Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Pytanko. :) Moja żonka zaczęła namiętnie oglądać "Chłopaków do wzięcia" korzystając z aplikacji vod w dekoderze. Czy u was też nawet w najnowszych odcinkach tego serialu dźwięk jest tragiczny? Odpalając ten sam materiał na ipli w TV Smart, dźwięk jest normalny.... :)

Ten temat był wiele razy poruszany na tym forum. Tak, dekoder koduje dźwięk w bardzo niskiej jakości i póki co nie zanosi się na żadne zmiany.

Dekoder nie koduje sygnału, tylko odtwarza sygnał, który dostarcza źródło.

Dźwięk w takiej jakości jest dostarczany przez źródło sygnału materiałów VOD,

Jeśli ktoś ma zastrzeżenia, to powinien zgłosić swoje problemy na infolinii CP.

Edited by support458

Czy jest opcja, żeby dekoder nagrał cały film albo inną audycję od początku, którą zacznę oglądać w trakcje jej trwania?.

jeżeli oglądasz od początku i nie zmiienisz kanału to tak

jeżeli zmienisz lub wejdziesz jak juz trwa to tylko od bieżacego momentu

Edited by nc+ user

Okazalo sie, ze z nieznanych mi do tej pory powodow, jedno z nagran mialo dlugosc 19 godzin, drugie 11 godzin. Pozostale nagraly sie poprawnie. Te dlugie nagrania to byl jednym ciagiem caly program nagrany (gdzies w srodku byl ten odcinek, ktory zaprogramowalem)...

Tak się dzieje,jeśli jest to ostatni program w ramówce dnia,ale jeśli po nim jeszcze coś było to wydaje się dziwne...

Edited by Credens

Może nie zassało całego EPG i były dziury w bazie programowej zaraz po wybranym materiale do nagrania.

Ja zauważyłem pewien błąd - otóż przy wyłączaniu edycji kolejności kanałów po wciśnięciu przycisku "Wstecz" pojawia się czarny ekran i dekoder się zwiesza

Dzisiaj wybieram sie do APSU po Evoboxa. Prosze o informacje czy ten konwerter, ktory dostane, to musze go zamontowac dodatkowo do tego co mam, czy zamiast niego?

Poradzisz,jeśli masz dobrze ustawioną antenę to pozostanie Ci tylko zachować(ustawić) odpowiedni skręt konwertera i powinno już śmigać.

Wlasnie podlaczylem mojego Evoboxa, wszystko jest ok, procz tego, ze po udanej instalacji kanalow, ustawieniu sygnalu wyskakuje komunikat, ze tego kanalu nie ma w Twoim abonamencie ( tak jest na kazdym kanale). Czy ktos mial podobny problem?

Drugie moje pytanie, to jaka rozdzielczosc ustawic 1080i czy 1080p i czym sie to rozni?

Edited by paw98

Ustaw dekoder na kanał Polsat HD i na nim zostaw na 30 minut. Jeśli dalej jest komunikat "Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie..." to zdzwoń do Centrum Obsługi Klienta. Dane kontaktowe w menu Ustawienia / Informacje / Centrum Obsługi Klienta.

Rozdzielczość ustaw na 1080i. W takiej rozdzielczości HD jest nadawany sygnał na satelicie i dlatego jest to optymalna rozdzielczość.

Edited by support458

Czy jest możliwość przeskakiwania cofniętego programu np o zadaną wartość czasu np 5 min, zamiast przewijania 2x, 4x, 8x itp?

Czy jest możliwość przeskakiwania cofniętego programu np o zadaną wartość czasu np 5 min, zamiast przewijania 2x, 4x, 8x itp?

Nie ma takiej opcji.

Dzięki za sprawdzenie, bo też szukałem i nie mogłem znaleźć. Zaawansowana technologia, a nie ma tak prostej opcji ehhh.

A opcja zdalnego nagrywania działa czy to niewiadoma przyszłość?

Ta opcja ma być udostępniona w późniejszym terminie.

Po przesiadce z vectry czuć powiew przyszłości. Dostęp do swoich mediów przez DLNA, funkcja podglądu czy choćby HBO GO bardzo na plus. Zdalne nagrywanie i byle tego nie zepsuć potem :)

Hallo,

mam od pewnego czasu problem z nagrywaniem programów. Szczególnie na FOX.

1.Zaplanowanie nagranie nie zostaje zapisane.

2.Innym problemem jest, jeżeli uda się zapisać zaplanowane nagranie, to jednak nie zostaje nagrane,

3. Nie przy wszystkich serialach pojawia się opcja "Nagraj sezon"

Niektóre z zaprogramowanych nagrań znajdują się w Nieudanych z komentarzem: 

"Nie nagrane z powodu braku prądu". Jak to możliwe, skoro nagranie nie miało jeszcze miejsca?

Mam nadzieję, że ktoś zna jakieś rozwiązanie. Jeszcze przed trzema - czterema tygodniami, wszystko było OK.

Dodam, że nie zmieniałem nic w ustawieniach.

Dziękuje za pomoc.

Edited by sir.moose

Macie wszystkie seriale i odcinki w dekoderowym HBO GO? Ja np. nie mam serialu rodzina soprano i kilku odcinków Kompanii Braci, bardzo dziwne...

Nie, niestety nie wszystkie są dostępne. A co najgorsze to CP nic z tym nie zrobi, bo nie gwarantuje dostępności materiałów na każdym urządzeniu.