Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Nie kurczy się, bo wyłączają duble! Szkoda, że robiąc to nie robią przy okazji porządku w układzie programowym. Zamiast wyrzucić z kanału 806 HGTV to włączają w to miejsce wersję HD tego programu. Co ten program ma wspólnego z kanałami informacyjnymi? Przy okazji program TVN24 HD przenoszą z kanału 807 na 801. Proponuję na kanał 807 włączyć Domo+... Niech będą konsekwentni w swojej głupocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877 bardzo dobrze napisał, oferta FTA się kurczy, Vectra idzie tropem UPC (niestety).

Po ostatnich zmianach wypadła z oferty Stopklatka TV. Od 01-08-2018 zostaną usunięte: Zoom TV, Metro, Nowa, Puls2, WP. Będę mile zaskoczony, jak Vectra udostępni FTA te kanały w wersji HD. Zatem proszę nie pisać, że oferta się nie kurczy, jak jest zupełnie inaczej.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też brakuje konsekwencji. Bo FTA zostały TV6 HD i Super Polsat HD. Nie wiem czy to tylko czasowo czy na stałe. Stopklatka HD już niestety jest zakodowana. Zobaczymy jak będzie z resztą kanałów od sierpnia. Nie mam nic przeciwko wyłączeniom kanałów SD, ale te które są dostępne naziemne powinny być w kablu odkodowane, rozwiązuje to tez problem analogu bo mając w DVB-C  ofertę przeszło 30 odkodowanych kanałów, mogłoby to zastąpić utrzymanie telewizji analogowej.
Kolejną rzeczą jest brak odkodowanego TVP Sport, chociaż w wersji SD, póki taka istnieje. Jest to trochę żenujące, że w darmowej TV naziemnej jest jeden kanał sportowy a w najniższym pakiecie Vectry go nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie potrzebne rozmowy z nadawcą kanału TV6 i Super Polsat w HD były dodawane i podmieniane za SD. ZOOM TV podobnie jak Stopklatka nalezą chyba teraz do SPI, więc może oba w HD będą od sierpnia free. Poza tym, czy ktoś w ogóle pisał o tym? W Vectrze może zapomnieli odkodować?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy Vectra po przejęciu Jamboxa przejmie również prawa do oferowania kanałów z jego oferty? Byłoby ciekawie. Kilkanaście dodatkowych kanałów, takich jak np. AMC HD, Sundance HD, CBS Europa HD, Polsat Film HD, Polsat Sport News HD, Polsat Sport Fight HD itp.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy Vectra po przejęciu Jamboxa przejmie również prawa do oferowania kanałów z jego oferty? Byłoby ciekawie. Kilkanaście dodatkowych kanałów, takich jak np. AMC HD, Sundance HD, CBS Europa HD, Polsat Film HD, Polsat Sport News HD, Polsat Sport Fight HD itp.

To tak nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym mieście Vectra ma inne umowy. Inne z abonentami, a inne z dużymi spółdzielniami. U mnie jest jedno. Wyłączają to, za co mieszkaniec płaci w DVB-C. Nie było informacji, że Vectra usuwa kanały SD w płatnym czynszu Azarcie.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu też brakuje konsekwencji. Bo FTA zostały TV6 HD i Super Polsat HD. Nie wiem czy to tylko czasowo czy na stałe.

 

Pragnę przypomnieć, że w 2011 roku wszystkie kanały w sieci Vectra były kodowane w Conax B00 i parowane z Technisatem i szrotem od ADB. Dopiero jak weszła "darmowa" DVB-T (dla niepłacących abo RTV) i ludzie zaczęli wystawiać za okno podejrzane druty to z kanałów dostępnych naziemnie zdjęto szyfrowanie w DVB-C, co nie załatwiło do końca sprawy, bo to inny system i modulacja. Teraz Vectra idzie tą sama drogą, którą porzuciła wcześniej. Gratuluję głupoty i odpływu klientów. Sam mam Platynę i multi na dwa pokoje, ale jeszcze jeden odbiornik rozwiązałby większość konfliktów w domu.

Według mnie TV6 i Super Polsat w jakości Super HD to tylko czasówka, jak było z Epic Drama (2 miechy FTA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dziwne, że nie chcą zarobić na dodatkowych usługach multiroom. Jak ktoś chce zamówić jeszcze jeden moduł CAM powinni taką opcję wg mnie udostępnić. Jest owszem ryzyko, że ta trzecia karta w myśl zasady "Polak potrafi" mogłaby się znaleźć u sąsiada za ścianą bo zawsze jest jakaś grupa "kombinatorów" ale plusów byłoby chyba z tego więcej (mniej rezygnacji i przejść do konkurencji gdzie dwa multiroomy to nie problem). Osobna kwestia to zdjęcie kodowania z programów, które są w DVB-T i których w kablu nie trzeba kodować. Jako gest w stronę klientów mogliby to zrobić. Inne rozwiązanie (alternatywne) to wpuszczenie w kabel sygnału ogólnopolskich MUXów w DVB-T tak jak robią to inne sieci od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda częstotliwości na muxy DVB-T w kablu z dublującymi się kanałami. Najlepszym rozwiązaniem jest udostępnienie FTA (bez kodowania) kanałów dostępnych bezpłatnie droga naziemną.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...