Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, kingofsouth napisał:

 jest słońce na stadionie to jak mam ci napisać , że jest ciemny obraz? :P

 

Nie miałem na myśli Ciebie Kingofsouth , bo wiem że u Ciebie jest dobrze:) 

 

Edit:

 

Do Shark 

 

Powiem Ci że lepiej to wygląda na drugim  zdjęciu bez włączonego  HDR a na 1 zdjęciu wyglada jakby obraz był ciemniejszy,  takie moje wrażenia patrząc na te  zdjęcia :)

Edytowane przez XMAREKK30
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XMAREKK30

Dokładnie tak jest, wyżej nie dopisałem pisząc o ustawieniach standardowych z których korzystam z wyłączonym HDR (zdjęcie 2.)

Edit: uciekając z 4K przełączam TV w tryb Naturalny z wcześniej zaprogramowanymi ustawieniami.

Edytowane przez shark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada to tak z HDR. To zależy od TV. U mnie stoi Sony.

 

ff09e135e55058f37cd05f5f7066b976.jpg

 

W rzeczywistości biały jest jaśniejszy.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie i pewnie tak jest że mecze ligi Hiszpańskiej jak są nadawane w 4K to są w czystym 4K bez HDR HLG a zdjęcie 2 to potwierdza a HDR który stosuje na stałe Canal + 4K psuje mecze które nie są dawane z HDR HLG . Pewnie tam gdzie jest nadawany HDR HLG to widać różnicę ale tam gdzie go nie ma , to jest jak na meczach ligi Hiszpańskiej , ciemniejszy obraz:) 

 

Mikoko stosujesz własne ustawienia telewizora pod HDR  ??

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w ustawieniach HDR nic nie zmieniam. Nawet nie wiem, czy tak można na Sony. Np. w Netflixie mogę wyłączyć kalibrację pod Netflix i mam wtedy do wyboru HDR jasny i HDR ciemny.

 

Jadę na module. Pewnie jakby był dekoder to opcje pod HDMI byłyby dostępne.

 

4182f233c04afa1f978d9bce437a868c.jpg

 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

A obraz jest ciemniejszy na tym meczu , bo wiele osób pisało że jak są mecze w 4K w lidze Hiszpańskiej to są gorszej jakości niż na meczach ligi Angielskiej  ??

Na moim co prawda tylko fulHD TV obraz Premier Ligi był znacznie lepszy niż derby Madrytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko Full HD i tu nijak ma się do 4K jakości ale faktycznie może być lepiej niż na Canal+ HD :) Jak jest telewizor Full HD da się ustawić w dekoderze 2160p czy tylko 1080p ?? Pytam się z ciekawości bo jestem ciekawy czy dekoder sam wyczuwa jaki jest sygnał z telewizora wysyłany   ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Artek_ napisał:

Sam wykrywa rozdzielczość moim zdaniem wyświetlanie 4K na telewizorze fhd nie ma sensu ale jak ktoś chce to można to wymusić w ustawieniach.

Nic nie wymusisz. Maksymalna rozdzielczość dla telewizora FHD to 1080p.

14 godzin temu, XMAREKK30 napisał:

No właśnie tylko Full HD i tu nijak ma się do 4K jakości ale faktycznie może być lepiej niż na Canal+ HD :) Jak jest telewizor Full HD da się ustawić w dekoderze 2160p czy tylko 1080p ?? Pytam się z ciekawości bo jestem ciekawy czy dekoder sam wyczuwa jaki jest sygnał z telewizora wysyłany   ??

Nie da się ustawić.Nawet gdyby się dało zobaczysz czarny obraz ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zastanawiałem czy przenosząc dekoder do 2 pokoju zmienić rozdzielczość na 1080i (TV FHD) i w sumie to zrobiłem w obawie przed czarnym ekranem. Jak dekoder wrócił do  pokoju z TV 4K ponownie ustawiona rozdzielczość odpowiednia dla TV.

