Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory w sumie nie wiem od czego zależy to szybkie przełączanie kanałów. Mam instalację dwukablową z astrą, wszystko teoretycznie najwyższej jakości. Często robię całą serię przełączania kanałów od 1 do 150, po kolei. Raz kanały się przełączają błyskawicznie w ułamku sekundy nawet podczas przełączania różnych polaryzacji i połówek a drugi raz ta sama seria skakania po kolei i trwa to strasznie długo, wręcz małe zawieszenie się dekodera na sekundę, dwie lub trzy. Szczególnie na kanałach z bajkami od 90 wzwyż. Co ciekawe jest bardzo dużo opinii, że po wymianie na konwerter Unicable nic się nie zmieniło w szybkości. Więc od czego to tak naprawdę zależy?

Czy pobieranie VOD ma na to wpływ?

Czy jakość twardego dysku też ma na to wpływ? Często słychać jak mieli dysk podczas przełączania problematycznych polaryzacji i połówek pasma i czarny ekran utrzymuje się długo. 

Czy podłączał ktoś SSD ale nie przez USB tylko przez SATA? 

Czy jest ktoś, kto ma pełnego Unicable'a czy tam wide band, i zawsze i w każdej sytuacji działa szybkie przełączanie kanałów z problematycznych częstotliwości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, core2quad napisał:

Czy ktoś kto już zaaktualizował i posiada telewizor Samsung z sys Tizen, może potwierdzić że skończył się problem ciemnego obrazu w Canal+ Ultra 4K ? Wiadomo że problem związany był z HDR nadawanym na tym kanale.

Mam też i to problem z zbyt słabym podświetleniem matrycy (okolice 300nitów co jest zbyt mała wartością , żeby to poprawnie wyświetlić jesli nie ma jakiś dodatków w tv  które pomagaja w tym) ,  wiec problem po stronie tv a nie dekodera . Wystarczy pogrzebać trochę za testami tych tv w necie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem potwornie wkurzony, bo kończyłem pisać wyczerpującą odpowiedź dla Ciebie @lotus. Wyjęła mi się wtyczka zasilająca od laptopa (bateria już nie trzyma) i po ponownym uruchomieniu okazało się, że straciłem cały tekst. Nie wiem czy uda mi się to jeszcze raz tak dokładnie napisać, spróbuję jutro od początku. Odpowiedź do @Pawel jeszcze jakoś odtworzę, bo była dość krótka.

 

8 godzin temu, Pawel napisał:

Na obu wejściach masz równolegle sygnał z Astry i HB ?Może to kwestia przełączników diseqc ?

 

Tak, na obu mam HB i Astrę. Ja już wszystkiego próbowałem, łącznie z wymianą dekodera (stąd moja przygoda z ADB, gdzie akurat tam nie było tego problemu, ale była cała masa innych). Używam przełączników Opticum, miałem przez parę dni do testowania dwie sztuki Axinga, ale nie było żadnej różnicy. Podmieniałem wejścia, zmieniałem pokoje, pożyczałem inne konwertery, podłączałem pod inne kable - zawsze to samo. Zresztą nawet w punkcie C+ przyznano mi rację przy wymianie i na ichniejszej instalacji był ten sam problem. Skoro druga sztuka zachowuje się tak samo uznaję, że to wina sprzętowa lub oprogramowania.

 

Wyłączenie Astry na drugim wejściu w jakimś stopniu pomaga, ale z kolei wtedy pojawiają się co jakiś czas komunikaty o błędach przy przełączaniu. No i jak się coś nagrywa i akurat jest to na wejściu 1, to Astra się nie uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zdublowany sygnał na obu wejściach to faktycznie dekoder ewidentnie nie radzi sobie z obsługą dwóch pozycji satelitarnych. Ja miałem przez całe lata sygnał z Astry tylko na jednym z kabli i w takiej konfiguracji turbobox nigdy nie sprawiał problemow a Technicolor oczywiście również świrował. Kiedyś w jakiejś dyskusji zostałem spuszczony na drzewo, bo wymyśliłem sobie nietypową konfiguracje i wymagam cudów żeby to poprawnie działało. teraz się okazuje, że przy typowej instalacji też byłby problem :D

Zrezygnowałem z Astry na Technicolorze i przesiadłem się na unicable. Astrę mam na tunerze polsatu a do nagrywania raz w roku koncertów z 3sat przełączę na chwilę technicolora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WebMat cofnąłem się jeszcze raz do Twojego postu z tym zamrażaniem i przeskakiwaniem kilku kanałów na raz przy przełączaniu z TVP1 na TVP2 i na TVP HD. Powiem szczerze, że u mnie akurat przy tej konfiguracji nigdy się nie zawiesił na dłużej, czasem działa wręcz ekspresowo na tych kanałach. Natomiast prawie zawsze był problem z kanałami dla dzieci i kanałem 95 Polsat Jim jam. Tam prawie zawsze był problem ale nie aż tak bardzo jak u Ciebie. Natomiast po zmianie numeracji kanałów i zamianie miejscami TVP ABC z Jim Jam jest lepiej. 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, QYZ napisał:

Mam też i to problem z zbyt słabym podświetleniem matrycy (okolice 300nitów co jest zbyt mała wartością , żeby to poprawnie wyświetlić jesli nie ma jakiś dodatków w tv  które pomagaja w tym) ,  wiec problem po stronie tv a nie dekodera . Wystarczy pogrzebać trochę za testami tych tv w necie . 

