Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do przejściówki - pamiętajcie, by miała przełącznik input/output. W takim przypadku, aby wszystko poprawnie zagrało, przejściówka musi działać w trybie output.

Zauważyłem, że niestety HD 5500s daje znacznie niższy poziom głośności aniżeli inne urządzenia podłączone do wzmacniacza (tj. 2 tunery oraz komputer w trybie AUX - tutaj poziomy głośności są równe).

Wracając do tematu dźwięku z tego dekodera.

Mam dekoder podłączony do TV, a TV do soundbara przez kabel SPDIF. Na głośnikach TV nie testowałem, ale w układzie w/w czasami zdarza się taki sekundowy zanik dźwięku. Dzieje się to najczęściej przy zmianie reklamy (z jednej na 2), przejścia audycji na reklamy i na odwrót. Tak jakby problem powodował np. inny kodek dźwięku (?). Próbowałem różnych ustawień zarówno na TV, jak i na dekoderze i problem występuje nadal.

Na ADB 2850ST (nc+) problem ten nie występował, więc nie jest to wina sprzętu (TV, soundbara, kabla SPDIF).

 

 

U mnie zdarza się to samo. Tzn. nie miałem jeszcze czarnego ekranu, ale po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka na liście mam nagranie typu Record/.../.../, którego nie da się odtworzyć. Oczywiście jest to jedno z nagrań, które wcześniej widniało normalnie na liście i "śmigało".

Również doświadczyłem tego problemu.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chyba powoli moje HD5500s zaczynają się sypać. Drugi z trzech zaliczył coś dziwnego. Normalnie działał. Wyłączyłem i na tym jakby się zwiesił. Wyświetlacz zgasł i dioda czuwania już się nie włączyła. Obrazu oczywiście nie ma. Naciśnięcie wyłącznika na panelu przednim owocowało włączeniem się diody. Gdy go puściłem, zgasła.

Powrót do normalnej pracy nastąpił po wyłączeniu z prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam problem z tym dekoderem. Dostałem go do jako multiroom. Problem jest tego typu, że raz działa, raz nie. Obraz przez HDMI, przywróciłem ustawienia fabryczne. Chwilę było dobrze do pierwszego wyłączenia dekodera, a później znowu czarny obraz i brak dźwięku. Mam podłączony przez Euroscart i tutaj działa bez problemu. Dodam, że sprawdzałem inne kable i wejścia w TV i przy każdym jest to samo. Co to może być za przyczyna? Dekoder mam dopiero dwa dni.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo chaotycznie, "jednym ciągiem". Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie, jednak problem nadal pozostaje. Próbowałem w ustawieniach zmianę rozdzielczości z 1080i na 720p, pomaga ale do pierwszego wyłączenia i nadal to samo. Musiałbym za każdym razem zmieniać z jednej na drugą.

Edytowane przez kx11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, swojadroga napisał:

To jeszcze sprawdź aktualizację dla odbiornika TV. Wykonaj powrót do ustawień fabrycznych w TV.

 

7 godzin temu, Vernon napisał:

@kx11 Wyłącz funkcję HDMI CEC w dekoderze i telewizorze.

 

Nadal to samo, chyba czeka mnie wymiana dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ustawiłem nagrywanie audycji,wyłączyłem telewizor.Po kilku godzinach chciałem odtworzyć nagrana audycję a tu lipa.Nagrywanie skończyło się z chwilą wyłączenia telewizora.Mam włączony tryb HDMI CEC i głębokie usypianie ale chyba tuner jeśli coś nagrywa nie powinien się wyłączyć i przerywać nagrywania.Czy to normalne w tym modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...