Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@cidik, @qrczak - dzięki, ale... na razie nieaktualne.

 

Dekoder - HD5500s w wyniku półsekundowego braku w dostawie prądu spalił się na amen facepalm.gif facepalm.gif facepalm.gif

 

Dzwoniłem na infolinię i po kilkudziesięciu minutach reanimowania noworodka (bo mój dekoder ma zaledwie 2 miesiące z kawałkiem) konsultant stwierdził, że nastąpił zgon (w wyniku jakiegoś zwarcia. Żeby było śmiesznie to sam stwierdził, że zacytuję "żadna nowość"). 

 

Technologia Cyfrowego Polsatu psia mać  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  

 

Od początku wiedziałem, że to jedno wielkie dziadostwo. Gdzie to żebym za każdym razem musiał dzwonić na infolinię żeby kanały wróciły na swoje miejsce. 

 

Ciekawe kto mi teraz zwróci za benzynę, kiedy będę musiał jechać żeby wymienić tego szmelca na... pewnie tego samego szmelca facepalm.gif Ciekawe też jak nowy szmelc długo wytrzyma...  :popcorn:  

 

Stary wysłużony Echostar jaki był taki był, ale problemów z nim nigdy większych nie miałem. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem mi się objawił. Ten sam o którym wspominali powyżej...

 

@artsky

@Sławomir Pawłowski

@bart18

 

...a który wcześniej mnie nie dotyczył. 

 

Odkąd podłączyłem dekoder przełączanie kanałów na pilocie stało się bardzo wolne, bardzo uciążliwe. Przy szybkim przeskakiwaniu kanałów, z kanału na kanał obraz na kilka sekund zawiesza się na którymś z kanałów. Oprócz tego zanim pojawi się obraz to kanał bardzo długo się ładuje. Przy niektórych kanałach nie pojawia się informacja o programie - zazwyczaj są to te kanały na których obraz na kilka sekund się zawiesza. Choć epg na nich działa. 

 

Żeby szybciej przeskakiwać z kanału na kanał używając przycisków +/- jestem zmuszony włączyć epg. To na ten moment jedyna możliwość szybkiego przeskakiwania z kanału na kanał. 

 

Trochę to chore. Czy ta sytuacja się jakoś ustabilizuje po jakimś czasie (?), czyli po tych wszystkich testach w jakie CP bawi się od dobrych kilku dni?

 

Nowy dekoder, a działa jakby miał z 200 lat albo ktoś go zrzucił z Empire State Building :crazy:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy smartfony nie mają bugów?

Na pewno też mają, ale "uznane marki" puszczają aktualizacje softu w miarę sprawdzone i dające poprawę poprzedniego. ( ale nie o tym wątek ).

Chodzi o to, że po wielu tygodniach "niby testów" softu powinien on być stabilny i sprawny. A wygląda na to jakby programiści CP wrzucali soft abonentom i obserwowali jak się zachowuje i reagowali na niedogodności na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy wymagacie od Cyfrowego Polsatu... tam wszystko jest robione po kosztach nie ma co nawet porównywać z NC+.

Może to i prawda z tymi kosztami w CP,ale za to nc+ nnie żałuje kosztów zważywszy że z największą przyjemnością przelewa je na barki abonentów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC niestety nie działa tak jak możnaby oczekiwać. Nie działa regulacja głośności, wciąż trzeba regulować ją pilotem od TV. Nie działa to też w drugą stronę - jeśli chcemy użyć pilota od TV do obsługi dekodera, nie działają klawisze kierunkowe, wstecz, przewijania i pauzy. Dziwne to ponieważ ten sam pilot od TV świetnie łączy się przez CEC z amplitunerem i PS4 więc to raczej nie kwestia kompatybilności.

Niestety protokół CEC jest implementowany według własnych założeń producentów sprzętu AV. Regulacja dźwięku działa z telewizorami SONY. Jest to opcja CEC, która niestety nie jest wpierana przez większość telewizorów na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, regulacje dźwięku za pomocą protokołu CEC wspierają tylko telewizory SONY.

Wszelkie pretensje proszę kierować wyłącznie do producentów telewizorów.

Ale to chyba tylko te nowe, bo u mnie jest on podpięty 5 letniego soniaka. W weekend może przetestuję z nowym Philipsem hd5500 i evoboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...