate, cos poszło nie tak ...

ekstraklasa nadaje natywnie z wozu 4k, inne mecze biorą przez pośredników

TVP 4k tez im się rozjedżał często obraz z fonią. inna sprawa dekodery mogą mieć problem o którym nie poinforumują, tylko nagle zrobią update i nie napiszą dlaczego :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upieram się że to problem naturalnego oświetlenia. Ale brak dźwięku 5.1 to już jest big obora. 
To się nie upieraj. Na kanale Viasat Ultra HD obraz wyglądał zupełnie inaczej niż na Canal+4K. Wyglądał tak jak na Canal+Sport 2 HD, z tą różnicą że miał więcej szczegółów. Tak jak przystało na 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LorDx napisał:

jeszcze powiedz ze obaj dostawcy biora sygnal z tego samego zrodła :D

Wiele lat temu (jeszcze kiedy sami produkowali sygnał) Canal+ chwalił się że są połączeni światłowodami ze wszystkimi stadionami ekstraklasy.

Być może Live Park dalej korzysta z tych łącz dla c+. Dla zagranicy to pewnie wysyłają sygnał na jakiegoś satelitę.

Każdy kto kiedykolwiek oglądał przekaz techniczny (zwłaszcza sportowy) to dobrze wie jak wygląda prawidłowa jakość obrazu telewizyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...