Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli inaczej mówiąc, port podczerwieni w smartfonie i do tego w nim aplikacja typu pilot TV. :)

Mój brat ma taki sam smartfon, jak ja (Samsung Galaxy S5) i w nim jakąś aplikację typu pilot TV i wiem, że działa ona też z Evoboksem. Ja akurat z czegoś takiego w ogóle nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem w kwietniu na temat przekontrastowania przy uruchomieniu telewizora. Nie raz to występuje. TV Panasonic 58dx800e. Po zgłoszeniu do serwisu wymienili płytę główną z procesorem, następnie przeczyścili wszystkie łącza taśmowe. I teraz serwis zwala winę na dekoder Evobox. Mówią, że przyczyna leży po strumieniu HDCP, że nie jest stabilny strumień. Dekoder wymieniłem na drugi, kable wymieniłem na HDMI 2.0 i na HDMI 1.4. W tej chwili mam podłączony 1.4 i w TV jest ustawione też 1.4. Proszę o poradę, czy wina leży po stronie CP, czy po stronie Panasonica. W TV mam najnowszy soft, którego nie ma jeszcze w sieci. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim evo. Problem polega na zawieszaniu się dekodera w momencie przeglądania, podglądania listy kanałów gdzie masz do wyboru różne opcje typu kanały ogólne, sportowe, film itp. Wtedy gdy bawię się w podgląd co nadawają kolejne programy przesuwając podgląd kanałów lub cofając się dekoder dostaje zwiechy, nie reaguje na pilota i po ok.30 sekundach sam się restartuje tak jak bym odłączył zasilanie. Stało to się kilkanaście razy w różnych sytuacjach. Powrót do ustawień domyślnych nie pomaga. Czy dekoder nadaje sie do wymiany, boję się by nie obciążyli mnie kosztem diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by ktoś to sprawdzić? Mam taki problem z dekoderem. Na liście ulubionych naciskam przycisk "ulubione", wybieram wszystkie kanały, wybieram na przykład kanał 86, wciskam przycisk ze strzałką "wstecz", dekoder samoczynne się restartuje .Przetestowałem to kilkakrotnie wybierając inne kanały. Zawsze to samo.

 

@bigi1966, mam podobny problem, ale nikt nie może tego potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim evo. Problem polega na zawieszaniu się dekodera w momencie przeglądania, podglądania listy kanałów gdzie masz do wyboru różne opcje typu kanały ogólne, sportowe, film itp. Wtedy gdy bawię się w podgląd co nadawają kolejne programy przesuwając podgląd kanałów lub cofając się dekoder dostaje zwiechy, nie reaguje na pilota i po ok.30 sekundach sam się restartuje tak jak bym odłączył zasilanie. Stało to się kilkanaście razy w różnych sytuacjach. Powrót do ustawień domyślnych nie pomaga. Czy dekoder nadaje sie do wymiany, boję się by nie obciążyli mnie kosztem diagnozy.

 

Jaką masz instalację antenową (chodzi o model konwertera)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem w kwietniu na temat przekontrastowania przy uruchomieniu telewizora. Nie raz to występuje . TV Panasonic 58dx800e. Po zgłoszeniu do serwisu wymienili płytę główną z procesorem, następnie przeczyścili wszystkie łącza taśmowe. I teraz serwis zwala winę na dekoder Evobox. Mówią, że przyczyna leży po strumieniu HDCP, że nie jest stabilny strumień. Dekoder wymieniłem na drugi, kable wymieniłem na HDMI 2.0 i na HDMI 1.4. W tej chwili mam podłączony 1.4 i w TV jest ustawione też 1.4. Proszę o poradę, czy wina leży po stronie CP, czy po stronie Panasonica. W TV mam najnowszy soft, którego nie ma jeszcze w sieci. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? TV zakupiłem w październiku 2016, problem powstał w kwietniu, ale w marcu było nowe oprogramowanie .Ciekawe, czy to nie jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy da się odbierać programy z Astry i Hotbirda na konwerterze Unicable w Evoboxie? Wie ktoś może, jak będzie można użyć tego konwertera do Evoboxa i nowego dekodera 4K nc+? Będą stały koło siebie. Czy są konwertery tego typu z 2 wyjściami Unicable, a jeżeli nie to jakiego użyć rozgałęźnika na te dwa dekodery, żeby nie straciły swoich funkcji (głównie nagrywanie 3 kanałów jednocześnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w Unicable brak obsługi DiSEqC. Unicable I nie obsłuży CI obu dekoderów, musisz mieć Unicable II: https://satsklep.pl/pl/p/Konwerter-Unicable-II-%2C-5278-Inverto/15672 zaprogramowany pod Evobox, póki co nie znamy wymagań nowości nc+, więc pora ochłonąć do dnia premiery przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem evoboxa. Być moze ktoś już pisał o problemie jaki mam z dekoderem. Chodzi o zacinanie się VOD online i problemy z Hbo Go. Użytkuje go jakiś miesiąc, dekoder podłączony jest do dedykowanego konwertera. Na początku było ok, ale od około 2 tygodni nie mogę korzystać z VOD online, bo materiał filmowy strasznie się zacina. W sumie oglądam tylko The Walking dead, wiec nie wiem jak jest na innych materiałach. VOD albo w ogóle się nie uruchamia, albo jak już się uruchomi, to nie da się oglądać przez ciągłe zacinanie sie serialu. Speedtest pokazuje stabilne 40 Mbps, ping 10ms. Resetowanie, ponowne uruchamianie dekodera nic nie dają. Hbo Go działa ostatnio trochę lepiej niż VOD, ale tu jest loteria. Raz działa, raz nie. Czy jest to problem znany zaawansowanym forumowiczom? Jest jakiś sposób na to czy jedynie wymiana dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra informacja, ale ciekawe, czy CP się zdecyduje to wprowadzić w EVOBOX PVR:

https://satkurier.pl/news/163305/adb-integruje-graphyne2-z-android-tv.html

Wątpię w to :) Dlaczego ? Bo koszty tuner ma być najtańszy i mieć najprostsze funkcje.Jeśli chodzi to o kasę i tyle dlatego nie ma Hbb tv,YouTube czy przeglądarki internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...