Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jeżeli na dekoderze ustawisz 1080i to dekoder przeskaluje kanał 4k do fhd. Jeżeli masz tv 4k to on znowu przeskaluje go do 4k. Tylko po co to tak komplikować? Kanał 4k obejrzysz też na tv sd po warunkiem, że na dekoderze ustawisz rozdzielczość sd. Odwrotnie już się nie da. Na dekoderze fhd nie obejrzysz już kanału 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 10:28, xmucekx napisał:

Chodzi o to ze w 1080i jest w 4k. Kanal dziala czy to normalne ??

Jest to normalne. W 1080i będą też kanały SD. Wszystkie kanały będą wysyłane do telewizora z ustawioną rozdzielczością. Jedne będą przeskalowane w dół (4K) a inne w górę (SD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zobaczymy co przyniosą rozstrzygnięcia przetargów. Najczarniejszy scenariusz,  jak to piękne HDR 4K będziemy tylko oglądać na meczach ekstraklapy.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zauważyłem na meczu Manchester United - Southampton, że momentami jakby HDR/HLG słabnie.
Tzn. obraz się przyciemnia na kilkanaście do 30 sekund później wszystko wraca do normy. Dzieje się tak co 20-30min (tak na oko).
Sprawdzałem inne materiały z HDR/HLG czy DolbyVision i nie zauważyłem podobnych spadków (czy to Netflix 4K, Youtube 4K czy film z 4K HDR z USB).
Tylko na Canal+ 4K (i w zasadzie to oglądam tam tylko mecze więc nie wiem jak jest na filmach).
Dlatego wykluczyłem raczej problem po stronie TV (LG OLED65BX).
Macie podobnie?

Edytowane przez clayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jaka jest Wasza opinia na temat jakości transmisji TVP 4K w ramach PC+ ?

Moim zdaniem, lepiej wyglądała  jakość w przypadku telewizji naziemnej i kablówki ( UPC).

Przede wszystkim lepsze nasycenie kolorów i mniej przejaskrawiony obraz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lakiman napisał:

Jaka jest Wasza opinia na temat jakości transmisji TVP 4K w ramach PC+ ?

 

 

 

Slabo , kolory nijakie w porównaniu z naziemną to przepaść technologiczna  ;)

Edit: 

Jeszcze sprawdze jak wygląda obraz na lodówce na kanale TVP 4K ,  to też Ci dam znać 😂 ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...