Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez wymiany dekodera raczej się nie obejdzie. Po aktualizacji problem może się jedynie zmniejszyć. Niestety "usterka czasem się wiesza" świadczy o problemach sprzętowych. Często nie jest możliwa do weryfikacji w serwisie. Dekoder po odświeżeniu wróci do kolejnego nieszczęśliwego użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w ten sposób nie sprawdzi. Dekodery po aktualizacji nadal nie obsługują nośników typu pendrive, dysków twardych poniżej 16Gb i powyżej 2Tb, oraz wszystkich dysków typu SSD. Telefonu komórkowego w trybie dysku też dekoder nie łyknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigi1966 chciał sprawdzić czy dekoder już obsługuje dowolne dyski a nie dedykowane od CP.

 

W internetowej instrukcji pisze, że obsługuje dyski. Ja takowego nie posiadam i dla tego proszę kogoś o sprawdzenie. Być może odblokowali tę możliwość bez zmiany softu.

 

Zamiast dysk 2.5 czy 3.5 cala można podłączyć dowolny nośnik np pendrive czy inna urządzenie np aparat fotograficzny z dużą kartą. Komunikat będzie taki sam "wykryto dysk, którzy nie może współpracować z tym dekoderem" jak przy podłączeniu dysku usb. Obecnie żadne urządzenie nie posiadające sprzętowego szyfrowania nie współpracuje z tym dekoderem. Bez aktualizacji softu się to nie zmieni.

 

Dekoder ma te same kody sterujące pilotem co Esi-88. Piloty zdalnego sterowania można stosować zamiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa te dekodery, jeden w "salonie" jako główny, a w swojej kanciapie dodatkowy (MR) Ten pierwszy praktycznie bez zastrzeżeń. Drugi klasyka, oczywiście dźwięk, jedno zawieszenie na ipli. Podłączenia to kineskop Panasonic Quintrix (z wystawki) poprzez Euro+ L,R wyciągnięte z wtyczki przy dekoderze na wzmacniacz.

Dodatkowo po HDMI na monitor, pamiątka po "prezencie" z Cyfry+ Oba wyjścia działają równocześnie. HDMI trochę myśli, zanim wejdzie. Tuner wrażliwy na PC,lub

router, czasem zrywa obraz, przypuszczam że przez WiFi. Tuner podpięty kablem do routera.

Teraz moje pytanie: Na dniach chcę coś kupić do nagrywania, z tego co wyczytałem na Forum "robak" odpada więc pozostaje HDD. Czy tylko z APS Polsatu? Czy jak nagram z dodatkowego to odtworzę na głównym? Jaki dysk polecacie? Zasilanie zewnętrzne czy z USB? Czy tuner wymienić ze względu na dźwięk? Czy czekać na nowe oprogramowanie?

Dziękuję za rzeczowe podpowiedzi, jeżeli ktoś to przerabiał to może nazwy firmowe "dodatków" bo mam ograniczoną zdolność przemieszczania się i wymieniać jak coś nie ruszy to trochę nie fajnie....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrive będzie działał jeżeli odblokują ten dekoder ale krótko. Ciągły zapis danych szybko zdegraduje jego komórki pamięci. Można oczywiście biegać co pół roku i wymieniać go na gwarancji. Prościej jest kupić dysk 500 GB plus obudowę za 40 zł na usb 2.0.

Mam jeszcze pytanie o głos w tym dekoderze. Jest cichy. Wszystkie tam mają i jest to wina softu czy trafiłem na jakąś lewą partię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...