Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze wrażenia z użytkowania tego dekodera jako MR: poza serwisami HBO Go, Ipla i możliwością podpięcia dysku, uważam że stary Echostar 400e był lepszy, szybciej przełączał kanały. Przyciski dotykowe w tym dekoderze to porażka, wyciągając kartę wyłączasz dekoder. Pozytywną sprawa to oczywiście wyświetlacz. Sprawa głośności mnie nie dotyczy gdyż i tak tylko ten dekoder jest podpięty pod telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna mnie irytować poziom głośności w tym dekoderze...za kazdym razem, kiedy przełączam wejscie w Tv z CP na naziemną (żeby włączyć synowiTVP ABC) następuje szok - bajki wrzeszczą, jak oszalałe :/

Czy wiecie coś na temat jakiejś serii tych dekoderów, która z tym problemu nie ma?

Ewentualnie, czy w APS wymienią mi dekoder na inny, poza 5000?

Zawsze mogę spróbować wymienić dekoder raz czy drugi, a potem zgłosić niezgodność towaru z umową :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że stary Echostar 400e był lepszy,

 

Miałam Echostara 717 i też nie ustępował jakością HD 5500s ,a ten Echostar był z 2006r .Gdyby nie fanaberie z przejściem na DVB S2 to był go w ogóle nie wymieniała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im są nieznane żadne problemy , z reguły. U mnie problem z głośnością też występuje ale nie jest aż tak drastyczny, rozwiązałem go częściowo ustawieniami w tv, tuner w tv głośność min a wejście dekodera na max i wtedy różnica głośności jest znośna.

Za to mój problem z samoczynną zmianą ustawień rozdzielczości w dekoderze nadal nie rozwiązany , muszę najpierw włączać dekoder a potem tv żeby było ok.

Na szczęście dekoder stabilny, nie zawiesił mi się odkąd go używam (8 miesięcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po ostatniej aktualizacji potraficie wyszukać kanały w "Ręcznym wyszukiwaniu kanałów"? Bo u mnie po wpisaniu parametrów TP i zatwierdzeniu przyciskiem "OK", zaczyna skanować całego satelitę. Zrobiłem ustawienia fabryczne i udało mi się dodać jeden TP poprzez "Ręczne wyszukiwanie kanałów" i znowu skanuje całego satelitę przy próbie przeszukania kolejnego TP. W poprzedniej wersji nie było takiego problemu.

Korzystam z własnej listy kanałów, którą stworzyłem po dodaniu jednego TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich!

 

Mam problem z moim dekoderem HD5500s, bo po uśpieniu go, wyciągnięciu wtyczki z gniazdka a następnie włączeniu go poprzez włączenie zasilania dekoder nie daje obrazu. Muszę po kilka razy włączać i wyłączać go z prądu żeby zaskoczył. Nie wiem czy jechac z nim na reklamację czy też nie. Miał tak od nowości, zbytnio mi to nie przeszkadza bo dekoder praktycznie cały czas jest pod prądem ale jak jest jakaś burza a ostatnio są często więc go wyłączam w ramach bezpieczeństwa i jest to dosyć irytujące. Szybciej zaskakuje jak go nie uśpię czyli wyłączę prąd na jakimś kanale. Patrzyłem na HD6000 nie ma takiego problemu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej w takim razie poszukam, ewentualnie kupię kabel SCART i dam znać jutro, ale dziś jeszcze sprawdzę na innym kablu HDMI.

 

Dzięki za podpowiedź swojadroga :wink:

 

EDIT: Zmiana kabla nie pomogła, wezmę podepnę SCART i zobaczę efekty. Dodam, że pozostawienie dekodera "na kanale" i wyłączenie prądu w 90% załącza się normalnie czyli wyświetla obraz i dźwięk, uśpienie i wyłączenie zasilania powoduje takie cyrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizora zmieniał nie będę, bo niedawno został kupiony.

 

Dzisiaj zbadałem ten problem i jest tak: HD6000 podpiąłem pod mój telewizor i wszystko normalnie się uruchamia,(próbowałem kilka razy dla pewności), mój dekoder podpiąłem pod dwa inne TV i problemu nie ma czyli uruchamia się normalnie, próbowałem innego zasilacza i nie pomogło, podpiąłem kablem SCART i normalnie się włącza na moim telewizorze, próbowałem wszystkich portów HDMI i na każdym jest również tak samo. Problem jest bardzo dziwny bo tylko HD5500s nie działa tak jak powinien przy uśpieniu i wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu na moim TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, że to tzw. "gryzienie się sprzętu" bo nic innego być nie może. Dzięki za odpowiedzi Panowie :wink:

 

Zostaje mi albo wymiana dekodera albo zostanie z tym problemem. Można kupić inny dekoder w punkcie sprzedaży Cyfrowego Polsatu? Jaki byłby podobny do HD5500s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli raczej wymianę TV na testy, a nie na stałe. ;) Widzę jednak, że wykonałeś test krzyżowy i wszystko jest już jasne. Skoro masz sprawdzone HD6000, to spróbuj wymienić na HD6000 lub na HD2000/3000, bo to są praktycznie te same dekodery (wnętrzności). Ponadto jeśli HD5500s jest dekoderem z Multiroom, to tylko na HD2000/3000 wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa rozumiem, myślałem że mam wymienić na stałe :lol2::sciana:

 

Tak, HD5500s mam w multiroom, czyli zostaje wymiana na HD 2000/3000. A można za własną gotówkę kupić na przykład PVR 7000 czy nie?

 

EDIT: Podpiąłem teraz HD2000 w celu sprawdzenia i działa normalnie, lecz dziwi mnie jedna rzecz: mianowicie pasek moc sygnału jest niepełny, przy HD5500s mam cały zapełniony, pewnie inne tunery ale może jest to wina zbyt długiego kabla bo u mnie jest akurat najdłuższy (20-25m) i w jednym miejscu połączony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Miałem już dwa HD5500s i miały te same problemy, z pierwszym od razu, z drugim gdzieś po 1,5 miesiąca i z upływem czasu było tylko gorzej, coraz częściej po włączeniu brak obrazu i dźwięku, rozdzielczość 576p, kilka razy sam się wyłączył (nie te eco coś tam) brak reakcji na pilota i tylko czerwona dioda, po dłuższym oglądaniu >1h obraz "przerywał" co parenaście sek po prostu jakby ucinało 2klatki z obrazu co jakiś czas. Skutkowało tylko wyłączenie tv i dekodera z sieci i odczekanie >3h, więc masakra, mało oglądam tv ale akurat jak coś sie chce to nie działa...

 

Z wymianą nie było problemu lecz denerwujące jest tłumaczenie im za każdym razem ocb.

Po 4 miesiącach wreszcie sie wybrałem do nich i wczoraj mi wymienili na HD5000 i co?... Pierwsze odpalenie, spoko od razu HD, obraz jest, myśle będzie spoko, kanał 13 czekam na aktywacje, bach obraz znikł i tak zostało :lol2::lol2::lol2:

Ajuż próbowałem chyba wszystkiego, na infolinii czas oczekiwania 30min haha i znowu trzeba do nich iść.. ktoś wie czy z tymi http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... m-esi88.cp też jest taki problem?

Nawet zdziercom dopłace by było dobrze...

Mam TV Panasonic tx-48as640e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...