Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To w jaki sposób mozna na tym dekoderze w normalny sposób obierać sygnał, żeby głosność na TV nie musiała być ustawiona na 50 % siły głosu?

Zacznij od ustawienia głośności w HD5500s na full. Przy takim ustawieniu mój telewizor mam ustawiony maksymalnie na 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem szczęśliwym (?) posiadaczem w/w dekodera ale mam z nim jeden problem. Chodzi mianowicie o używanie funkcji "Ulubione" w aplikacji Ipla. Niby taki przycisk istnieje (niebieski przycisk na pilocie) ale po jego naciśnięciu przenosi mnie na listę ulubionych która oczywiście jest pusta ale otrzymuję tipsa, żeby - cytuję - "wybrać przycisk (zielony przycisk na pilocie) na liście tytułów lub na stronie wybranego cyklu aby dodać go do listy Ulubione". Po przejściu na stronę np jakiegokolwiek serialu po naciśnięciu zielonego przycisku nic się nie dzieje i lista ulubionych zostaje pusta.

Czy to jakaś wada oprogramowania dekodera czy po prostu mój egzemplarz ma jakąś usterkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym ?

 

Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5” o pojemności większej niż 16GB i mniejszej niż 2TB.

 

Dysk 250 GB czyli 232,88 GB w systemie - to tak mam

 

Dyski 3,5” oraz te o prędkości obrotowej 7200 obr/min lub o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd

wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania.

 

Dysk 3.5 " w kieszeni Verbatima - mam

 

Nośniki danych typu „pendrive” oraz dyski typu SSD nie są obsługiwane.

 

OK

 

Komunikat na ekranie o nieprawidłowym dysku też mam. :(

 

Dysk jest wykrywany przez dekoder bo pojawia się komunikat. Szybkość transferu ok 20 MB/s więcej się na usb 2.0 nie wyciągnie. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena nowego softu pozytywna. Ipla wreszcie działa mi dobrze, test przepływności na HBO GO wykazuje ponad 9000 kb/s przepływności w stosunku do 1150 kb/s na poprzednim sofcie. Dekoder zauważająco lepiej i szybciej reaguje na pilota, przedtem zdarzało mi się, że musiałem ponawiać naciśnięcie przycisku, teraz nie ma to miejsca. Minusem jest zmniejszenie poziomów jasności wyświetlacza. Przełączanie kanałów i jakość obrazu bez zmian. Problem z głośnością niestety pozostał. Dodanie ładowania EPG przy uruchamianiu tunera na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem drugi dysk usb. Tym razem Platinum MY DRIVE 320GB w środku jest Western Digital WD3200BPVT-22ZEST0 320gb 2.5" i wszystko działa.

Przy podłączeniu zewnętrznego Verbatim External Hard Drive 47512 wraz z dyskiem WD2500JS-60MHB dalej mam komunikat o niezgodność.

Wynika z tego, że nie działa każdy spełniający podane wyżej wymagania dysk zewnętrzny jak podaje CP. W wolnej chwili sprawdzę inny dysk i inną kieszeń na dysku 250 GB i napiszę co było powodem takiego zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk Western Digital, 250GB, SATA, WD2500JS-60MHB5 który nie działa. Możliwe że jest tak jak piszesz że dysk jest błędnie przypisany do puli dysków IDE lub urządzeń "wolnych". A sam dekoder bazuje na jakiejś liście sprzętu a nie sprawdza rzeczywistych parametrów transferu.

Jeszcze jedno po podłączeniu dysku pojawia się ekran z obrazkiem i informację, że dysk zostanie przygotowany tj skasowany. No i oczywiście wybór ok i anuluj. Po zatwierdzeniu przez chwilę jest informacją o formatowani dysku i to jest ostatni moment aby wyszarpnąć kabel z dekodera jeżeli chcemy uratować dane. Po sformatowaniu dekoder zaczyna automatyczne nagrywanie na dysk i od tej chwili część danych znika już bez powrotni. Oznacza to, że dekoder sam nie formatuje dysku i można podłączyć dysk na próbę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...