Wystarczy odpowiedni Soft z funkcją podświetlenia HDR w telewizorze i po sprawie... oczywiście ze strony producenta TV.

Wracając do tematu... Czy po aktualizacji dekodera zauważył ktoś zmiany w jakości kanałów? U mnie jakby trochę brakowało ostrości i lekkie zmiany w kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andrzejgratis napisał:

 

Wracając do tematu... Czy po aktualizacji dekodera zauważył ktoś zmiany w jakości kanałów? U mnie jakby trochę brakowało ostrości i lekkie zmiany w kolorach.

Poza zmianami estetycznym nie zauważyłem, żeby pod takim względem zmieniła się jakość obrazu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 10:15, Pawel napisał:

Jeśli masz zdublowany sygnał na obu wejściach to faktycznie dekoder ewidentnie nie radzi sobie z obsługą dwóch pozycji satelitarnych. Ja miałem przez całe lata sygnał z Astry tylko na jednym z kabli i w takiej konfiguracji turbobox nigdy nie sprawiał problemow a Technicolor oczywiście również świrował. Kiedyś w jakiejś dyskusji zostałem spuszczony na drzewo, bo wymyśliłem sobie nietypową konfiguracje i wymagam cudów żeby to poprawnie działało. teraz się okazuje, że przy typowej instalacji też byłby problem :D

Zrezygnowałem z Astry na Technicolorze i przesiadłem się na unicable. Astrę mam na tunerze polsatu a do nagrywania raz w roku koncertów z 3sat przełączę na chwilę technicolora.

 

No właśnie, pewnie oryginalnie sprzętowo był przygotowany do obsługi jednej pozycji. Mnie najbardziej irytuje, że operatora kompletnie nie interesuje inwestycja w tym obszarze i nie ma co liczyć na HB+Astrę w Unicable. Obawiam się nawet, że to jeden z ostatnich tego typu dekoderów. Później będą już tylko jakieś tanie hybrydy satelitarno-internetowe bez dysku i portu USB z nagrywaniem w chmurze na 14 lub 30 dni.

 

Też w tym kierunku kombinowałem, żeby dokupić osobno tani dekoder pod niekodowane kanały z satelity, a do dekodera podłączyć Unicable. Ale potem pomyślałem, że skoro już coś kupować, to może nie tani dekoder, tylko przyszłościowo droższy z obsługą kodowanych. Ale wtedy jaki? I czy warto przepłacać? I teraz przy oglądaniu przełączać się między jednak, a drugim, skoro teraz wystarczy tylko wstukać odpowiedni numer. To może lepiej przeboleć te wolne przełączanie? I jakoś codzienność sprawiła, że zostało jak jest.

 

W dniu 27.11.2020 o 12:53, lotus napisał:

@WebMat cofnąłem się jeszcze raz do Twojego postu z tym zamrażaniem i przeskakiwaniem kilku kanałów na raz przy przełączaniu z TVP1 na TVP2 i na TVP HD. Powiem szczerze, że u mnie akurat przy tej konfiguracji nigdy się nie zawiesił na dłużej, czasem działa wręcz ekspresowo na tych kanałach. Natomiast prawie zawsze był problem z kanałami dla dzieci i kanałem 95 Polsat Jim jam. Tam prawie zawsze był problem ale nie aż tak bardzo jak u Ciebie. Natomiast po zmianie numeracji kanałów i zamianie miejscami TVP ABC z Jim Jam jest lepiej. 

 

A masz tak jak u mnie, na obu HB+Astra? Na ekranie konfiguracyjnym w Antena 2 też Ci wolniej przechodzi między pozycjami niż w Antena 1? Na dziecięcych tak, pewnie także na filmowo-serialowych. Wszędzie tam gdzie musi nagle przełączyć na któryś z 4 transponderów Cyfrowego Polsatu powyżej 11,7 GHz.

 

Musisz przejechać od 1. kanału do np. 15. pulsowo, po kolei, że jak się pojawia obraz, to od razu przełączasz dalej. I jeżeli akurat dekoder będzie korzystać z drugiego wejścia, to zatnie się na TVP2 lub TVP HD. Jak obraz jest jeszcze czarny i sobie pomyślisz "a c...j z tym TVP2, idę dalej", to nie będzie szło dalej, tylko będzie stało. Widzę po domownikach lub kogoś z gości, że myślą, że pilot nie zaskoczył i cisną dalej, dalej i dalej. I jak się odblokuje, to przełącza kilka kanałów na raz i dochodzi np. od razu do TVP Kultura. Po komentarzach wiem, że użytkownik myśli, że coś nie tak jest z pilotem.

 

W pierwszych bodaj czterdziestu paru kanałach tylko TVP2 jest na górnym paśmie, dlatego później dopiero bodaj na Superstacji może ten problem wyskoczyć. Jak znajdę moment, to wytłumaczę to szerzej, jak wcześniej planowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...