Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dziwię się. Bo z reguły przeszkadzają w oglądaniu. A często denerwują. Niestety kanały Polsatu nie mają dźwięku 5.1 i trzeba słuchać tych krepyńskich komentarzy na Lidze Mistrzów. 

Oglądam teraz mecz Piasta z Górnikiem i jakość bardzo dobra, mimo włączonego HDR. Czyżby niedawna aktualizacja coś naprawiła?

Edytowane przez Kummer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Woocash napisał:

Kiedyś C+ wprowadził możliwość wyłączenia komentatorów na meczach Ekstraklasy i się bardzo szybko z tego wycofali bo ludzie masowo z tego korzystali a komentator też człowiek i zarobić musi.

Na ich forum (jak jeszcze było) była ankieta z której wynikało że 78% użytkowników wyłączało komentatorów, po dwóch tygodniach od ankiety zlikwidowali wybór ścieżki bez komentarza :)

Podobno wyniki były sfałszowane i 70% głosów było z jednego IP. Pisali kiedyś o tym na Facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Do niedawna miałem jedną z serii samsunga/ mu 8002/ i na tym kanale obraz czesto był hmmm. delikatnie mówiąc jakiś taki przejaskrawiony/ szczególnie mecze/ i do tego przy przełączaniu następowała 3-4 sekundowa ciemność. Ostatnio kupiłem Sony xr 95j i problem zniknął. Obraz super, przełącza się normalnie. Wróciła radość z oglądania tego kanału🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna miałem jedną z serii samsunga/ mu 8002/ i na tym kanale obraz czesto był hmmm. delikatnie mówiąc jakiś taki przejaskrawiony/ szczególnie mecze/ i do tego przy przełączaniu następowała 3-4 sekundowa ciemność. Ostatnio kupiłem Sony xr 95j i problem zniknął. Obraz super, przełącza się normalnie. Wróciła radość z oglądania tego kanału

Nie dziwota. To topowy model LCD Sony
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, _Artek_ napisał:

Drugi mecz w 4K i już problemy z dźwiękiem 

Dzięki za info, bo już miałem przywracać ustawienia fabryczne na dekoderze i TV, bo myślałem, że coś u mnie się posypało.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Mam pytanie, dlaczego obraz oglądamy podczas Canal Online jest lepszej jakości niż przez dekoder 4K ULTRABOX+?

Chodzi o mecze piłkarskie, gdzie murawa czy zawodnicy są bardziej "wyraziści" a przez dekoder jakby za "lekką mgłą".

To samo było jak oglądałem skoki narciarskie, gdzie wolałem oglądać online.

Mam oled 65 C2 wcześnie na philipsie Oled 804 też zauważyłem te różnice. W dekoderze jest ustawiona jakość 4K, zmieniałem kable i wejścia HDMI bez zmian.

Próbowałem też różnych ustawień w telewizorze. Na filmach nie zauważyłem różnicy.

Zastanawiam się cały czas czy konwerter (mam jakiś zwykły unicable) czy może mieć wpływ.

Nie ma go na liście dekodera, był recznie ustawiony podczas wizyty montera od anteny.

A może długość przewodu, bo od konwertera do dekodera jest spory kawałek (na oko 15-20m, budynek piętrowy).

Nie mam żadnego szarpania obrazu czy pikseli.

 

Macie jakieś sugestie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic z tym nie zrobisz są to różnice między technologią satelitarna a internetem, masz racje co do obrazu przez internetową aplikacje obraz jest ostrzejszy jak się ktoś przyzwyczaił do oglądania przez internet to satelita wyglada blado pod tym względem. Nawet jak Sky stworzył swoją platformę internetowa SKY Stream to poruszali ten temat i wniosek był jeden przez internet obraz był wyraźny, natomiast satelitarny wyglada jak za mgłą i na ten moment to jest przewaga aplikacji internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
1 hour ago, cidik said:

zjechali z bitrate do 13-14 Mb/s to było wiadomo że zaczną się cyrki z obrazem. Jeszcze 1-2 zjazdy, i mimo że inny kodek, to Canal+ 4K będzie miał gorszy obraz od Polsatu Sport Premium HD

Na większości kamer był obraz idealny i mieli problem z główną kamerą a ten coś o bitrate bredzi xD

@Arkon 20-25 min pierwsze z głównej kamery obraz był z defektami, jakieś linie poprzeczne dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań opowiadać bzdury zjazd był juz od miesięcy z tego co pamiętam. I od tamtej pory wiele meczy w bardzo dobrej jakości. Skopali zapewne cos innego.
Jakbyś nie zauważył, to w tym tygodniu znowu obniżali bitrate wszystkich kanałów na transponderze gdzie jest Canal+4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienta końcowego mało interesuje kto produkuje sygnał. Kupuje produkt od C+ a nie liveparku. Jak kupisz w Biedronce śmierdzące masło będziesz je reklamował w sklepie czy pojedziesz do Mlekowity?

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...