Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Siemka! 

Jestem nowy na forum także z góry sorki jeżeli założyłem nie tu wątek.

Mam dekoder EVOBOX cyfrowego polsatu podłączony do tv PHILIPS, otóż dzisiaj w oglądając w innym pokoju TV Samsung  UE40J5200 przypadkowo zauważyłem że po naciśnięciu przycisku SOURCE wyświetla się EVOBOX ( prawdopodobnie sprzęty połączyły się po WI-FI) i można wejść w foldery z kanałami oraz nagraniami, niestety po kliknięciu w jakikolwiek kanał lub nagranie wyświetla się komunikat że obecnie format jest nieobsługiwany (na dole widnieje napis że jest to format mpeg a tv taki obsługuje. W związku z tym mam pytanko czy można oglądać chociaż nagrania na tv SAMSUNG?

 

 

Nie. Nagrania i kanały live zakodowane. :( Jak podłączysz pendrive/HDD przez USB do EVOBOXA to przez DLNA będziesz mógł odtwarzać pliki z tego podłączonego dysku/pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Szkoda. Myślałem, że chociaż nagrania można ogarnąć. TV ma USB, także bez sensu jest podłączanie do EVOBOXA pena. A ma ktoś może instrukcję, tylko taką wersję rozszerzoną? Bo to "coś", co CP dołącza do dekodera to jakiś żart.  :crazy:

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polo974: rozszerzonej instrukcji nie ma, jeśli potrzebujesz pomocy w obsłudze, pooglądaj serię SAT Kuriera na YouTubie - wideotest EVOBOX PVR: 

Edytowane przez Vsat
Usunięto fragment postu będący odpowiedzią na inny, usunięty już post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zadziała, tuner nie dopuści podłączenia do grabbera, próbowałem już go przez konwerter HDMI na AV z obsługą HDCP i był błąd autoryzacji HDCP w Evoboxie, podczas gdy na HD 3000 nie ma z tym problemów.

Dlaczego niby ma nie zadziałać? Długo miałem podłączony po HDMI grabber HDCP Velocapa, jednak irytowały mnie nieregularne przesunięcia dźwięku, w związku z czym nic już tak nie nagrywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: Połączyłem telefon przez urządzenia w pobliżu z dekoderem i do USB w dekoderze podłączyłem pendrive. Dekoder wyszukuje telefon i muzykę, jaką mam na telefonie, tylko mam problem, że filmów w ogóle nie wyszykuje, pomimo że mam filmy na telefonie. W związku z tym wie ktoś, jak rozwiązać problem, żeby również filmy udostępniono na dekoderze?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EvoBox u mnie też nie czyta wszystkiego z dysku. Pisałem już o tym parę dobrych postów temu. Aktualizacje softu nic nie poprawiają w tej sprawie. Mój TV nie jest już wspierany przez producenta toteż za dużo bezpośrednio na nim nie obejrzę, liczyłem że rozwój Evo rozwiąże tą kwestię. Niestety dla mnie jako "czytnik/przekaźnik" jest bezużyteczny. Wszystkie dyski wczytuje bardzo długo, a większość plików filmowych nie widzi wogóle. Szczególnie gdy są w dużych rozmiarach (fullHD). Streaming bezpośrednio z dysku podpiętego do routera wygląda podobnie czyli nie wygląda ;)

Edytowane przez TomPure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji mój evo zaczął się dziwnie zachowywać. Przy korzystaniu z pilota w różnych sytuacjach zawiesił się kilka razy, ale co dziwne sam się po ok 30 sek zrestartował tak jak bym go odłączył od zasilania. Uprzedzam nie było przerwy w zasilaniu. Nie chcę go przywracać bo szkoda mi listy ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo coś się ruszyło w temacie plików full HD z dysku. Wczoraj się zaparłem ;) EvoBox jak i inne moje urządzenia mają problem z nieskompresowanymi plikami mpeg2 które są duże, nawet bardzo. Zmieniłem parametry renderingu na mpeg4 i jest dobrze. Plik mały a jakość na TV fullHD. EvoBox w końcu widzi te pliki i odtwarza bez problemu oprócz lekkiego opóźnienia dźwięku na początku. Ale o tym już ktoś tu wspominał że jest taki zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może mnie nauczyć nagrywania ulubionego fragmentu? Gdy nacisnę REC w momencie, który chcę zachować, dekoder nagra mi wszystko od początku audycji, a ja chcę konkretny kawałek. Dla pewności: naciskam REC w np. 17min 23 sek i kończę w 18min 40 sek. Chcę mieć na dysku tylko 1 min 17sek nagrania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przywracałem ustawienia fabryczne dekoderowi bez usuwania danych i od pół godziny mam na kanale 13 Polsat Sport News HD aby pojawił mi się logotypy kanałów na liście kanałów Cyfrowego Polsatu w problem w tym że nadal nie ma tych logotypów i proszę o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącz się na sekundę na jeden kanał dalej lub wcześniej, wróć na kanał, który chcesz nagrać i zacznij nagrywanie.

