Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie będę brał ofertę Superpremium 4K. Zastanawiam się czy brać z Ultraboxem czy modułem CAM.

Jaką opcję polecacie?? Czy jakość odbieranych kanałów a w szczególności Canal+ 4K jest lepsza w którymś przypadku np.module CAM?

W poprzedniej mojej lokalizacji miałem w 1 TV  Moduł a 2 z dekoderem jeszcze C+ Pacem PVR. Wszystko na MR Post  C+ na Cameleonach.

i nie ukrywam że ceniłem sobie swobodę operowania kanałami poprzez menu swojego TV bez dodatkowego pilota i menu dekodera.

 

PS.

Posiadaczom TV Sony polecam pod Sport fabryczny tryb Sport i ewentualne zmiany w parametrze wygładzania pod własne preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od tego jak oglądzsz TV , jeśli tylko programy " na żywo " to moduł. Dekoder 4K operatora daje dostęp do ogromej biblioteki filmowej VOD ,  bezproblemowego nagrywania do 4 programów. Minusem jest dodatkowe pudełko pod telewizorem i okropna lista kanałów, narzucona przez operatora ( jest wprawdzie możliwość tworzenia własnej listy , ale to tragedia )  Ja wolę dekoder , ponieważ na żywo praktycznie nic nie  oglądam. Jakość obrazu to bardzo subiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł 68 napisał:

Wszytko zależy od tego jak oglądzsz TV , jeśli tylko programy " na żywo " to moduł. Dekoder 4K operatora daje dostęp do ogromej biblioteki filmowej VOD ,  bezproblemowego nagrywania do 4 programów. Minusem jest dodatkowe pudełko pod telewizorem i okropna lista kanałów, narzucona przez operatora ( jest wprawdzie możliwość tworzenia własnej listy , ale to tragedia )  Ja wolę dekoder , ponieważ na żywo praktycznie nic nie  oglądam. Jakość obrazu to bardzo subiektywna ocena.

 

Zdaję sobie sprawę z zalet i wad dekodera. Tak jak napisałem w poście poprzednim miałem w poprzedniej lokalizacji na 1 TV Modul a na 2 Pace PVR.

Zdecydowanie wolę wolność wyboru sortowania kanałów na Android TV niż dostęp do VOD PC+.

Oglądam TV jedynie na żywo, tj. sport oraz kanały informacyjne.

 

19 minut temu, ircios napisał:

@pawel68 Ogromnej biblioteki filmowej VOD?

Sorry...nawet nie ma wszystkiego co leci na C+ w VOD. Sam nie mam czasu oglądania na żywo i nie jeden raz stwierdziłem, że sobie obejrzę potem w VOD. I guzik zobaczyłem.

Jeśli chodzi o VOD ircios ma w pełni rację. Preferuję dobre parametry Netflixa(4K, Dolby Vision i Atmos) oraz jakość produkcji w przypadku HBO bo stronę techniczną wszyscy znamy.

Canal+ oraz HBO jeśli chodzi o filmy zupełnie mnie nie interesuje. Posiadam abonament Unlimited z narzeczoną i regularnie premiery oglądamy w kinie.

Potem jak pojawią się na płytach 4 K UHD dla ważniejszych tytułów a reszta z Remuxów w porządnej jakości z bitrate 50 Mb/s.

Nie potrafiłbym być uwiązanym do oferty programowej tym bardziej, że Canal+ 4K to i tak bitrate 25 Mb/s. (Niby tyle samo co Netflixowe 4K ale na Netflixie nie  ogląda się Blockbusterów tylko seriale i kino artystyczne europejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie weryfikowania tego. Na stronie Sony odnośnie mojego modelu XF9005 jest tylko info CI+.

Rozumiem, że jeżeli TV ma 2 tunery SAT to będę mógł nagrywać kanał, który jest oglądany?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. A w przypadku kanału kodowanego, jak któryś z Canal+ Sport, czy Canal+ 4K to będę mógł go nagrywać jednocześnie go oglądając?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, piotrekj66 napisał:

Czy u was też jest na c+4k obraz ciemniejszy w porównaniu z canal + sport? Czy to normalne,........ Obraz żyleta ale ciemniejszy niż na innych kanałach 36 i tvp2

To normalne. HDR HLG tak działa. Wszystko zależy jak sobie TV ustawisz. Masz pewne menu obrazu i tam się pobaw. U mnie to wygląda wzorowo.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność na 40. W netflixie na dolby vision przełącza się na max. Ale mam opcje skalibrowano pod netflix. Można to wyłączyć i jest wtedy do wyboru dolby vision ciemny bądź jasny. Poniżej podaje moje nastawy dla trybu kino. Kolorystyka jest świetna. Zmniejszyłem tylko dopasowanie czerni i zwiększenie kontrastu. Oto nastawy. Poniżej jeszcze link do moich wszystkich ustawień 6fa4654680f6cb736e4d1a805fd9ae75.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...