Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam! Posiadam dekoder hd 5500s chciałbym go połączyć z internetem po przez kabel ethernet. Po podłączeniu ów kabla do mojego dekodera hd5500s i dekodera z internetem TP-Link, dekoder cyfrowego polsatu nie wykrywa internetu, uzupełniałem ręcznie dane sieci, ale też nic, proszę o pomoc! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.10.2019 o 11:35, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

W tym celu proszę, wejdź w "Ustawienia" - > "Antena" - > "Konfiguracja anteny". Następnie w polu "DiSEqC port" wybierz "B" i rozwiń listę dostępnych pozycji "Satelita".

Parametrów i tak zmieniać nie można...(czestotliwosc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  1. Jaki telewizor?
  2. Jaki poziom głośności jest ustawiony w TV a jaki w dekoderze?
  3. Jaki tryb dźwięku jest ustawiony w telewizorze (Muzyka, Film, Standardowy)?
  4. Czy funkcja automatycznej głośności jest wyłączona w ustawieniach dźwięku w TV?
  5. Czy dekoder i TV są połączone tylko przez przewód HDMI?
Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sharp LC-40UI7452E

2. Dam na 100 w tv to jest szum glosnijeszy, teraz dalem 50 trochę ciszej, ale jest nadal dosyć słyszalne.. 

3. Standard (na każdym szum jest) 

4. Nie widzę takiej opcji. Mam "DTS Studio Sound"(gdy wyłącze to to chyba szumu już nie ma, lecz dźwięk nie jest taki dobry jak z włączoną tą opcją), opóźnienie audio(ms), opóźnienie wyj. cyfrowego. 

5. Tylko HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.08.2019 o 14:25, TOMI2 napisał:

Otrzymałem dekoder hd 5500s jako multiroom - ten dekoder nie powinien ujrzeć w ogóle światła dziennego! To jakaś kompromitująca fuszerka, dźwięk jest tak cichy, że nie idzie w ogóle muzyki posłuchać, chyba że w pokoju nocnym na dobranoc - tylko tam ewentualnie się nadaje.

Kto wypuścił taki bubel ? Włączam muzykę na cały regulator, zarówno TV czy też soundbar - skala od 0 do 100 ustawiam max, czyli 100 i cisza. Dekoder oczywiście też na MAX i przy tych ustawieniach leci muzyka, przy której normalnie można rozmawiać (w małym pokoju 4/2,5 metra) - normalnie szok !

Pisano o cichym, fatalnym dźwięku już kilka lat temu i nadal Polsat ma gdzieś tą sprawę ?? To nie jest niuans, to skandaliczne niedomaganie tego dekodera!

Przecież z tych maksymalnych ustawień głosu, strach ruszać pilota od telewizora, bo gdy przełączy się na naziemną bądź włączy się coś z Youtuba, IPLI, to głośniki z TV czy też soundbar można wynosić na śmietnik. Stale trzeba myśleć o przyciszaniu gdy wchodzę na inne źródła. Wiadomym jest, że w końcu się zapomni i szlag wszystko trafi.

Czy "Specjalista Cyfrowy Polsat" może pchnąć tą sprawę gdzieś dalej ? Czy ten dekoder jest skazany na stratę i nikt już mu nie pomoże ? W takim wypadku jest on nie do używania, gdy ktoś korzysta z innych źródeł sygnału. Jedynie nadaje się do sypialni, gdzie korzysta się tylko z satelity, bez możliwości zmiany na coś innego typu naziemna, internet itp..

P.S. Dodam że w hd 3000, hd 5000 z dźwiękiem jest ok. W tej samej skali od 0-100, ustawiam na 30-35 i uszy trzeba zatykać tak głośno.

 

 

 

Mam dokładnie ten sam problem! Wymieniłem moduł na dekoder i dostałem hd5500s i po podłączeniu, dźwięk po HDMI to dramat, jest cicho! Po przełączeniu na inne źródło dźwięku można dostać szoku jak się człowiek zapomni. Ominąłem trochę problem, bo osobny przewodem optycznym podpiąłem dekoder bezpośrednio do amplitunera. No ale tutaj mamy żonglowanie w opcjach dekodera ustawieniami wyjścia dźwięku. No bo jak chcę żeby szło na głośniki TV to muszę ustawić w dekoderze wyjście dźwięku na HDMI, jak chcę na amplituner to zmienić trzeba na S/PDIF. Oczywiście idealnie byłoby gdyby dźwięk szedł po HDMI do TV, a stamtąd na głośniki TV lub amplituner. Z resztą tak jest z każdym innym sprzętem podpiętym pod TV. No ale w takiej sytuacji mogę podgłośnić amplituner na maksymalny poziom a będzie i tak cicho, a po przełączeniu ba BLU-RAY lub inne wejście, aplikację smart TV - to by mi ryknęło tak że sąsiadów wysadziłbym z kapci ;)

 

No i znowu czeka mnie tuptanie do APSu i wymiana sprzętu na inny.

 

Od razu uprzedzę że problem z cichym dźwiękiem po HDMI mam tylko z tym dekoderem. Ustawienia w TV są prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawostka @OlafS, że ten sypialniany dekoder miał kiedyś normalny dźwięk, tego nie wiedziałem.

Jak można tak zepsuć soft i zostawić to z takim błędem !?

Oczywiście były obiecane różne poprawki do (czarnego) softu, jednak na tym się skończyło.

Wyszły Evoboxy, więc dekodery z serii HD zostały już totalnie olane, to mało profesjonalne, szczególnie w przypadku dekodera HD 5500s.

Na drobiazgi można jeszcze przymknąć oko, ale nie na tak potężny faks. To wręcz kpina z klientów, na zasadzie ... ciemny lud wszystko łyknie.

To wstyd dla programistów, podpisać się pod tak wielkim błędem i zostawiając to jakby nigdy nic.

Dekoder HD 5500s nadaje się tylko do natychmiastowego wycofania z obiegu i nie ma w tym "grama" przesady.

 


 

Edytowane przez TOMI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...