Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie brałeś pod uwagę,  że Ekstraklsa i PL transmitowane jest z HDR a La Liga ma sztucznie dołączony? I dlatego lepiej Ci się ogląda bez HDR. Tylko jak ty to robisz , ze HDR HLG ci znika na La Liga? :P

edit.

Tego się nie da wyłączyć,  zawsze będziesz miał HDR HLG na tym kanale , chyba , że technicy PC+ coś namieszają i go wyłącza tak jak to miało miejsce nie raz.

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kingofsouth napisał:

A nie brałeś pod uwagę,  że Ekstraklsa i PL transmitowane jest z HDR a La Liga ma sztucznie dołączony? I dlatego lepiej Ci się ogląda bez HDR. Tylko jak ty to robisz , ze HDR HLG ci znika na La Liga? :P

edit.

Tego się nie da wyłączyć,  zawsze będziesz miał HDR HLG na tym kanale , chyba , że technicy PC+ coś namieszają i go wyłącza tak jak to miało miejsce nie raz.

No właśnie brałem to pod uwagę i zadałem w poprzednim poście pytanie czy liga hiszpańska nadawana jest bez HDR HLG i nie uzyskałem na nie odpowiedzi.

A co do tego jak to robie że mi HDR HLG "znika na La Lidze". Otóż bardzo prosto w ustawieniach telewizora mam opcję wyłączenia HDR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Ogląda ktoś mecz Real Madryt vs Atletico Madryt??  Jak z jakością dzisiejszego meczu w 4K i czy jest dołączony HDR HLG do transmisji???  

Jest HDR, bo zawsze jest włączony.

Jak go nie ma tzn. że technicy coś namieszali. Ten kanał był jest i będzie z HDR HLG, niestety :(

Czasem jest to mega niepotrzebne.

@_Artek_ , co ty prawisz? Jak nie ma jak jest. 

Edit:

20200201-163440.jpg

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, XMAREKK30 napisał:

A obraz jest ciemniejszy na tym meczu , bo wiele osób pisało że jak są mecze w 4K w lidze Hiszpańskiej to są gorszej jakości niż na meczach ligi Angielskiej  ??

Mecz meczowi nie jest równy. Dzisiejszy obraz wygląda bardzo dobrze. Nie mam zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim TV Samsung na własnych ustawieniach nie podświetla się HDR (zdjęcie 2.), natomiast gdy manualnie załączę te funkcje HDR w menu TV jest jak na zdjęciu 1.

 

Osobiście korzystam z własnych ustawień standardowych z wyłączonym HDR i ogląda się 4K wiele lepiej niż kiedyś/wcześniej.

Minusem/niewygodą może być fakt, gdy pozostali domownicy ‚dorwą’ się do pilota dekodera przełączam im TV na inny tryb obrazu i nie razi ich obraz po oczach.

Wszystko mam zapisane w TV i ruchem jest wyłącznie dokonanie w nim zmiany.

9-C90-E6-BE-8-E38-4-A6-C-94-A0-8-A25-CA0

 

 

FE915066-AEB3-4-BDF-941-B-920-D24-AAD05-

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...