Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Jak już wspomniałem, Evobox nie jest dobrym sprzętem do "szperania po orbicie". ;) Z tego, co się orientuję, daje on możliwość odbioru jedynie Hot Bird'a i Astry 19,2°E.

Jeśli zależy ci na czymś więcej to polecam ci właśnie swój własny, niezależny tuner i do tego antena typu multifeed lub standardowa antena + obrotnica.

Aktualnie Evobox PVR umożliwia odbiór sygnału z czterech satelitów: Hot Bird 13E, Astra 4.8E, Astra 19,2 E, Astra 28.2E.

support458
Miałem obiecane, że będzie znikał znak wyciszenia na wyłączonym dźwięku po paru minutach. Mijają prawie dwa lata i dalej nic. . Plazma już mi w tym miejscu jaśnieje. Please.

Aktualnie Evobox PVR umożliwia odbiór sygnału z czterech satelitów: Hot Bird 13E, Astra 4.8E, Astra 19,2 E, Astra 28.2E.

Wielkie dzięki - takiej, konkretnej odpowiedzi oczekiwałem.

Tak się tylko teraz zastanawiam, jak do nich sięgnąć ? Byłbym skłonny zrezygnować z Unicable, ale podobno EVOBOX nie wspiera DiSEqC 1.0, 1.1. Jak wyglądałaby optymalna konfiguracja sprzętowa dla tych 4 pozycji sat. ?

Edited by golpol

Evobox wspiera DiSEqC w wersji 2.0. Odbiór kilku satelitów jest możliwy w trybie legacy czyli z wykorzystaniem wspomnianego DiSEqC i konwerterów Uniwersalnych. W trybie Unicable jest możliwy odbiór tylko z Hot Bird 13E.

O tym nie wiedziałem. Masz jakiś link (wideo) jak to zrobić?

E: oczywiście jak skonfigurować evoboxa.

Edited by roberttosat

Analogicznie do konfiguracji Astry 19.2E, poprzez przypisanie kolejnych portów DiSEqC do konwerterów skierowanych na odpowiednie satelity.

Oczywiście mam na myśli układ "zez".

Zauważyłem od kilku dni problemy z dźwiękiem. Po włączeniu jest dość cicho i po jakiś 5-10 minutach następuje skok głośności. Sprawia to wrażenie jakby Evo musiał się rozgrzać? żeby przekazywać dźwięk z założoną mocą. Wcześniej tego nie było. Dekoder podłączony do zestawu stereo wyjściem audio out, kable nowe, pozostałe funkcje zestawu działają bez zarzutu tzn.PS3 i CD.

Edited by TomPure

Cyfrowy Polsat chyba powinien zrobić pewne poprawki w oznaczeniach kanałów na Evoboxie gdyż Radio Zet ma już nieaktualne logo, podobnie jak Radio Zet Gold które już zresztą nieistnieje :)

Proszę o radę. Mam dekoder Evobox i trzy multiroomy. Jaki potrzebny konwerter żeby w pełni korzystać z dekodera Evobox i podłączyć pozostałe dekodery.

Rozumiem tę droższą opcję bo są cztery wyjścia. Ale nie wiem jak sobie poradzić z LNB UNICABLE II DCSS SCR MEGASAT DIAVOLO. Czy są potrzebne jakieś rozdzielacze?

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Witam.

Szukałem w wielu miejscach, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu z Evobox.

Dekoder podłączony jest do amplitunera, a ten do telewizora.

Często przy oglądaniu TV od czasu do czasu na chwilkę, może pół sekundy obraz i dźwięk zanika, pojawia się czarny ekran.

Czasem jest to na tyle denerwujące, że muszę wyłączyć wszystkie urządzenia, a po ponownym włączeniu jest zwykle lepiej.

Problem nie występował z Mediaboxem od NC+, który był podłączony identycznie, nawet tym samym kablem.

Aby rozwiązać problem wymieniłem kilka kabli i wejść w TV, niestety nic to nie pomogło.

Pomaga, jeśli podłączę bezpośrednio dekoder do TV, no, ale takie rozwiązanie raczej mnie nie satysfakcjonuje.

Może ktoś z Was będzie miał jakieś sugestie?

Pozdrawiam,

Tomeksp.

Podobny problem jak u mnie o czym pisałem powyżej. Evo też podłączony do ampli i falujący dźwięk. Samoczynnie się pogłaśnia i ścisza. Wygląda, że to problem na wyjściu z dekodera.

Czy jak podłączysz dekoder tylko kablem HDMI do telewizora i nic więcej, jest dobrze? Jeśli tak to znaczy, że masz włączoną w zestawie audio automatyczną regulację poziomu audio.

OK, a co z moim przypadkiem?

U mnie nie jest to falowanie, raczej, jakby na chwilkę odłączyć kabel HDMI, przerwy są co kilkadziesiąt sekund i trwają chwilkę, może pół sekundy, może krócej. Pomaga (na jakiś czas) wyłączenie wszystkiego.

Pzdr.
Tomek

Czy jak podłączysz dekoder tylko kablem HDMI do telewizora i nic więcej, jest dobrze? Jeśli tak to znaczy, że masz włączoną w zestawie audio automatyczną regulację poziomu audio.

EvoBox jest podłączony do amplitunera od pół roku i nic takiego wcześniej nie zauważyłem. W ustawieniach nic nie zmieniałem. Ampla to NAD C350 także klasyka bez nowoczesnych bajerów ;)

Witam. U mnie od jakiegoś czasu zaczęło mulić w momencie włączania jakiś funkcji pilotem. Np. czasem przełączając kanały albo wybierając jakąś opcję z menu a także przy przesuwaniu różnych zakładek w menu lub na liście nagrań. Po prostu po naciśnięciu przycisku na pilocie trzeba poczekać dłuższą chwilę aby nastąpiła reakcja w TV. Czy ktoś miał taki przypadek lub wiecie jak to wyeliminować? Dodam, że chwilowe wyłączanie zasilania raczej nie pomaga.

Czy u kogoś jest to samo jak u mnie jak zaznaczę w dekoderze nagrać sezon jakiegoś serialu np. Lekarze na start i mi się nagra ten serial od poniedziałku do piątku ale jak jest już sobota to zaplanowane nagrania tego serialu same znikają?

Bo mi chodzi o to że dlaczego nie nagrywa kolejnych odcinków tego serialu od poniedziałku do piątku i muszę ponownie w sobotę zaznaczać aby nagrał te odcinki bo same się usuwają.

Co znaczy "same się usuwają".

Co widzisz:

1. w EPG

2. na liście zaplanowanych nagrań

przed "usunięciem", co po "usunięciu"?

Na liście zaplanowanych nagrań przed usunięciem są zaplanowane nagrania tego serialu a po usunięciu ich nie ma

Edited by stefan85