Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Część kanałów HD też wcale nie lepsza. Powtarzam to od dłuższego czasu: jakość TVN HD jest kiepska. Szczególnie widać to na ujęciach pokazujących przyrodę: las, drzewa, wodę itp. Jak swego czasu zobaczyłam TVNHD na Cyfrze+ to mi "kopara" opadła. Jakość super. Usunięcie kanałów SD nic nie dało. Nie zmienili nic w ilości kanałów na częstotliwościach. Wczoraj poglądałam też trochę Filmbox Exrta HD w Vectrze. Ekstra to tam było tylko rozsypywanie się obrazu przy minimalnym ruchu kamerą. :(:(. Nie wie ktoś czy aplikacja Vectry będzie obłsugiwać chromecast?

Edytowane przez Agata2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat TVN w zasadzie nie oglądam, oprócz "Milionerów", to wiele kanałów w Vectrze wygląda porównywalnie lub nawet odrobinę lepiej niż w nc+, np. Canal+. Wiem, bo przez krótki czas miałem podłączone do tego samego tv dekodery Vectry i nc+. Wiele też jest doprowadzonych światłowodem, nie mówiąc już o tych, które nie mają odpowiednika HD na satelicie. Ja nie narzekam na jakość kanałów w naszej kablówce, bardziej na brak PSN czy AMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Posiadam internet w Vectrze oraz modem-router Cisco EPC3928s. Ustawiłem modem w tryb Bridge, do portu LAN w modemie podpiąłem kabel i z drugiej strony wpiąłem go w port WAN w routerze TP Link C1200. W ustawieniach Internet w TP Link wybrałem tryb pracy Dynamic IP i mój router sam sobie wykrył ustawienia. Spisałem sobie te ustawienia, zmieniłem tryb pracy na Static IP i wpisałem to samo co było przy trybie Dynamic IP. Router działa jakiś czas na tych ustawieniach ( może godzinę ) po czym traci dostęp do internetu ( ograniczone połączenie z internetem ). Muszę wejść w ustawienia router'a i zmienić na Dynamic IP i wtedy router wpisuje sobie dokładnie te same ustawienia co poprzednio przy Static IP i Dynamic IP i internet zaczyna działać. Czy wiecie o co chodzi? Mam stały adres IP, a mimo to na ustawieniu Static IP router po jakimś czasie przestaje mieć dostęp do internetu. Czy musi być włączony cały czas Dynamic IP? Gdy w routerze wybieram opcję Auto Detect to wykrywa mi Dynamic IP. A może to Static IP nie ma nic wspólnego ze stałym adresem IP i ja coś mylę?

 

Jakby co, to mój adres IP ( np. gdy wejdę na stronę ip.wp.pl ) jest ciągle taki sam, nie zmienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało to potwierdzone na infolinii oraz widać to na umowie, którą posiadam. Dodatkowo mój adres IP na zewnątrz jest zawsze taki sam. Zrobiłem sobie test przekierowania portów ( ustawiłem na swoim komputerze adres IP 192.126.1.120, w routerze przekierowałem port 10000 na ten właśnie adres IP, uruchomiłem program Simple Port Tester, wybrałem port 10000 i po sprawdzeniu pokazało się Success, dodatkowo na stronie yougetsignal sprawdziłem, czy port jest otwarty tzn. wpisałem mój publiczny adres IP, port 10000, uruchomiłem znowu Simple Port Tester, otworzyłem port i na stronce pokazało mi, że port jest otwarty ).

 

Dzwoniłem też przed chwilą do firmy Vectra S.A. i po sprawdzeniu okazało się, że muszę jeszcze podać im adres WAN MAC mojego routera. Wtedy wpiszą u siebie ten adres i powinno działać ( obecnie jest wpisany adres WAN MAC modemu Cisco EPC3928s i podobno dlatego co jakiś czas rozłącza ). Wrócę do domu, podam ten adres na infolinii i dam znać czy już działa.

 

Poważnie nie można już wykupić stałego adresu IP w Vectrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vwrafi:

 

Niestety nie ma obecnie takiej usługi w sprzedaży, a szkoda...

Wszyscy klienci, którzy kiedyś wykupili stałe IP - mają do dziś aktywne.

 

A Ty pomimo, że masz adres globalny to i tak nie założysz serwera. Wpisując go w przeglądarkę z innego internetu np LTE w telefonie - niestety nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Adres może jest i stały, ale za NAT i na jednym IP może być wielu userów, tak jak np. w przypadku internetu LTE.

