Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam obecnie ten dekoder od lipca 2015. Szczerzę mówiąc, jest on niezbyt wydajny. Potrafi się przyciąć przy wybieraniu kanałów, aktualizacja EPGów i oprogramowania trwa za długo a do tego mam problem z dekoderem z podłączonym własnym dyskiem który jest kompatybilny z owym modelem. WD My Passport 500GB na USB 3.0. Planowane nagrywanie działa ale potem gubi nagrania przy wyłączeniu dekodera odpalając raz nagranie z czarnym ekranem a raz najzwyczajniej znikają z dysku jakby dekoder je kasował. Nie jest to dla mnie bardzo uciążliwe bo mam zewnętrzną nagrywarkę ale bardzo się zawiodłem pod tym aspektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie ten dekoder od lipca 2015. Szczerzę mówiąc, jest on niezbyt wydajny. Potrafi się przyciąć przy wybieraniu kanałów, aktualizacja EPGów i oprogramowania trwa za długo a do tego mam problem z dekoderem z podłączonym własnym dyskiem który jest kompatybilny z owym modelem. WD My Passport 500GB na USB 3.0. Planowane nagrywanie działa ale potem gubi nagrania przy wyłączeniu dekodera odpalając raz nagranie z czarnym ekranem a raz najzwyczajniej znikają z dysku jakby dekoder je kasował. Nie jest to dla mnie bardzo uciążliwe bo mam zewnętrzną nagrywarkę ale bardzo się zawiodłem pod tym aspektem.

 

Te 3 skutki mogą (podkreślam MOGĄ) być spowodowane słabym sygnałem z anteny. Niedoświadczonego "ustawiacza" anteny zielone paski mogą zwieść.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy z tymi dekoderami HDxx00 nie działają wyłącznie dyski z interfacem SATA. Ktoś kiedyś cos o tym wspominał (@swojasroga albo @support458), że dyski PATA, SSD i pendrive'y nie działają.

Z T-HD 1000 też nie działają dyski SSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

czy ten dekoder można podłaczyc tylko do netu (bez satelity) i odbierać wtedy HBO i IPLA - teraz to VOD?). Jak by wtedy widział aktywną kartę??

 

I drugie pytanie. Czy po zeskanowaniu ponownie kanałów, zostanie zachowana lista w ulubione ? (dotyczy dekodera podłączonego pod satelitę)

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten dekoder można podłaczyc tylko do netu (bez satelity) i odbierać wtedy HBO i IPLA - teraz to VOD?). Jak by wtedy widział aktywną kartę??

 

I drugie pytanie. Czy po zeskanowaniu ponownie kanałów, zostanie zachowana lista w ulubione ? (dotyczy dekodera podłączonego pod satelitę)

Działa VOD i HBO GO po odłączeniu sygnału z anteny.

Instalacja kanałów automatyczna, ręczna, czy według operatora nie kasuje listy ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Działa VOD i HBO GO po odłączeniu sygnału z anteny.

Instalacja kanałów automatyczna, ręczna, czy według operatora nie kasuje listy ulubionych.

Dzięki za odpowiedź. Szkoda, że dekoder nie działo pod net bez anteny ale trudno.

Chyba przy pierwszej aktywacji, żle mi się wczytały niektóre kanały i ciągle jako podstawową mam wersję filmów w języku angielskim. Przełączanie pilotem zmienia język ale po powrocie na dany kanał znów angielski na niektórych kanałach. Przez te kilka miesięcy szkoda mi było ryzykować utratę listy ale skoro się nie skasuje, to doskonale:)

PS. Podobno Polsat ma umożliwić niedługo zakup CP GO dla osób które dopiero niedawno podpisały umowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Tak miałem ustawione. Język angielski jako główny pojawia się tylko na kilku kanałach np. Cinemax, Fox. HBO. Czyli to nie ustawienia głowne tylko coś innego. Dlatego chcę doczytać jeszcze raz listę skoro nie stracę ulubionych 

Edytowane przez tomekb1976
nc+ umowa, płatności - problemy, pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Czyli wszystko u Ciebie jest w porządku. Jeśli kanał nie nadaje wersji angielskiej, to niby w jaki sposób chcesz uzyskać na nich angielską wersję?

A gdzie ja napisałem, że chcę angielski jako główny???

 

Polski chcę jako główny i tak mam ustawione w menu. I na większości kanałów jako głowny jest polski. Jednak jak już wspomniałem na niektórych innych kanałach za każdym razem jako główny pojawia się angielski i dopiero jak w opcjach (nie menu) poprawię na polski, to włącza się lektor ale tylko na czas gdy nie przełączę na inny kanał. Po cofnięciu, znów na poprawionym już kanale jest wersja angielska.

Co więcej wczytanie od nowa kanałów nie pomogło. Chyba więc walnięty jest dekoder - dziwna usterka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

gdzie szukać problemu braku sieci w hd5500s? nie mogę włączyć hbo go i vod, pisze że przekroczono czas oczekiwania. Ale jeżeli wypnę kabel sieciowy i podłącze go do bluraya sony, net działa, you tube i inne [beep]oły chodzą bez problemu. Router to tp link, z neostradą max 20mb.

Pozdrawiam

Mam dosłownie identyczny problem z HD5000. czy rozwiązałes swój problem? jaki masz router dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten dekoder i Tv LG. Chodzi mi o funkcję HDMI CEC. Pilotem od dekodera mogę wyłączyć zarowno dekoder jak i Tv. Notomiast włączyć mogę tylko dekoder. Tak ma być, czy powinien się włączyć też Tv? Ewentualnie jakie ustawienia powinienem sprawdzic?

Telewizory LG mają funkcje Simplink, która umożliwia obsługę CEC. Jednak implementacja obsługi CEC w telewizorach LG nie obsługuje wyłączania telewizora przez urządzenie typu dekoder. Można spróbować zmienić kabel HDMI na inny niż dostarczony z dekoderem, ale to raczej nie ma prawa pomóc  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie próbowałem na dwóch innych kablach HDMI-to samo. Dzięki za wyjaśnienie  :wink:

 

P.S. Dziś podłączyłem dekoder HD 5000 i HDMI CEC-Simplink działa jak należy w obie strony. Także problem leży ewidentnie po stronie dekodera.

Edytowane przez artsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk DTU 320GB http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/dysk-zewnetrzny-dtu-320-usb.cp# popytaj w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży Cyfrowego Polsatu cena około 210zł ten na pewno ci zadziała bo ze wszystkimi dekoderami działa CP

Edytowane przez krzysiek25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich bzdur, jak wyżej pisali diana i krzysiek25, to dawno nie czytałem. Działa każdy dysk spełniający wymogi tego dekodera. Ja mam Toshibe 1T i działa bez problemu, a wymyślanie że tylko polsatowski dawno wycofany ze sprzedaży będzie tylko bezproblemowo działał trzeba  wyśmiać!

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...