Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie dekodera z powodu zacinania się w losowych momentach oraz braku płynnego działanie programów na ipli, pierwszy problem został wyeliminowany, jednak drugi pozostał. Ale od początku. Mam neostradę 10 mb/s. Tuner jest podłączony po kablu. Najpierw miałem HD3000, na którym ipla działała bezproblemowo. Potem zmieniłem go na HD5500s i na początku ipla także działała dobrze. O ilę kojarzę problem pojawił się od czasu pierwszej aktualizacji oprogramowania. Raz na 5 razy da się obejrzeć program na ipli bez ścięć, ale tylko to. Stary HD5500s jak i nowy wymieniony mają ten sam problem, więc raczej wykluczam sprawę sprzętową. Kabel LAN także jest ok, bo sprawdzałem na innym-bez zmian. Router ma 4 wejścia lan, na każdym tak samo. Dziwne jest to, że mam laptop podłączony przez wifi i działa bez zarzutu, filmy się nie buforują itp. Wchodząc do HBO GO i sprawdzając test połączenia, wychodzi pozytywnie-1150. Zauważyłem, że gdy program się odtwarza, kontrolka od wejścia, do którego jest podłączony tuner na routerze, miga. Natomiast po kilku sekundach przestaje migać i po chwili program się ścina, aż do czasu gdy kontrolka znowu zacznie migać. I tak ciągle. Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz dekoder do innego Internetu np u sąsiada , rodziny ich kablem. Najlepiej jeszcze żeby mieli innego dostawce. Będziesz miał pewność że to dekoder. Ostatnio u siebie walczyłem z htpc z kodi. Raz był winny router a raz pecet. Pomogło wiecie kabla z prądu. Reset i wyłączenie komputera z przyciski nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bite 2 miesiące od udostepnienia aktualizacji dla dekoderów CPT, a HD5500s nadal czeka. Rozumiem, że inny procesor, więc ten miesiąc poślizgu bym zrozumiał, ale ponad 2 miesiące?! Chyba ludzie odpowiedzialni za sprawy oprogramowania dekoderów zapomnieli kompletnie o nas, czyli użytkownikach tego tunera. Brak słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczne są jakieś powody, nie sądzę aby o opóźnieniu zdecydowało "zapomnienie". Nowszy sprzęt zazwyczaj ma więcej błędów niż platformy sprzętowe, które są już na rynku od kilku lat. 5500s ma inny procesor (Broadcom) niż pozostałe ze stajni CP (STi) i wymaga zapewne oddzielnego czasu developerów.Lepiej chyba chwilę poczekać niż dostać kolejny soft z nierozwiązanymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to takie ważne ,dla przykładu w Technisacie Digyboxx jest zapewne starszy procesor ale obraz daje nieco lepszy ,jest na pewno bardziej szczegółowy co widać nawet na kineskopie .Kolory w HD5500s są bardziej pastelowe (ciepłe) ,ze stabilnością chyba nie jest źle u mnie pracuje 2 tydzień i jeszcze się nie zawiesił

 

Ogólnie ten HD 5500s jest taki średni - nie rzuca na kolana ,ale też nie wywołuje fali krytyki .Świetnie jest rozwiązany EPG oraz informacje o kolejnych programach

Mój się dość znacznie nagrzewa ,dla przykładu Technisat jest praktycznie zimny ,ciekawe że dekoder wyprodukowano w Polsce ,a zasilacz w Chinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 czerwca 2015 r. na dekodery HD 5500s została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

 

Nowe oprogramowanie - 1.64.1.0 udostępnione zostało dla grupy dekoderów HD 5500s z zakresu modułów 1844737827 – 1845361010.

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją oprogramowania

- Odsyłacze do IPLA umożliwiają łatwiejsze przejście do powiązanych treści w IPLI

- Menu konfliktów podczas tworzenia nowego nagrania wyświetla informację o nagraniach kolidujących i umożliwia zarządzanie planowanymi nagraniami,

- „Strzałki” w nawigacji wyświetlane są tylko gdy włączona jest „pomoc”,

- Funkcjonalność szybkiego przełączania kanałów po przytrzymaniu ostatniej cyfry wybieranego kanału (-> np: chcąc szybko przełączyć na kanał 123 wystarczy nacisnąć 1,2, a potem dłużej przytrzymać 3, w następstwie czego kanał szybko przełączy się na 123)

- Jeżeli dekoder nie pobrał wcześniej danych, to Aktualizacja EPG pobierana jest podczas uruchamiania dekodera wraz z informacją o akcji na ekranie - "Aktualizacja Programu TV (EPG), proszę czekać…".

