Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A zmiana kabla HDMI? Najczęściej takie "śnieżenie" to problem z kablem.

I wydaje mi się ,że to był strzał w dziesiątkę. Zmieniłem kabel i jak narazie jest dobrze. Nie sądziłem,że kabel który tylko leży może się zepsuć. Nie pamiętam czy Evobox miał w zestawie kabel HDMI,bo jeśli miał to padł kabel z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tak. Przeglądarka internetowa w Evoboksie by się przydała. :) Mojemu tacie się marzy, bo na dole w salonie mamy właśnie Evoboksa, ale telewizor z kolei jest już dość stary i mimo, iż jest on typu LCD Full HD to nie jest typu "Smart TV", więc w telewizorze żadnej przeglądarki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj dłużej przycisk przewijania. Działa do przodu jak i do tyłu.

Taa...,działa ale oczywiście bez sensu.Zamiast konkretnego,stałego skoku czasowego wszystko zależy od długości przytrzymania przycisku,bo przecież ciężko jest programiście wpisać linijkę tekstu z jednolitym czasem przeskoku.

Ponawiam prośbę o możliwość wyboru wł/wył okienek podglądu nagranego programu. Jest to niezmiernie ISTOTNE przy oglądaniu z odtworzenia programów SPORTOWYCH! Zainteresowani wiedzą co mam na myśli,szkoda,że jak na razie nie dociera to do twórców oprogramowania dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie smutne, tylko kwestia opłat licencyjnych i po co dublować funkcjonalność, kiedy w większości znajdują się one obecnie w samych OTV. Poza tym, jak to już @szczepaniu zauważył, kwestia była dokładnie wyjaśniona swego czasu w tym temacie i nie ma jej co znowu roztrząsać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos właśnie funkcji DLNA w Evoboksie...

Ostatnio z moją rodzinką przeglądaliśmy sobie zdjęcia z ostatniej naszej wycieczki. Zdjęcia mam zapisane na naszym domowym serwerze NAS, za pomocą którego oglądaliśmy potem te zdjęcia na dole w salonie na telewizorze, z wykorzystaniem do tego celu Evoboksa właśnie.

I podczas przeglądania zdjęć zauważyłem pewien problem. Otóż zdjęcia, które zostały zrobione pionowo, Evobox automatycznie nie obraca tak, aby i na ekranie telewizora były wyświetlane pionowo, tylko są widoczne poziomo, obrócone o 90 stopni. Mój aparat fotograficzny ma funkcję automatycznego obracania zdjęć pionowych, tak aby pionowe zdjęcia były wyświetlane pionowo (jest to realizowane chyba przez jakiś znacznik w EXIF pliku ze zdjęciem (?)). Na komputerze takie zdjęcia widzę od razu normalnie pionowo (korzystam z przeglądarki graficznej IrfanView), natomiast na Evoboksie to nie funkcjonuje. Oczywiście można sobie z tym poradzić poprzez odpowiedni ręczny obrót każdego pionowego zdjęcia wyświetlanego przez Evoboksa, ale jest to bardzo irytujące, bo trzeba to robić dla każdego takiego pionowego zdjęcia osobno i za każdym razem trzeba się trochę naklikać pilotem. I to mnie właśnie irytuje. :? Dla się coś z tym zrobić? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by ktoś to sprawdzić? Mam taki problem z dekoderem. Na liście ulubionych naciskam przycisk "ulubione", wybieram wszystkie kanały, wybieram na przykład kanał 86, wciskam przycisk ze strzałką "wstecz", dekoder samoczynne się restartuje .Przetestowałem to kilkakrotnie wybierając inne kanały. Zawsze to samo.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed podpisaniem umowy na CP oraz podjęciem decyzji w jaki sposób będę odbierał sygnał i w związku z tym mam gorącą prośbę do znawców EVOBOXa.

Otóż przymierzam się do rozwiązania multifeed (10-12 satelitów) i z niepokojem trafiłem na info, że dekoder ten ma ograniczenia na tym polu. Podobno miało się to zmieniać w kolejnych wersjach softu, więc proszę o aktualną i zweryfikowaną informację.

