Jump to content

Recommended Posts

Oczywiście. Wystarczy na starym lapku wejść na stronę Speedtest.net z włączonym i wyłączonym Adblockiem. Rezultat pomiaru widać gołym okiem.

Edited by kfm877

Czy ten spadek może być duży? Pytam, ponieważ we wtorek/środę przywiozą mi nowy laptop bez karty sieciowej (jedynie WiFi ac - w planach jest dokupienie zewnętrznej karty sieciowej). Aktualnie mam 50 mbps, a laptop znajduje się 0,5m od routera (TP LINK). Ew. mogę podesłać linka do tego laptopa : https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/ultrabook-huawei-matebook-d-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-int-win10h-szary

Aktualnie mam Lenovo G500 z procesorem Intel Core i3 (2 x 2,5GHz), grafika Intel HD 4000 i 4GB RAM.

Za rok pewnie będę miał w planach podwyższenie internetu, więc stąd to pytanie? ;)

Na vectrowskim Epc3928s będziesz po wifi miał 50Mb ale nic więcej. Osoby, które mają wykupione 150Mb to po wifi i tak wyciągają 50Mb. Nie wiem dlaczego tak to lipnie wygląda, ale praktyka to potwierdza. Póki sam operator nie zapewni nowszego sprzętu to lepiej przestawić modem w bridge i zakupić swój router ac.

A weź mi powiedz jaka jest technicznie maksymalna prędkość internetu dostępna w Rogoźnie Wlkp. i czy tylko ten sprzęt jest w Vectrze jako ten z WiFi?

Edited by szyzag123

Pytanie do kogoś kto mieszka w gdyni albo w gdańsku ? :) Jak internet się sprawuje ? Chodzi mi czy prędkości są takie jak na umowie i czy jest stabilnie.

Pytanie do kogoś kto mieszka w gdyni albo w gdańsku ? :) Jak internet się sprawuje ? Chodzi mi czy prędkości są takie jak na umowie i czy jest stabilnie.

Ja jestem z gdańska i nie narzekam mam 100/10 jak w umowie

Wiecie czy TP Link w8951 nada się jako access point do tego epc3928s?

To jest router do Neostrady, ale generalnie podłączając modem Vectry do jednego z portów LAN tego tplink i konfiguracja wg tego sposobu

https://youtu.be/TyK4qpJQI3g

Powinno się udać. Tylko Epc3928s daje ip na 192.168.0.1 więc na tą podklase musisz się przestawić. Ale ten tplink też nie grzeszy prędkością wifi, więc musisz sam potestować czy lepiej będzie wprost z modemu Vectry czy przez tplinka.

@szyzag123

Nie wiem ile maks jest u Ciebie, ale w mniejszych miejscowościach jest czasami do 50Mb. Musisz dopytać na infolinii. Jeśli chodzi o sprzęt to na tych sieciach jest tylko Epc3928s a czasami nawet zdarza się jeszcze 3925.

Edited by kfm877

Raz do mnie dzwonili z propozycją podniesienia do 100mbps internetu ze względu na techniczną możliwość.

To jest router do Neostrady, ale generalnie podłączając modem Vectry do jednego z portów LAN tego tplink i konfiguracja wg tego sposobu

https://youtu.be/TyK4qpJQI3g

Powinno się udać. Tylko Epc3928s daje ip na 192.168.0.1 więc na tą podklase musisz się przestawić. Ale ten tplink też nie grzeszy prędkością wifi, więc musisz sam potestować czy lepiej będzie wprost z modemu Vectry czy przez tplinka.

@szyzag123

Nie wiem ile maks jest u Ciebie, ale w mniejszych miejscowościach jest czasami do 50Mb. Musisz dopytać na infolinii. Jeśli chodzi o sprzęt to na tych sieciach jest tylko Epc3928s a czasami nawet zdarza się jeszcze 3925.

A wiesz czy wczesniej nie musze ustawić mojego Cisco na tryb bridge?