Następnym razem sprawdzę bez zmian jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 16:58, shark napisał:

Na moim TV Samsung na własnych ustawieniach nie podświetla się HDR (zdjęcie 2.), natomiast gdy manualnie załączę te funkcje HDR w menu TV jest jak na zdjęciu 1.

 

Osobiście korzystam z własnych ustawień standardowych z wyłączonym HDR i ogląda się 4K wiele lepiej niż kiedyś/wcześniej.

Minusem/niewygodą może być fakt, gdy pozostali domownicy ‚dorwą’ się do pilota dekodera przełączam im TV na inny tryb obrazu i nie razi ich obraz po oczach.

Wszystko mam zapisane w TV i ruchem jest wyłącznie dokonanie w nim zmiany.

9-C90-E6-BE-8-E38-4-A6-C-94-A0-8-A25-CA0

 

 

FE915066-AEB3-4-BDF-941-B-920-D24-AAD05-

Siemka. Mam taki sam telewizor. Podeślij mi ustawienia jakie masz jak oglądasz HD  a jakie jak 4k Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 4k na tv 1080p nie powiem, ale to można by już powiedzieć jak 1080p o dobym bitrate, bo ciężko spotkać się z kanałem o bitrate powyżej 15mb. Tylko w nc+ go jest zablokowane rozumiem, że jako kanał tego nie sprawdza dopiero przy vod i nie da się tego ominąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poznaję po menu, że Samsungi z podobnym softem co u mnie. Korzystam z Samsunga serii MU9000. Ja delikatnie zwiększyłem jasność i podświetlenie przy HDR. A dokładnie:

1) Podświetlenie (zakres od 0 - 20) ustawiłem od 9 do 18 dla zwykłych kanałów w zależności od oświetlenia. Dla kanałów z HDR ustawiłem 10 do 19.

2) Jasność (zakres -5 do +5) ustawiłem 0 dla kanałów normalnych i 2 dla kanałów HDR.

3) Gamma (zakres od -3 do +3) dla standardowych kanałów (BT.1886) ustawiona na 1 natomiast dla HDR (HLG) ustawione na 2.

Pozostałe parametry identyczne dla kanałów standardowych i HDR - ustawione według własnych upodobań. Najlepiej ustawiać wieczorem przy zwykłym oświetleniu pokojowym z którego najczęściej korzystamy. To pozwala swobodnie przełączać się pomiędzy kanałami i nie doznawać wzrokowego szoku że coś jest za ciemno czy za jasno przy przełączaniu z kanału HD na kanał 4K z HDR i na odwrót.

Dodam jeszcze tylko, że bardzo dużo zależy od możliwości technicznych i softu telewizora. Po wejściu do Polski kanału Canal+ 4K Samsung robił kilka aktualiazji w ciągu paru miesięcy, założę się że po narzekaniach swoich klientów, ale pewnego dnia na tych samych ustawieniach kanał po prostu zaczął wyglądać lepiej i nieco jaśniej niż wcześniej. Pierwsze miesiące były więc ścieraniem się obietnic producenta TV z rzeczywistym sygnałem telewizyjnym. Ale udało im się to poprawić i teraz kanał wygląda naprawdę nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...    od niedawna jestem posiadaczem  telewizora 4K OLEDLG55B9  , korzystam z dekodera 4K ULTRABOX i tu mam do Was prośbę w szczególności do użytkowników tego telewizora może ktoś mi doradzi jak najlepiej dobrać i ustawić parametry odbioru  tego telewizora. Chodzi mi o optymalne i jak najlepsze ustawienia obrazu i dżwięku zarówno w 4k /HDR/ jak iw HD , może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami   z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku poniżej masz wstępne ustawienia, dalej już musisz sam kombinować.

https://www.lg.com/us/support/help-library/best-picture-settings-for-your-lg-4k-or-4k-oled-tv-CT10000018-20150577528034

 

Ja na modelu C9 stosuje "Dark Room" ze zmianami kontrast 90, kolor c20.

Jeżeli chodzi o pozostałe ulepszacze to prawie wszystko mam wyłączone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...