Mam w planach co prawda zakup w najbliższym roku odbiornika z 4K, ale miałem nadzieję, że na tą chwilę ogarnę wszystko EVOBOXem - czyżbym musiał przyśpieszyć zakup drugiego dekodera?

 

Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

Edytowane przez Barti
Wyraz "satelita" jest rodzaju męskiego. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc ogólnie, dekodery dedykowane nie nadają się do odbioru "całej orbity". Dotyczy to także Evoboksa. Do takich celów zdecydowanie lepiej jest korzystać z własnego, niezależnego tunera, o możliwościach wielokrotnie większych, niż te dekoderki dedykowane operatorów platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos właśnie funkcji DLNA w Evoboksie...

Ostatnio z moją rodzinką przeglądaliśmy sobie zdjęcia z ostatniej naszej wycieczki. Zdjęcia mam zapisane na naszym domowym serwerze NAS, za pomocą którego oglądaliśmy potem te zdjęcia na dole w salonie na telewizorze, z wykorzystaniem do tego celu Evoboksa właśnie.

I podczas przeglądania zdjęć zauważyłem pewien problem. Otóż zdjęcia, które zostały zrobione pionowo, Evobox automatycznie nie obraca tak, aby i na ekranie telewizora były wyświetlane pionowo, tylko są widoczne poziomo, obrócone o 90 stopni. Mój aparat fotograficzny ma funkcję automatycznego obracania zdjęć pionowych, tak aby pionowe zdjęcia były wyświetlane pionowo (jest to realizowane chyba przez jakiś znacznik w EXIF pliku ze zdjęciem (?)). Na komputerze takie zdjęcia widzę od razu normalnie pionowo (korzystam z przeglądarki graficznej IrfanView), natomiast na Evoboksie to nie funkcjonuje. Oczywiście można sobie z tym poradzić poprzez odpowiedni ręczny obrót każdego pionowego zdjęcia wyświetlanego przez Evoboksa, ale jest to bardzo irytujące, bo trzeba to robić dla każdego takiego pionowego zdjęcia osobno i za każdym razem trzeba się trochę naklikać pilotem. I to mnie właśnie irytuje. :? Dla się coś z tym zrobić? :roll:

 

Sprawdź wyświetlanie problematycznego zdjęcia z pendrive podłączonego na USB w Evobox.

Jaki jest format tego pliku graficznego (rozszerzenie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki ze zdjęciami mają rozszerzenie .jpg. Są to pliki typu JPEG. Zauważyłem, że w przypadku zdjęć pionowych robionych moim smartfonem (Samsung Galaxy S5) i późniejszym wyświetlaniu ich ze serwera NAS na Evoboksie, jest dokładnie taka sama sytuacja. Na komputerze są widoczne poprawnie, w pozycji pionowej, natomiast Evobox również wyświetla je poziomo, obrócone o 90 stopni.

 

Nie interesuje mnie podłączanie pendrive do Evoboksa. Po to mam w domu serwer NAS z funkcją serwera DLNA, aby móc z niego korzystać. :)

Sprawdzę jeszcze z ciekawości i dam znać, jak wygląda sytuacja z tymi zdjęciami na moim telewizorze u mnie w pokoju, bo jest on typu Smart TV i potrafi też wyświetlać zdjęcia, filmy i muzykę za pomocą DLNA, natomiast telewizor na dole w salonie nie jest tego typu i stąd właśnie korzystamy w tym celu z "pośrednictwa" Evoboksa. :)

 

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc ogólnie, dekodery dedykowane nie nadają się do odbioru "całej orbity". Dotyczy to także Evoboksa. Do takich celów zdecydowanie lepiej jest korzystać z własnego, niezależnego tunera, o możliwościach wielokrotnie większych, niż te dekoderki dedykowane operatorów platform.

 

Barti dzięki za korektę, wyrażam skruchę i obiecuję, że baczniej będę uważał na odmianę wyrazu satelita :oops:

Szczerze mówiąc liczyłem jednak na tym forum nie na lekcję j.pol., a bardziej merytoryczną informację dotyczącą ograniczeń EVOBOXa na polu obsługi więcej niż tylko jednego HB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...