Adresów IPv4 jest mało i po tyłku dostają userzy domowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Vectra odkodowała programy HD, które wyłączono w wersji SD 1.08.

 

Dziękuję wszystkim, którym los kanałów FTA nie jest obojętny. Dzięki naszej wspólnej determinacji udało się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra odkodowała programy HD, które wyłączono w wersji SD 1.08.

I tak fta są: Metro HD, WP HD, PULS 2 HD, ZOOM TV HD, NOWA TV HD, STOPKLATKA HD. Brawo, ale widać zostali przyparci do muru przez spółdzielnie mieszkaniowe.

Czyli zrobiłem dobrze..Zrobiłem wojnę w SM, zrobiłem wojnę na info linii. Pisałem oficjalne pisma. Udało się

 

Pozdro

Edytowane przez matoł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne głosów krytyki spadło na vectrę znacznie więcej, sam zresztą też pisałem w wiadomości prywatnej poprzez ich fan page, niestety odpowiedzi nie otrzymałem poza oklepanym tekstem, że sprawę przekazano do weryfikacji.

Niemniej bardzo się cieszę, że moja kablówka ma pakiet FTA oparty o wersje HD kanałów telewizji naziemnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vwrafi:

 

Niestety nie ma obecnie takiej usługi w sprzedaży, a szkoda...

Wszyscy klienci, którzy kiedyś wykupili stałe IP - mają do dziś aktywne.

 

A Ty pomimo, że masz adres globalny to i tak nie założysz serwera. Wpisując go w przeglądarkę z innego internetu np LTE w telefonie - niestety nie działa.

 

 

Dokładnie. Adres może jest i stały, ale za NAT i na jednym IP może być wielu userów, tak jak np. w przypadku internetu LTE.

Adresów IPv4 jest mało i po tyłku dostają userzy domowi.

 

Hmmm, ale skoro przekierowanie portów działa, to chyba jednak mój adres jest widoczny w sieci? Właśnie założyłem sobie na routerze VPN i gdy podłączyłem się z komórki poprzez LTE to pokazało, że VPN jest połączony. Tak samo z przekierowaniem portów. Gdy ustawiłem przekierowanie portu na routerze na swój domowy komputer, na tym komputerze uruchomiłem usługę pod tym portem, to na stronie yougetsignal ( oraz na innych ) uzyskałem status otwartego portu. Gdy na swoim komputerze wyłączyłem usługę na tym porcie, to status na stronie yougetsignal był jako zamknięty. Chyba więc mogę normalnie postawić serwer u siebie, skoro mogę się łączyć z zewnątrz z lokalnymi komputerami.

 

A co samego statycznego adresu IP, to po podaniu w Vectrze WAN MAC mojego router'a internet zaczął działać dłużej, chyba jakieś 5 godzin, po czym znowu się rozłączył. Wszedłem w ustawienia router'a w zakładkę Czas, stwierdziłem, że jest źle ustawiony ( pokazywał GMT+1 zamiast GMT+2, stąd pokazywał czas o godzinę do tyłu ), ustawiłem go poprawnie i już drugi dzień internet chodzi i się nie rozłączył. Ale może też być tak, że dopiero po północy te zmiany u Vectry się odbyły i rano już wpisał się mój WAN MAC u nich zamiast ich modemu. Nie wiem tego, ale już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 9 miesięcy korzystałem z promocji studenckiej i za łącze 100mega płaciłem 39.90. Z czasem wystrugałem sobie przewód do tv i zacząłem korzystać z pakietu fta (o którym dowiedziałem się całkiem przypadkiem. Żadnego info ze strony vectry, że taka opcja w ogóle istnieje.), który działał idealnie. Jakość i poziom sygnału cały czas 100/100, z marginalnymi spadkami.

 

Właśnie ze względu na niepewny los pakietu fta, zmuszony byłem do zakupu pakietu i nie jestem zbyt zadowolony. Po wypowiedzeniu walczyłem z DUK chyba 1.5 miesiąca i nie otrzymałem żadnej atrakcyjnej oferty. W końcu ugrałem pakiet złoty+100mega za 49.90 z cyrografem na dwa lata. Jak na świeżego klienta, uważam że oferta całkiem okej. Niestety, ale jakością nowych usług jestem zawiedziony. Niektóre kanały potrafią widocznie "przycinać" (zwłaszcza muzyczne), a od czasu do czasu pojawiają się artefakty. Wchodząc np na tvn turbo potrafi mi rwać obraz i dźwięk, zmieniam kanał +/-1,wracam na tvn turbo i już wszystko gra. Jakość sygnału wynosi 100, ale poziom waha się pomiędzy 60 a 70. Nie używam zewnętrznego dekodera, w tv mam zainstalowany moduł.