Jak przestawisz go w bridge to na wyjściu modemu dostaniesz ip globalne. Byłoby to wskazane gdybyś go podał na WAN nowego routera. W twoim przypadku masz router do Neostrady i WAN-em jest ADSL i korzystasz z portów LAN.

przestał działać kanał 173 - Metro HD - ???????????????????

jakaś większa awaria bo upc też brak.

jakaś większa awaria bo upc też brak.

Dzieki

Metro zmieniło nadawanie, a wina leży po stronie Discovery.

Dzięki

Metro już działa tylko chyba SD bo brak znacznika HD przy znaczku

Macie zakłócenia w TV w gdańsku? 

We wrześniu Vectra odkodowuje kilka kanałów: Nick jr, Disney Junior, TLC, Epic Drama, Fox Comedy, AXN White, AXN Spin.

Dzień dobry w nowej odsłonie :-)

Mam pytanko. Gdzie na stronie Vectry można znaleźć informacje o zmianach w ofercie kanałowej? Ostatnio była przy zakładce Telewizja, ale została zastąpiona programem telewizyjnym.

Edited by vectriusz

Niepokojący coraz bardziej jest brak kanałów Polsat Premium z LM. Ostatnio usłyszałem od konsultanta, że rozmowy zostały zerwane. Mam nadzieję, że to nieprawda. Jeśli jednak to się potwierdzi, to Vectra po raz kolejny da ciała w negocjacjach z CP, a ja pożałuję rezygnacji z nc+...

Vectra od dawna ma problemy z rozmowami/negocjacjami z Cyfrowym Polsatem (dziwne, że jakoś inne kablówki nie mają z tym problemu) i jak widać nic w tej kwestii się nie zmieniło. Przypomnę że był nawet taki okres, że Vectra nie potrafiła się dogadać w sprawie podstawowych Polsat Sport, Polsat Sport Extra i wypadły one na jakiś czas z oferty. Do dzisiaj nie ma w Vectrze również podstawowego TV4 HD więc nic się w kwestii stosunków Vectra >>> Cyfrowy Polsat nie zmieniło. Nawet jeśli te kanały Polsatu Premium kiedyś się pojawią na pewno trzeba będzie za nie dodatkowo płacić i to bardzo dużo.

Od 01.10.2018r. Vectra wycofuje z oferty Eurosport SD.

Witam, kończy się mi umowa 31.12.2018. Do tej pory miałem pakiet złoty i internet 100 mb za 69 zł. Co najlepiej zrobić, aby ugrać jak najwięcej? Czy złożyć wypowiedzenie (jeśli tak to w jakim terminie?), czy nic nie robić i czekać ewentualnie na jakąś propozycję przedłużenia? Przepraszam może za głupie pytanie, ale nie mam doświadczenia w takich "negocjacjach".

Oczywiście, że złożyć wypowiedzenie jak najszybciej i czekać na telefon z DUK lub ostatecznie zadzwonić samemu pod nr 586 705 251.

W dniu 12.09.2018 o 09:36, and2 napisał:

Vectra od dawna ma problemy z rozmowami/negocjacjami z Cyfrowym Polsatem (dziwne, że jakoś inne kablówki nie mają z tym problemu) i jak widać nic w tej kwestii się nie zmieniło. Przypomnę że był nawet taki okres, że Vectra nie potrafiła się dogadać w sprawie podstawowych Polsat Sport, Polsat Sport Extra i wypadły one na jakiś czas z oferty. Do dzisiaj nie ma w Vectrze również podstawowego TV4 HD więc nic się w kwestii stosunków Vectra >>> Cyfrowy Polsat nie zmieniło. Nawet jeśli te kanały Polsatu Premium kiedyś się pojawią na pewno trzeba będzie za nie dodatkowo płacić i to bardzo dużo.

Od 01.10.2018r. Vectra wycofuje z oferty Eurosport SD.

Inne kablówki nie mają z tym problemu? Poza UPC żadna z dużych kablówek tych kanałów nie dodała.