Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Marek22 miałem wielokrotnie takie komunikaty, choć na szczęście niezbyt często. Na pewno nie jest to sprawa słabego sygnału, bo wystarczy zmienić kanał w górę i zaraz w dół i odbiór jest prawidłowy. Posiadam dekoder JADA i konwerter OPTICUM UNICABLE SCR2 +2xLegacy (Robust SCR2). Konfigurację sprawdzałem wielokrotnie, jakość sygnału bardzo dobra. Równolegle pracuje dekoder multiroom, na tym samym  konwerterze (na wyjściu Legacy) i odbiór jest prawidłowy, więc to nie jest sprawa poziomu sygnału. Najlepsze jest to, że od jakiegoś miesiąca usterka już się nie pojawia. Nic nie zrobiłem ( a miałem już zmienić konwerter). Może któraś aktualizacja pomogła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na dwie anteny ustawione bo nagrywam, czy wiecie jak tej planszy się pozbyć bo często mi wyskakuje, jest dzień co przez jakiś czas nie ma a jest dzień co może wyskoczyć kilka razy jednego dnia tak jak pisałem. Gdy ustawię na BezDiseqc czy Diseqc to wyskakuje na dwóch, a jak przestawię na Diseqc to zawiesza mi program. Konsultanci z Canal+ każą ustawić na BezDiseqc jeśli mam standardowy konwerter. Też miałem konwerter OPTICUM UNICABLE SCR2 +2xLegacy (Robust SCR2) i na tym komunikat wyskakiwał i dlatego wróciłem do poprzedniego konwertera.

Edytowane przez Marek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, polarnik29 napisał:

No to może być przyczyną. Częste odłączanie dekodera od prądu mu nie służy. I zdecydowanie skraca jego żywotność.

Dwe szkoły: jeden powie, że odłączanie nie służy, a drugi, że zawsze mamy świeżo zresetowany system, więc mniejsze ryzyko zawieszenia się.

Tuner mam w sypialni, nie będzie mi dyskiem mielił i chrobotał jak sobie coś wymyśli pobierać. Musi to jakoś przeżyć, poprzednik dal radę przez ładnych kilka lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz odłączać sam dysk od dekodera na noc. Mniejsze ryzyko zawieszenie się? Jak widać nie do końca skoro masz problemy z dekoderem. Czasy codziennego resetu urządzenia minęły kilkanaście lat temu. Szczególnie w takim sprzęcie katowanie go nagłymi zanikami napięcia nie jest zbyt rozsądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się poczyta porady na kłopoty z tunerami, to przeważnie każą go zresetować, albo odłączyć od prądu na dłużej ;)

No to mój ma to codziennie.

Na razie nie mam problemów z dekoderem. Wyskoczył pierwszy raz jakiś tam komunikat. Jak to się będzie powtarzać, to będę mógł powiedzieć, że mam problemy ;)

Edytowane przez rallyrychu
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rallyrychu napisał:

Jak się poczyta porady na kłopoty z tunerami, to przeważnie każą go zresetować, albo odłączyć od prądu na dłużej ;)

 

Jeszcze pozostaje  przywrócić ustawienia fabryczne.

2 godziny temu, _Artek_ napisał:

Jutro aktualizacja oprogramowania. :) 

Nie korzystam z Netflixa przez dekoder, ale ciekawe czy kiedykolwiek pojawi się wsparcie  HDR do tej aplikacji...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja oprogramowania dla dekoderów 4K UltraBOX+ z serii ITCA zostanie udostępniona 26.11.2020

Nr serii swojego dekodera zweryfikujesz spoglądając na podpis kodu kreskowego umieszczonego z tyłu dekodera. Tutaj znajdziesz więcej informacji jak to zrobić.

Numer wersji oprogramowania to 3.13

Aktualizacja potrwa około 25 minut, w tym czasie nie odłączaj zasilania ani kabla antenowego od dekodera.

 

Oprogramowanie wprowadza następujące zmiany:

Aktualizacja aplikacji Netflix do wersji 5.1.3.

Obsługa HDR w aplikacji Netflix.

Obsługa dysków zewnętrznych o pojemności do 4 TB. Możesz podłączyć swój dysk twardy i nagrać na nim jeszcze więcej ulubionych programów (pamiętaj, że dekoder najpierw go sformatuje).

Obsługa filmów w jakości 4K oraz plików NTFS poprzez opcję Media Player dostępną w MENU dekodera. Możesz podłączyć swój dysk twardy do wejścia USB w dekoderze oraz odtworzyć nagrany tam film poprzez swój dekoder. Plik musi być w formacie obsługiwanym przez dekoder - szczegóły odnajdziesz w instrukcji obsługi dekodera.

Obsługa materiałów z dźwiękiem 5.1 podczas odtworzenia nagranego wcześniej filmu czy serialu.

Zmiany w wyglądzie menu, polegające przede wszystkim na zastąpieniu logo nc+, logiem CANAL+ .

Dodanie mechanizmu sprawdzania słabo naładowanych baterii. Po wciśnięciu klawisza MENU na pilocie pojawi się w przypadku słabych baterii, odpowiedni komunikat na ekranie telewizora. W takim przypadku przygotuj się na wymianę baterii w pilocie.

Poprawa stabilności pracy dekodera z telewizorami TCL oraz MANTA.

Poprawa stabilności pracy dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder sam pobrał aktualizację

Zamiast nc+ , w lewym górnym rogu jest znaczek canal+...

Przechodząc do nc+ go, ciemno szara plansza.Tyle jeśli chodzi o estetyczne różnice.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie naprawiono przełączania przy zmianie polaryzacji/połówki (np. TVP1 => TVP2 => TVP HD), przy instalacji dwukablowej z Astrą. Jak akurat dekoder korzysta z drugiego wejścia, to dalej cały interfejs zastyga. Jak w tym czasie się naciska dalej, to po odmrożeniu w jednym momencie wykonuje wszystkie komendy na raz i przełącza o kilka kanałów do przodu. To jest chyba po prostu problem sprzętowy i nie da się go naprawić, skoro do tej pory jest tak samo. Widać zresztą ten sam problem na ekranie konfiguracyjnym przy Antena 2.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WebMat napisał:

Niestety nie naprawiono przełączania przy zmianie polaryzacji/połówki (np. TVP1 => TVP2 => TVP HD), przy instalacji dwukablowej z Astrą. Jak akurat dekoder korzysta z drugiego wejścia, to dalej cały interfejs zastyga. Jak w tym czasie się naciska dalej, to po odmrożeniu w jednym momencie wykonuje wszystkie komendy na raz i przełącza o kilka kanałów do przodu. To jest chyba po prostu problem sprzętowy i nie da się go naprawić, skoro do tej pory jest tak samo. Widać zresztą ten sam problem na ekranie konfiguracyjnym przy Antena 2.

Na obu wejściach masz równolegle sygnał z Astry i HB ?Może to kwestia przełączników diseqc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andrzejgratis napisał:

@core2quadNadal ciemny przy HDR.

Samsung nie widzi dekodera jako Canal+ tylko NC+. Lekko jest to irytujące.

Chyba trzeba czekać na aktualizację od strony Samsunga...

cba87f256b37.jpg

 

U mnie HDR nie jest ciemny i logo Canal +

 

https://naforum.zapodaj.net/2e5c295e8832.jpg.html

 

 

2e5c295e8832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...