Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak miałem wczoraj, jeszcze w dodatku zaczął mylić. Przywróciłem ustawienia fabryczne bez kasowania nagrań, skonfigurowałem jeszcze raz, zostawiłem włączony na TVP 2 HD i po kilku minutach EPG i loga się załadowały, działa też sporo żwawiej.

 

A jak z listą ulubionych? Zostaje czy też się kasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek poruszany wielokrotnie na forum, rozumiem, że masz 70cm, jak wyskakuje Ci komunikat przy w miarę dobrych warunkach atmosferycznych to masz ustawienie do poprawy... moim zdaniem 80cm w zupełności wystarcza (poprawnie ustawiona), ale niektórzy na forum to i 110 chcą montować.

 

Mulenie Evo... no coż CP Technology :)

Niektórzy twierdzą też, że antena do konwertera Unicable nie może być za duża np. powyżej 90cm. Jest w tym jakaś prawda czy można sobie spokojnie zamontować 100cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter Unicable Inverto charakteryzuje się wysokim poziomem sygnału wyjściowego, więc w przypadku instalacji antenowej z anteną 100 cm może występować zbyt silny sygnał, który spowoduje przesterowanie głowicy (FE).

Dlatego rekomendowany rozmiar anteny w indywidualnych instalacjach antenowych to 80 cm.

W przypadku instalacji multiswitch na kilka dekoderów 90 cm np. http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/stalowe/2682-antena-inverto-90-grafit

Lepiej jest zadbać o dobre mocowanie anteny 80 cm (antena ma być cała wykonana z metalu) i właściwą jej regulacje, niż instalować wielką antenę 100 cm i uzyskać z niej sygnał jak z dobrze wyregulowanej 80 cm.

 

Polecam ciekawy tekst o antenach https://satkurier.pl/news/154143/porownanie-anteny-stalowe-85-90-cm.html

oraz wideo

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy poruszane przez forumowiczów kilka postów wyżej, tzn. brak informacji o aktualnie nadawanym programie, długie ładowanie EPG, chwilowy brak dzwięku po przełączeniu na inny kanał, pojawiły się u mnie po zmianie oprogramowania do wersji 2.1.2. Do tego czasu, wszystko było OK. Nie wiem czy to przypadek?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja Unicable. Sprawdzone przed chwilą czyli pochmurno na niebie. Antena ze 3m.nad ziemią. 

TVN HD 

Siła sygnału 98%

Jakość 76%

SNR 12.9dB

 

Polsat HD

Siła 97%

Jakość 58%

SNR 11.2dB

 

Ten komunikat pojawia mi się tylko po przełaczeniu na konkretny kanał ale obecnie nie pamiętam który. Ale hyba właśnie przy PolsatHD. 

 

ja przy dobrej pogodzie nam od 13,5 do 14,5 db zależnie od transpondera zaskakująco  Eurosport HD, który przy tym samym ustawieniu anteny na dekoderze HD7000 gubił klatki teraz  działa ok..... (antena 80cm)

Chciałbym wymienić teraz konwerter na unicable ale boje się że "specjalista"  który przyjdzie znowu ustawi antenę tak że kanały z tego samego transpondera co eurosport HD znowu zacznie wcinać i mam dylemat....... 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno do wymiany konwertera potrzebujesz "specjalisty"?

jestem osobą z niepełnosprawnością więc sam nie wyjdę na balkon na 10 piętrze żeby wymienić konwerter, poza tym według promocji cyfrowego polsatu do 3 miesięcy po przedłużeniu umowy "specjalista" przy wymianie konwertera jest za darmo :D 

 

W ogóle są jakieś plusy unicable poza tym źe jest jeden kabel na 4 sygnały?  

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem osobą z niepełnosprawnością więc sam nie wyjdę na balkon na 10 piętrze żeby wymienić konwerter, poza tym według promocji cyfrowego polsatu do 3 miesięcy po przedłużeniu umowy "specjalista" przy wymianie konwertera jest za darmo :D 

 

Jesteś pewien? https://forum.satkurier.pl/topic/18808-zestaw-antenowy-cyfrowego-polsatu-pytania-problemy-komentarze/?p=1256217

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z oferty CP od 2000 roku, w instalacji mam od zawsze antenę 90 cm. Ustawiałem sam bez fachowca i bez mierników. Odbiór mam idealny. Wyjątkiem jest jedynie ostre załamanie pogody z burzą, wtedy obraz przycina lub pojawiają się chwilowe braki sygnału.

Więc ja bym radził zakupić talerz 90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między czaszą 80 a 90cm różnica w zysku na korzyść tej drugiej jest znikoma, więc wielokrotnie nie warto wybierać 90cm. Najważniejsze jest mieć ustawiony zestaw precyzyjnie i dobrany prawidłowo konwerter (wyjaśniał to już m.in. @support458). Myślę, że nie ma co ciągnąc tego tematu akurat w tym miejscu, ponieważ jest to temat o samym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej antenę 70 cm to w trakcie deszczu bywało różnie jak i przy silnym wietrze. Kupując nowy talerz wybrałem 90cm ponieważ różnica w cenie była niewielka a uznałem że większy będzie lepszy. Ustawiałem go sam i teraz musi być naprawdę kiepska pogoda aby były zakłócenia, praktycznie to się nie zdarza abym miał "brak sygnału". Jednak nie wiem jak to się ma do konwertera unicable bo nie mam cp.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...