Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, lotus napisał:

O co chodzi z tymi komunikatami wyskakującymi co chwilę podczas przełączania kanałów

"Aktywacja 60" ? 

U mnie też dość często to wyskakuje. Na razie nie ma na to lekarstwa. Konsul z działu technicznego stwierdził, że to uszkodzenie dekodera i zalecił wymianę. Skoro ten problem występuje u sporej grupy osób to na pewno to nie wina dekodera tylko oprogramowania. Może oprogramowanie źle współpracuje z konkretnym konwerterem? Tylko to też może być błędny trop bo konwerter mam od roku, a problem występuje od kilku miesięcy. Ja mam Wideband Inverto. A Ty jaki masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pepe40 napisał:

U mnie też dość często to wyskakuje. Na razie nie ma na to lekarstwa. Konsul z działu technicznego stwierdził, że to uszkodzenie dekodera i zalecił wymianę. Skoro ten problem występuje u sporej grupy osób to na pewno to nie wina dekodera tylko oprogramowania. Może oprogramowanie źle współpracuje z konkretnym konwerterem? Tylko to też może być błędny trop bo konwerter mam od roku, a problem występuje od kilku miesięcy. Ja mam Wideband Inverto. A Ty jaki masz?

Ja mam inverto black ultra, zwykły quad. Wczoraj się wkurzyłem i odłączyłem dysk. Jak ręką odjął. Przestały się pojawiać komunikaty. Po paru minutach podłączyłem z powrotem dysk i komunikatów już nie było.  Ktoś tu pisał wcześniej, że miał problemy z komunikatem "Aktywacja 67" i u niego pomógł reset do ustawień fabrycznych i wyczyszczenie dysku do zera. Mam nadzieję że doraźnie będzie pomagało jednak samo wyciąganie na chwilę wtyczki od dysku. 

 

Minęły 4 godziny. Dziś pierwszy raz dekoder czegoś nie nagrał. Wczoraj zaplanowałem nagrywanie na dzisiaj jednocześnie na tvn turbo i comedy central. W międzyczasie na spontanie doszło coś na polsacie. No i 101 Napraw na tvn turbo w zasadzie się nie nagrało. Czarne i tło i bez dźwięku przez pierwsze 23 minuty nagrania, później już ok. Pierwsze 3 minuty na CC też z czarnym tłem i bez dźwięku. Polsat ok. Żadnych komunikatów, że coś się nakłada nie było. 

Następnie test nagrywania znowu na tych samych 3 kanałach, no i podczas

potrójnego nagrywania i przełączania kanałów z 4. na 5. i na 6. na TTV wyskakiwał sporadycznie komunikat "Aktywacja 60" oraz program obecnie nie jest nadawany. Co któreś przełączenie. 

Po wejściu do nagrań wszystkie 3 kanały poprawnie się nagrały. 

I teraz ciekawostka. Po przerwaniu nagrywania wszystkich 3 kanałów zrobiłem wycieczkę od tvn do TVP ABC. Po kolei. No i przełączanie kanałów działało tak szybko jak nigdy dotąd. W ułamku sekundy przełączało wszystko po kolei. Żadnych lagów podczas zmian ćwiartek różnych częstotliwości. Z tvp1 na tvp2 w ułamku sekundy. Tak samo na kanałach z bajkami gdzie często są duże lagi, szczególnie kanały 94, 95, 96. Tym razem dosłownie w ułamku sekundy. 

I teraz pytanie od czego to zależy? Od tego, że chwilę wcześniej nagrywałem 3 kanały a 4. oglądałem i w tym momencie żadne VOD nie mogło się ściągać na dysk a następnie po przerwaniu nagrań wszystkie wejścia były wolne i każda ćwiartka mogła być obsłużona bez opóźnienia w trybie natychmiastowym? 

Podczas powrotu od kanału 103 do początku listy słychać było jak dysk zamielił przy przełączeniu z kanału 96 na 95, dekoder zrobił delikatnego laga ale i tak było bardzo szybko. Zastanowił mnie tylko ten odgłos zamielenia talerzy. 

A co jeśli bym podłączył SSD przez SATA? Ktoś tak próbował? Czy prędkość przełączania kanałów się poprawiła? 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pepe40 napisał:

Ostatnio też nie nagrało mi kilku audycji. Nie połączyłem tych problemów ze sobą. Może aktualizacja, która ma tam kiedyś być coś poprawi.

Szczerze wątpię, żeby ta najbliższa aktualizacja coś poprawiła. Oby tylko nie było gorzej. Może jak parę osób zgłosi podobne problemy to przy okazji kolejnej aktualizacji, dajmy na to za rok, powinni coś poprawić. Muszę jeszcze sprawdzić szybkość tego dekodera, przełączanie kanałów i czy są komunikaty bez podłączonego dysku. Gdyby te dyski SSD 1 TB na Sata były tańsze to bym kupił i sobie podłączył ale póki co 430 zł to trochę za dużo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem ostatnio tego posta do nie tego tematu co trzeba, czyli nie do tego dekodera 4k, który posiadam, więc teraz wrzucam do odpowiedniego i może ktoś pomoże?

 

Witam, przejrzałem kilka stron tematu, ale nie znalazłem odpowiedniego posta, więc postanowiłem napisać.

Mam ów dekoder i projektor OptomaUHD30 (wspiera 4k), po podłączeniu dekodera (wcześniej podłączony do tv fhd) do portu HDMI 2.0 (kabel high speed, 2.0 -testowane również na drugim kablu - podobno lepszej jakości) i włączeniu w opcjach ustawień rozdzielczości na 2160 następuje problem.

A jaki? Taki, że projektor informuje mnie o braku sygnału, po chwili obraz wraca do 1080p@50Hz.

 

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? 

 

PS. Na Canal+4K dostaje informacje, że mam przestawić rozdzielczość, oczywiście sytuacja napisana powyżej się wtedy powtarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g instrukcji ma HDCP 2.2. Przeważnie jest tak że projektor=dłuuuuuuugi kabel , a takie kable potrafią kosztować ponad 1000 zł. Ludzie potrafią zamurować zwykle przewody w suficie i ścianach, potem jest płacz że brak obrazu. Jedyna nadzieja w wzmacniaczach HDMI lub zasilanych spliterach. Problemem może być jeszcze wzmacniacz audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...