To chyba bez sensu w tak dobrym technicznie sprzęcie. Czy nagrywanie z "odzyskiem" nie powinno zostać przeniesione do menu -  dostęp np. strzałka w lewo lub w prawo, a przycisk nagrywania sterować powinien nagrywaniem według woli użytkownika? W pierwszym przypadku nie tracimy nic, bo i tak zapisze się wszystko, a zmienianie kanału przed nagraniem uniemożliwia praktycznie trafienie w punkt i trąci uszczęśliwianiem na siłę. Czy się czepiam? W dobie powszechnych poślizgów czasowych w programach, zamiast audycji nagrywa się masa niepotrzebnych rzeczy na początku a często ucina koniec. Szkoda miejsca na dysku. Nie jest za wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mój błąd, a raczej przyzwyczajenie do dekoderów z nc+ :roll: . Podczas oglądania jest jeszcze opcja: strzałka w prawo -> nagraj wg. czasu.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uberman:

To nagrywanie dobrze działa...

Oglądasz film, po 15 minutach ktoś Ci coś zawraca. Klikasz R i masz cały film nagrany.

Podobnie działało to u konkurencji w turbobox.

 

Masz 2 wyjścia na swoje potrzeby:

- zmiana kanału na chwilę i dopiero klikasz nagraj.

- nagraj wg czasu (jak opisuje Vsat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywałem sobie serię odcinków ulubionego programu, wczoraj oglądałem i 2 odcinki nie nagrały mi się w całości, po kilku minutach zrobił się czarny ekran ale pasek informujący o długości nagrania szedł dalej. Kiedyś coś czytałem na forum o czarnych nagraniach ale teraz nie mogę wyczaić gdzie to było, pomoże ktoś lub coś podpowie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ostatnio pojawil sie bardzo dziwny problem. Zaplanowalem nagrywanie kilku odcinkow programu na TVN Turbo. Rozne godzinne odcinki w roznych dniach. Jakiez bylo moje zdziwienie, gdy dekoder zakomunikowal, ze mu sie miejsce na dysku skonczylo :(

Okazalo sie, ze z nieznanych mi do tej pory powodow, jedno z nagran mialo dlugosc 19 godzin, drugie 11 godzin. Pozostale nagraly sie poprawnie. Te dlugie nagrania to byl jednym ciagiem caly program nagrany (gdzies w srodku byl ten odcinek, ktory zaprogramowalem)...

 

Uzytkuje evobox'a odkad tylko pojawil sie w ofercie, ale takie jaja zdarzyly mi sie pierwszy raz.

Macie moze jakies wyjasnienie?

 

krzysiek

Edytowane przez legzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po ponad pół roku używania, mój Evobox zaczął świrować. 

 

Czasem nie reaguje (nie wypuszcza sygnału do TV) na włączenie. Na dekoderze wygląda wszystko niby ok - z godziny, która pokazuje się na wyświetlaczu przełącza się numer programu jaki był ostatnio włączony, ale na TV mam ciągle informację - brak sygnału.

Dopiero wyłączenie z prądu lub długie przytrzymanie przycisku włączenia na pilocie i reset dekodera powodują, że Evobox się uruchamia i można oglądać....

 

Nie pamiętam, ale wydaje mi się, że miałem to już wcześniej na 1.9.3 ale ostatnio po aktualizacji mocno się to nasiliło i w ostatnim tygodniu miałem 4x taką sytuację...

Szkoda mi trochę wymieniać dekoder na nowy ze względu na nagrania, ale jeśli będzie potrzeba, no to trudno.

Ktoś u siebie zauważył coś podobnego?

 

 

Przywracałeś ustawienia domyślne po aktualizacji?

 

Tak więc zresetowałem dekoder do ustawień domyślnych, niestety na długo to nie pomogło. Dekoder przez półtora tygodnia był nieużywany, wróciłem do domu, próbuję włączyć TV - nic, brak sygnału. Dopiero zresetowanie dekodera długim przytrzymaniem przycisku włączenia na pilocie, dało sygnał. 

Pozostaje udać się do COK i wymienić dekoder na nowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...