 

 

Wystarczający powód do wzywania technika, czy każą płacić za nieuzasadnione wezwanie? Czy po prostu vectra tak ma i mam się przyzwyczaić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 9 miesięcy korzystałem z promocji studenckiej i za łącze 100mega płaciłem 39.90. Z czasem wystrugałem sobie przewód do tv i zacząłem korzystać z pakietu fta (o którym dowiedziałem się całkiem przypadkiem. Żadnego info ze strony vectry, że taka opcja w ogóle istnieje.), który działał idealnie. Jakość i poziom sygnału cały czas 100/100, z marginalnymi spadkami.

 

Właśnie ze względu na niepewny los pakietu fta, zmuszony byłem do zakupu pakietu i nie jestem zbyt zadowolony. Po wypowiedzeniu walczyłem z DUK chyba 1.5 miesiąca i nie otrzymałem żadnej atrakcyjnej oferty. W końcu ugrałem pakiet złoty+100mega za 49.90 z cyrografem na dwa lata. Jak na świeżego klienta, uważam że oferta całkiem okej. Niestety, ale jakością nowych usług jestem zawiedziony. Niektóre kanały potrafią widocznie "przycinać" (zwłaszcza muzyczne), a od czasu do czasu pojawiają się artefakty. Wchodząc np na tvn turbo potrafi mi rwać obraz i dźwięk, zmieniam kanał +/-1,wracam na tvn turbo i już wszystko gra. Jakość sygnału wynosi 100, ale poziom waha się pomiędzy 60 a 70. Nie używam zewnętrznego dekodera, w tv mam zainstalowany moduł.

 

 

Wystarczający powód do wzywania technika, czy każą płacić za nieuzasadnione wezwanie? Czy po prostu vectra tak ma i mam się przyzwyczaić?

 

U mnie był instalator 2 lata temu, zainstalował co trzeba i zapytał czy ma mi też zrobić kabel do telewizora ( też mam moduł CI ). Zobaczyłem ten kabel, był bardzo sztywny, więc powiedziałem, że nie, użyję własnego miękkiego kabla. Ostatnio zwiększyłem pakiet na platynę i zyskałem dostęp do nowych kanałów. Niestety, na części z tych nowych również pojawiały się artefakty ( ale też nie zawsze, co prawda większość czasu ale były też momenty że działało dobrze ). Zgłosiłem więc awarię w Vectrze, technicy przyjechali ( dwóch panów o dziwo a nie jeden ), od razu jak zobaczyli mój kabel to powiedzieli, że pewnie tu leży wina bo nie jest ekranowany. Zrobili mi nowy kabel, ekranowany, niestety ten sztywny i wszystko jest OK. Nic nie zacina i nie ma artefaktów. Także najlepiej sprawdzić swój kabel, bo u mnie tak właśnie było. Za interwencję nic nie płaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód jest nowy, podpięty przez montera przy instalacji modułu. Ze starym jest wszystko ok, bo już przepinałem z ciekawości i rezultaty te same.

 

A te kanały FTA nadal są w dobrej jakości? Ja tam bym to zgłosił, oni i tak nie przyjadą specjalnie do pana, tylko wpiszą pana w jakieś okienko w okolicy i dostanie pan sms w jakich godzinach może się pan ich spodziewać. Jeśli przy wizycie technika pokaże mu pan, że dźwięk przerywa i są artefakty a kabel antenowy ma pan od Vectry to muszą to naprawić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki aktualnie najlepiej wybrać modem internetowy z Vectry? Będę podpisywał aneks do umowy na internet 100 Mb. Ale przyszłościowo będę chciał jeszcze zwiększyć prędkość.

Czy Vectra daje jeszcze modemy bez Wi-Fi? Bo mam router TP Link  TL-WR 841N.

Możecie coś poradzić?

Edytowane przez Barti
Wstawiając znaki interpunkcyjne i przestankowe, spację wstawiamy po takich znakach, a nie przed nimi. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...