Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o moim pomyśle?

 

Wpadłem na pomysł aby podczas zaplanowanego nagrywania na wyświetlaczu z tych diod LED był wyświetlony z segmentów wyświetlacza napis REC podczas wyłączonego dekodera i trwającego nagrywania.

 

Myślę, że dałoby to radę zrobić za pomocą aktualizacji oprogramowania.

Zastanawiam się, czy nie zgłosić tej sugestii do Cyfrowego Polsatu.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). Wątek ten jest wyłącznie o modelu dekodera, którego nazwa widnieje w tytule wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. po to aby wiedzieć, że dekoder w stanie standby, coś nagrywa zaplanowanego. Po dłuższym zastanowieniu opcja może nie jest niezbędna, ale co niektórym mogła by być przydatna.

Przy normalnym nagrywaniu też mógłby być napis REC na wyświetlaczu.

 

Np. tak, jak na tym tunerze z obrazka, tylko napis REC.

dvbt010sx-tuner-dvb-t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne pendrivy nie zadziałają..Dyski SSD też nie będą działały.

 

Ja z ciekawości podłączyłem pendrive Medion 32GB i śmiga. Sprawdziłem też jakiś dysk 2.5" 320GB i też działa.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe. Według komunikatu, wtedy kiedy CP udostępnił soft z możliwością nagrywania na własnych dyskach, było napisane, że pendrivy i dyski SSD nie działają. Być może ostatnie aktualizacje wprowadziły taką możliwość aby pendrivy działały.

 

Dyski HDD o pojemności od bodajże od chyba od 60 ,czy 80 Gbdo 2Tb będą działały. Przynajmniej większość tych dysków.

 

Lista na pewno działających dysków twardych:

 

http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/cp-hp/Rekomendowane_dyski_wspolpracujace_z_dekoderami_CP_-_uaktualnione111.pdf

 

http://icyfrowypolsat.pl/lista-dyskow-twardych-wspolpracujacych-z-dekoderami-hdxx00/

 

 

Ten twój pendrive dobrze nagrywa i odtwarza HD? Przy odtwarzaniu HD nie ma przycięć i stop klatek?

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie czasami problem z tym, że dekoder nie wyłącza się sam po określonym czasie? Mi już kolejny raz się to zdarza, a każda minuta to dodatkowe zbędne zużycie energii :)

 

Ciekawe czym pod względem funkcjonalności będzie się różnił 5500 od innych, starszych braci z serii HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie czasami problem z tym, że dekoder nie wyłącza się sam po określonym czasie? Mi już kolejny raz się to zdarza, a każda minuta to dodatkowe zbędne zużycie energii :)

 

Ciekawe czym pod względem funkcjonalności będzie się różnił 5500 od innych, starszych braci z serii HD?

 

Mi ostatni raz zdarzyło się to kilka dni temu. Ale nie jestem pewien, czy już we wcześniejszych wersjach oprogramowania nie działo się tak samo. Chyba nie ma na to reguły i zdarza się to rzadko.

A co do zużycia energii, to różnica jest jeśli "oszczędzanie energii" masz ustawione na "czuwanie". W przeciwnym wypadku różnicy praktycznie nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracałem je tylko po aktualizacji dekodera do nowej wersji (menu). Nie przypominam sobie, żeby podobnie to wyglądało przy poprzednim sofcie.

 

Właśnie wiem, że to jest kompletnie nieregularne i rzadkie, ale się zdarza :)

 

Ustawione mam na pewno na coś na zasadzie "szybkiego startu" :) bo te określenia użyte przez CP są jakieś nieżyciowe i nie odpowiadają rzeczywistej sytuacji i ustawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe. Według komunikatu, wtedy kiedy CP udostępnił soft z możliwością nagrywania na własnych dyskach, było napisane, że pendrivy i dyski SSD nie działają. Być może ostatnie aktualizacje wprowadziły taką możliwość aby pendrivy działały.

 

Dyski HDD o pojemności od bodajże od chyba od 60 ,czy 80 Gbdo 2Tb będą działały. Przynajmniej większość tych dysków.

 

Lista na pewno działających dysków twardych:

 

http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/cp-hp/Rekomendowane_dyski_wspolpracujace_z_dekoderami_CP_-_uaktualnione111.pdf

 

http://icyfrowypolsat.pl/lista-dyskow-twardych-wspolpracujacych-z-dekoderami-hdxx00/

 

 

Ten twój pendrive dobrze nagrywa i odtwarza HD? Przy odtwarzaniu HD nie ma przycięć i stop klatek?

 

długich fragmentów nie nagrywałem jedynie kilkuminutowe, ale wszystko gładko chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Wasze dekodery wskazują czas 3 minuty spóźnienia?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pendrive taki

256qjyf.jpg

 

a dysk sprawdzę wieczorem jak nie zapomnę

 

edit:

 

specjalnie wykręciłem dysk z obudowy, żeby zrobić fotę

http://oi63.tinypic.com/245dpmw.jpg

Z dyskami SATA ogólnie nie ma problemu. Kwestia czasem interfejsu w obudowie miała wpływ, czy dysk z dekoderem współpracował.

Mnie ciekawi ten Pendrive, ale póki co nie mam jak go zdobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość, żeby w kolejnej wersji oprogramowania podkręcić głośność na wyjściu z tego dekodera? Trzeba dawać znacznie głośniej niż oglądając kanały z tunera DVB-T w TV.

Nie posiadamy takich informacji. Przekażemy natomiast Twoją sugestię do odpowiedniego działu.

Witam. Czy Wasze dekodery wskazują czas 3 minuty spóźnienia?

Witaj. Prosimy, doprecyzuj, co dokładnie masz na myśli, pisząc o opóźnieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość, żeby w kolejnej wersji oprogramowania podkręcić głośność na wyjściu z tego dekodera? Trzeba dawać znacznie głośniej niż oglądając kanały z tunera DVB-T w TV.

Wątpię. Od początku istnienia tego dekodera wskazuje się na istnienie takiego problemu i przez tak długi czas nikt nic z tym nie zrobił. Mało prawdopodobne, że teraz nagle ktoś się obudzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czas poprawny, przynajmniej włączając Polsat HD i potem wyłączając dekoder. Może na którymś z transponderów czas się rozjechał. Na którym kanale tak masz?

Na wszystkich kanałach jak wyłączenie dekoder i pokazuje czas wtedy też są 3 minuty do tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset wtyczkowy na problemy z zegarkiem na moim dekoderze pomaga. ;) A udawanie, że nigdy nie słyszano o problemie zbyt cichego dźwięku na wyjściu z dekodera przemilczę, poruszano ten wątek już multum razy, chyba że kontem tutaj zajmuje się jakaś agencja. ;)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...