Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam telewizor Samsunga UE43KU6000. Na Canal+4K wyświetlana rozdzielczość to 3840x2160 (50 Hz). Czy to ok, nie powinno być 60 Hz?

 

 

Z tego co widziałem to dekoder nie może więcej dać i stąd tylko 50hz :)

 

Tu masz zdajcie z dokładnymi danymi :

 

https://hdtvpolska.com/pierwsze-wrazenia-4k-ultrabox-od-nc/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

We francuskim c+uhd bez hdr liga angielska wygląda tak

b096bbb6d178e.jpg

1bacc3bcf1659.jpg

 

a w polskim c+4k bez hdr wygląda tak

5eccc33984767.jpg

81032512df259.jpg

 

Czyli da się ustawić parametry obrazu tak żeby nie było różnicy z hdr lub bez hdr. Tylko to trzeba umieć zrobić a z tego co widać to takich fachowców nasz c+ nie ma.

A tak przy okazji można zauważyć że przy dzisiejszej transmisji jest inny logotyp premier league na 4k a inny na hd.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2019 o 12:47, Robert03 napisał:

Telewizor i tak ma więcej więc czy ustawisz 50 czy 60 w rzeczywistości matryca LCD podwoi lub potroi tą wartość dodając powielone klatki.

 

No są takie co mają 50 :). Ale generalnie właśnie o to mi chodziło.

W przypadku telewizorów kineskopowych i analogowego PALu to inna historia, niż w przypadku źródeł cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.09.2019 o 15:01, mara68 napisał:

We francuskim c+uhd bez hdr liga angielska wygląda tak

a w polskim c+4k bez hdr wygląda tak

Czyli da się ustawić parametry obrazu tak żeby nie było różnicy z hdr lub bez hdr. Tylko to trzeba umieć zrobić a z tego co widać to takich fachowców nasz c+ nie ma.

A tak przy okazji można zauważyć że przy dzisiejszej transmisji jest inny logotyp premier league na 4k a inny na hd.

 

Moim zdaniem ten francuski wygląda jak prześwietlony. Jakby ktoś przesadził z kontrastem i nasyceniem kolorów. Obraz jest nienaturalny, trawa "pomarańczowa" a niebo białe.

Mnie się ten obraz nie podoba bo nie jest naturalny tylko przekoloryzowany.  Nie ma nic wspólnego z naturalnym obrazem i nie daje poczucia rzeczywistej obecności na stadionie.

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...