Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jak działa to działa, tylko może być sytuacja, że telewizja cyfrowa jeszcze przechodzi, a kanał zwrotny (upstream) już nie. Wtedy niestety trzeba położyć nowy przewód. Miałem już milion takich sytuacji i zaznaczam, że nie mam 21 lat.

 

OK, ale nie było mowy o tym w poście. Dla mnie jeśli coś działa, to działa. Nie ma kanały zwrotnego - nie działa. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jak działa to działa, tylko może być sytuacja, że telewizja cyfrowa jeszcze przechodzi, a kanał zwrotny (upstream) już nie. Wtedy niestety trzeba położyć nowy przewód. Miałem już milion takich sytuacji i zaznaczam, że nie mam 21 lat.

 

Agacie proponuję kontakt z lokalnym PH lub infolinią 601 601 601. Te kanały sprzedaży dają jej wyjście awaryjne w postaci możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni jeśli coś nie zadziała jak tego oczekuje.

 

Przecież to czy jest kanał zwrotny czy nie to zależy od gniazdka abonenckiego. Skrzynki Vectry na klatkach muszą być przystosowane do TV i neta przez koncentryk. I tak w domyśle jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od podejścia kablówki (techników) w skrzynce tapowej abonenci mogą być podzieleni na tych co mają kanał zwrotny i na tych co nie mają go (są za filtrem kanału zwrotnego) żeby przypadkiem ktoś kto nie ma modemu czy STB z modemem nie wpiął do sieci czegoś co może narobić syfu w kanale zwrotnym. Jak ktoś chce ograniczyć potencjalne źródła zakłóceń w kanale zwrotnym to takie filtry stosuje bo nie brakuje "magików" wśród abonentów.

Edytowane przez adrian1981
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak się robi jak pisze Adrian, jeśli ktoś ma usługę tylko tv bez hdnet czy pvr to klient leci przez filtr kanału zwrotnego. Dobry technik dba o takie rzeczy bo będzie miał na sieci lepszy SNR i oszczędzi mu biegania i szukania usterek w przyszłości.

Kabel i złącza mają bardzo duże znaczenie przy kanale zwrotnym. Jeśli brakuje np dobrej masy to wysokie częstotliwości przejdą w miarę poprawnie i telewizja cyfrowa oraz DS będzie na przyzwoitym poziomie, ale upstram który przesyłamy jest w okolicach 30-40MHz bedzie mocno stłumiony do tego stopnia, że modem będzie się wylogowywał z cmts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko ludzie nie wiem o czym Wy piszecie :) :). Mam usługę VOD na drugim dekoderze (w tym pokoju gdzie mam telewizor, drukarkę bezprzewodową i laptopa) i raczej działa bezproblemowo. Czasami bardzo rzadko przycina ale zakłócenia na VOD występują nie dłużej niż jeden dzień. Okazało się, że maksymalna prędkość jaką mogę zamówić to 150 Mb/s.  O jaki modem prosić konsultanta przy zamawianiu usługi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Posiadam platynę + internet 50mb za 94,90zł. Złożone wypowiedzenie umowy, która kończy się 31 sierpnia. DUK oferuje mi Platynę+ 150internet+ eleven  + dekoder z nagrywarką + HBO na 3miesiące za darmo. Czy jest możliwość wytargowania czegoś jeszcze w tej cenie ?

Edytowane przez peper80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko ludzie nie wiem o czym Wy piszecie :) :). Mam usługę VOD na drugim dekoderze (w tym pokoju gdzie mam telewizor, drukarkę bezprzewodową i laptopa) i raczej działa bezproblemowo. Czasami bardzo rzadko przycina ale zakłócenia na VOD występują nie dłużej niż jeden dzień. Okazało się, że maksymalna prędkość jaką mogę zamówić to 150 Mb/s. O jaki modem prosić konsultanta przy zamawianiu usługi?

Epc3928s, innego raczej nie dostaniesz.

Jak masz PVR i działa VOD to raczej nie musisz się przejmować kanałem zwrotnym bo działa. Z ciekawości możesz zajrzeć do menu, ustawienia, modem i podać jaka jest wartość sygnału upstream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Posiadam platynę + internet 50mb za 94,90zł. Złożone wypowiedzenie umowy, która kończy się 31 sierpnia. DUK oferuje mi Platynę+ 150internet+ eleven  + dekoder z nagrywarką + HBO na 3miesiące za darmo. Czy jest możliwość wytargowania czegoś jeszcze w tej cenie ?

 

Ja posiadałem jakieś 3 tygodnie temu pakiet złoty na 2 telewizory ( multi room na modułach CI ) i internet 50Mb/s ze stałym adresem IP za 72,49zł. Wypowiedziałem umowę i jedyne co mi się udało utargować to przejście na platynę na obydwu modułach i zwiększenie internetu do 100Mb/s za dodatkowe 5zł. Reasumując, płacę 77,2zł za platynę na 2 telewizory oraz internet 100Mb/s ze stałym adresem IP. Paręnaście/parędziesiąt postów temu na moje pytanie, co mogę utargować, ktoś mi odpowiedział kto ma w podpisie to samo co ja ale chyba taniej, więc to nie jest szczyt możliwości to co ja mam za taką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Posiadam platynę + internet 50mb za 94,90zł. Złożone wypowiedzenie umowy, która kończy się 31 sierpnia. DUK oferuje mi Platynę+ 150internet+ eleven  + dekoder z nagrywarką + HBO na 3miesiące za darmo. Czy jest możliwość wytargowania czegoś jeszcze w tej cenie ?

Możesz spokojnie powalczyć jeszcze o Sport na Ostro i zejście z ceny do 85-90 zł. Poza tym warto poczekać z przedłużeniem umowy, bo nie wiadomo co z Polsat Sport Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam internet drogą telefoniczną. Umowa na czas określony na 6 miesięcy potem ta sama cena na czas nieokreślony. Odrębna umowa, niepołączona z telewizją. Cena 45 za 150Mb/s. Pewnie można by było ugrać taniej. Modem dwuzakresowy a nie ten z jednym zakresem. Pan mówił, że tak będzie lepiej :D

 

kfm877

Nie wiem ale w zakładce modem na dekoderze mam taie coś: :)
nie wiem czy o to pytałeś :)

673e52e832f327edmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...