Jump to content
Cyfek

Dekoder HD5500s

Recommended Posts

Spróbuj bezpośrednio podpiąć antenę z pominięciem przełącznika,zobaczysz czy diseqc tłumi sygnał i wtedy próbuj szukać.Te kanały które odbiornik wyszukał są właśnie z tej pozycji,z tego satelity?

Dzień dobry,

Antena jest dobrze ustawiona. Sygnał jest dokładnie z AzerSpace 46E.

Podłączyłem swojego VU+ Solo SE i bez problemu znalazł programy na tym transponderze

46E dvbs 11134H 27500 Teleradio

Rzecz chyba w tym, że na HB 13E jest bardzo zbliżony transponder

13E dvbs 11137H 27500 Arqiva

a tuner HD5050s jest dedykowanym sprzętem Polsatu i coś się tu gryzie.

Pozostaje chyba nowy odbiornik do tego AzerSpace'a

Jeden z użytkowników forum miał problem ostatnio z odbiorem TV Trwam z Astry przy innym dekoderze.Także wychodzi na to ,że dekodery służą tylko wyłącznie do odbioru określonej oferty operatora a reszta to dodatek,który nie koniecznie musi działać.W takim przypadku jak Twój pozostaje moduł CP i nie zależny tuner i można nieźle poszaleć.

wuzel Dziękuję.

Też już tak pomyślałem. Cryptobox 752 combo

1. moduł CI+ Polsat cyfrowy

2. tuner dvbt2 hevc 265  odbiór naziemny PL i CZ

3. niezależny tuner dvbs2  odbiór z orbity

... i wszystko w jednym miejscu

Przejściowo podłączę na 46E bezpośrednio jakiś tuner dvbs ( nie mój Vu+ Solo SE )

Chodzi mi tylko o transponder 11134H, który jest dvbs

Instalacja u Rodziców w innym miejscu.

Witam!

Mam mały problem z 2 dekoderami 5500s. A mianowicie posiadam konwerter unicable od CP z dwoma dodatkowymi wyjsciami uniwersalnymi do których podłączone są te dekodery. Na Evoboxie podpiętym pod unicable wszystko śmiga a poziom sygnalu jest nastepujacy: 

https://ifotos.pl/z/qshexrq

https://ifotos.pl/zobacz/201904261_qshexxr.jpg

Zaś na dekoderach 5500s TVP 1 działa "jak chce". Raz jest, raz nie ma. W tym samym czasie na Evoboxie jest wszystko ok A na 5500s jest brak sygnału...

Wcześniej na standardowym konwerterze quad poziom sygnału był o wiele niższy A nie bylo takich problemów.

Gdzie może być przyczyna? To jest mój drugi konwerter unicable i te same problemy...

Z góry dzieki

Skoro na Evoboksie jest ok,sygnał jest dobry to raczej antena ci się nie przestawiła,ale na początek sprawdź złączki- może zarób na nowo, po jakimś czasie mogło coś zaśniedzieć a jeśli nie pomoże to może być oznaka że konwertery legacy padają- ale żeby oba naraz :?:  mało realne.

• Thanks 1

O złaczkach nie pomyślałem. Jak wrócę z pracy zarobie na nowo. Wcześniej mordowalem się z konwerterem unicable firmy optimum i było to samo. Na uniwersalnym quad nie było takich problemów choć w Evoboxie na Polsacie wskazywało 12% siły sygnału, ale nigdy nie szarpalo czy coś w tym stylu...

12% To jest skandalicznie mało! A że dekodery CP mają bardzo czułe głowice, to nie dziw się że masz takie problemy a nie inne. ;) Ustawienie anteny do poprawy! :)

8 godzin temu, SatExpert napisał:

12% To jest skandalicznie mało! A że dekodery CP mają bardzo czułe głowice, to nie dziw się że masz takie problemy a nie inne. ;) Ustawienie anteny do poprawy! :)

W swoim pierwszym poście podałem jakie mam parametry sygnału na konwerterze Unicable z Evoboxa... 12% było na konwerterze uniwersalnym na kanale Polsat HD, zaś na TVP1 wskazywało coś w okolicach 70% i na żadnym z dekoderów nie było problemów. Jak zarzucę konwerter unicable to dekodery dodatkowe "wariują"... Wiadomo, że Evobox stoi u mnie :) (hehe) a 5500s u rodziców i co jak co, ale TVP1  musi działac :D 

15 godzin temu, stomqx napisał:

co jak co, ale TVP1  musi działac

No i mamy przyczynę wszystkich twoich kłopotów- tego łgarstwa już nawet elektronika nie trawi:rofl:😂

• Haha 1

W dniu 29.04.2019 o 18:43, OlafS napisał:

Skoro na Evoboksie jest ok,sygnał jest dobry to raczej antena ci się nie przestawiła,ale na początek sprawdź złączki- może zarób na nowo, po jakimś czasie mogło coś zaśniedzieć a jeśli nie pomoże to może być oznaka że konwertery legacy padają- ale żeby oba naraz :?:  mało realne.

Zarobiłem złączki i przez 2 tygodnie spokój ;) Dzięki!

• Thanks 1