Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników tego dekodera. Czy przy oglądaniu kanałów przez złącze HDMI jest jednocześnie dostępny dźwięk na złączu SCART? Pytam, bo chcę ten odbiornik podłączyć po HDMI do monitora komputerowego (sam obraz). Dekoder nie ma analogowych wyjść audio żeby podłączyć go pod wieżę, więc pozostaje "wyciągnięcie dźwięku" ze scarta. Tylko czy na kanałach HD i w ogóle jest tam dźwięk, kiedy sygnał leci przez HDMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie dawno wraz z rodzicami podpisaliśmy umowę z CP na 3 dekodery. Na urodziny planujemy tacie kupić dysk do dekodera aby mógł sobie nagrywać filmy i tu właśnie mam pytanie czy można oglądać inne programy w trakcie nagrywania? Na przykład oglądając Discovery można nagrywać film na TVN i czy nie ma innych problemów dziwnych przy nagrywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam taki problem, dekoder HD 5500s podłączony mam przez kabel HDMI do telewizora HD ready i po każdorazowym włączeniu tv obraz jest w najniższej możliwej rozdzielczości, po wejściu w menu dekodera ustawiam na najwyższą rozdzielczość i jest OK...... do ponownego włączenia tv, gdzie tkwi problem czy w tv czy w dekoderze? Bardzo proszę o pomoc bo sytuacja jest frustrująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem(jak nie taki sam)przez ok.rok gdy z punktu CP wyszedłem z dekiem pod pachą do domu.Otóż podpiąłem HD7000PVR do tv plazma HD READY i za każdym uruchomieniem sprzętu dekoder samoczynnie przełączał się w tryb 576p.Myślałem iż jest to wina dekodera.Wymieniałem także kabel hdmi ok.10sztuk i nic.Zabrałem dekoder do punktu CP i tam wszystko było ok.tj.1080i.U brata i szwagra też,gdy podpiąłem dek to było wszystko git.Wymieniłem nawet dek na inny egzemplarz i nadal gdy podłączyłem dekoder u siebie z powrotem to w ustawieniach przestawiało na 576p.Znajomy fachowiec w sklepie rtv powiedział mi,iż ten dek już tak ma tj.gryzie się z tym modelem telewizora i żadna wymiana kabla hdmi na inny nic nie da.Nawet jeśli wymienię na inny egzemplarz HD7000PVR.Zostaje tylko wymienić dekoder na inny model(nie egzemplarz),lub telewizor.Ja akurat zahaczyłem o świąteczną promocję ledów i się okazało,jak ręką odjąć po problemie.Tak więc spróbuj wymienić np.na HD5000 lub HD6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...