- Możliwość korzystania z dysku innego, niż sprzedawany przez CP (DTU 320)

- Została zmieniona liczba poziomów jasności wyświetlacza

 

Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5” o pojemności większej niż 16GB i mniejszej niż 2TB.

Dyski 3,5” oraz te o prędkości obrotowej 7200 obr/min lub o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania.

Nośniki danych typu „pendrive” oraz dyski typu SSD nie są obsługiwane.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie w dekoderze HD 5500s należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać z Menu dekodera.

 

Dekodery spoza zakresu modułów 1844737827 – 1845361010 powinny nadal korzystać z dotychczasowej wersji oprogramowania: 1.44.1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już byłem w ogródku, już witałem się z gąską......

Witam.

Sprawy mają się tak. 10, 06 czyli wczoraj gdzieś około 16h, po załączeniu plansza aktualizacja oprogramowania. Znikła I tuner chodzi do wieczora. Po wgłębieniu się w temat to mam tak ; Moduł nr184531168XXX czyli mój, hura!!! Obecne op to 1.44.1.0 to zmieniamy ręcznie z menu. Po 6min napis: błąd w czasie instalacji.

Po zmianie transpondera na inny polsatowski nowa próba bez sukcesu bez napisu. Na Forum brak zainteresowania tym tematem , no to poczekam do jutra. Wyłączyłem na sb i zaczęła się jazda. Tuner w pętli, oprogramowanie reset, oprogramowanie reset i tak mu nocka zleciała. Kiedy z jutra zrobiło się dziś to może ktoś pomoże i podpowie: dokładnie z jakiej pozycji pobierać , w jakich godzinach , internet odciąć ? inne pomysły ?

Pozdrawiam

tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się zapętla w aktualizacji to pozostanie Ci wymiana dekodera w APS. Przed wymianą spróbowałbym w APS-ie pobrać aktualizację na ich zestawie antenowym.

 

Aby pobrać aktualizację nie trzeba nic szczególnego robić, przełączać, ani robić o konkretnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Trochę podejrzewam konwerter bo coś z nim nie tak. Na wysokich częstotliwościach niektórych programów czasem brak. Nowy już jest ale muszę czekać na kumatego pana "dachowca" żeby znalazł trochę czasu i na spokojnie go wymienił. Bo parę lat nie ruszane plus zez. Jak to nie pomoże to APS. Trochę się do niego przyzwyczaiłem (do tunera) bo oprócz problemów z fonią i tylko dedykowanym dyskiem to naprawdę to śmiga Jedna zwiecha na ipli w pół roku, czego więcej chcieć.

Pozdrawiam

tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałam sobie wczoraj tą nową wersję oprogramowania ,poszło sprawnie trwało to jakieś 4,5 minuty

 

Dekoder jakoś po tym nie przyśpieszył ,bardzo długo trwa przełączanie kanałów radiowych (ok.7-8 sekund)

 

Panowie a polskie kanały radiowe też są kodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część jest kodowana ;)

Cyfrowy Polsat ze swoich tp. koduje tylko PR 1 i PR 3 (to te z pozycji 303 i 304, częstotliwość 12,284 H) oraz RMF FM.

NC+ także nadaje kodowane stacje radiowe (z tp. 119, 10,892 H), jednak mają one jedynie kodowanie Seca, przez co odbierane mogą być tylko na niektórych kartach nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy dostali już aktualizację - czy poprawiło się coś z dźwiękiem? Czy zmieniła się szata graficzna wyglądu menu?

 

Pobrałam aktualizację nic się nie zmieniło .Jedyne co zauważyłam to jak się kanały przełącza to migają takie kropki (kółka) teraz są jakby trochę większe :D ,podobno też można zmienić jasność wyświetlacza, ale jak to zrobić to nie wiem .Dźwięk rzeczywiście jest słaby i przełączanie kanałów też nie przyśpieszyło .Jedyny duży plus to podobno możliwość zastosowania innego dysku niż DTU do nagrywania ,ale akurat tego nie sprawdziłam to nic nie mogę powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...