Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie czy TP Link w8951 nada się jako access point do tego epc3928s?

To jest router do Neostrady, ale generalnie podłączając modem Vectry do jednego z portów LAN tego tplink i konfiguracja wg tego sposobu

https://youtu.be/TyK4qpJQI3g

Powinno się udać. Tylko Epc3928s daje ip na 192.168.0.1 więc na tą podklase musisz się przestawić. Ale ten tplink też nie grzeszy prędkością wifi, więc musisz sam potestować czy lepiej będzie wprost z modemu Vectry czy przez tplinka.

 

@szyzag123

Nie wiem ile maks jest u Ciebie, ale w mniejszych miejscowościach jest czasami do 50Mb. Musisz dopytać na infolinii. Jeśli chodzi o sprzęt to na tych sieciach jest tylko Epc3928s a czasami nawet zdarza się jeszcze 3925.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest router do Neostrady, ale generalnie podłączając modem Vectry do jednego z portów LAN tego tplink i konfiguracja wg tego sposobu

https://youtu.be/TyK4qpJQI3g

Powinno się udać. Tylko Epc3928s daje ip na 192.168.0.1 więc na tą podklase musisz się przestawić. Ale ten tplink też nie grzeszy prędkością wifi, więc musisz sam potestować czy lepiej będzie wprost z modemu Vectry czy przez tplinka.

 

@szyzag123

Nie wiem ile maks jest u Ciebie, ale w mniejszych miejscowościach jest czasami do 50Mb. Musisz dopytać na infolinii. Jeśli chodzi o sprzęt to na tych sieciach jest tylko Epc3928s a czasami nawet zdarza się jeszcze 3925.

A wiesz czy wczesniej nie musze ustawić mojego Cisco na tryb bridge?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vectra od dawna ma problemy z rozmowami/negocjacjami z Cyfrowym Polsatem (dziwne, że jakoś inne kablówki nie mają z tym problemu) i jak widać nic w tej kwestii się nie zmieniło. Przypomnę że był nawet taki okres, że Vectra nie potrafiła się dogadać w sprawie podstawowych Polsat Sport, Polsat Sport Extra i wypadły one na jakiś czas z oferty. Do dzisiaj nie ma w Vectrze również podstawowego TV4 HD więc nic się w kwestii stosunków Vectra >>> Cyfrowy Polsat nie zmieniło. Nawet jeśli te kanały Polsatu Premium kiedyś się pojawią na pewno trzeba będzie za nie dodatkowo płacić i to bardzo dużo.

 

Od 01.10.2018r. Vectra wycofuje z oferty Eurosport SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kończy się mi umowa 31.12.2018. Do tej pory miałem pakiet złoty i internet 100 mb za 69 zł. Co najlepiej zrobić, aby ugrać jak najwięcej? Czy złożyć wypowiedzenie (jeśli tak to w jakim terminie?), czy nic nie robić i czekać ewentualnie na jakąś propozycję przedłużenia? Przepraszam może za głupie pytanie, ale nie mam doświadczenia w takich "negocjacjach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2018 o 09:36, and2 napisał:

Vectra od dawna ma problemy z rozmowami/negocjacjami z Cyfrowym Polsatem (dziwne, że jakoś inne kablówki nie mają z tym problemu) i jak widać nic w tej kwestii się nie zmieniło. Przypomnę że był nawet taki okres, że Vectra nie potrafiła się dogadać w sprawie podstawowych Polsat Sport, Polsat Sport Extra i wypadły one na jakiś czas z oferty. Do dzisiaj nie ma w Vectrze również podstawowego TV4 HD więc nic się w kwestii stosunków Vectra >>> Cyfrowy Polsat nie zmieniło. Nawet jeśli te kanały Polsatu Premium kiedyś się pojawią na pewno trzeba będzie za nie dodatkowo płacić i to bardzo dużo.

 

Od 01.10.2018r. Vectra wycofuje z oferty Eurosport SD.

Inne kablówki nie mają z tym problemu? Poza UPC żadna z dużych kablówek tych kanałów nie dodała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że Vectra cały czas ma problem z CP. Przecież tu przez wiele lat nie było "sportowych" Polsatów. Ktoś kto odpowiada za negocjacje już dawno powinien wylecieć z Vectry, ale oni się skupiają na przejęciach innych, a nie poszerzaniu oferty. Nigdy nie przypuszczałem, że nc+ się dogada, a kablówki nie. Jedno wiem na pewno- jak nie dołączą tych kanałów ja nie przedłużę z nimi umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 15:39, kfm877 napisał:

Na vectrowskim Epc3928s będziesz po wifi miał 50Mb ale nic więcej. Osoby, które mają wykupione 150Mb to po wifi i tak wyciągają 50Mb. Nie wiem dlaczego tak to lipnie wygląda, ale praktyka to potwierdza. Póki sam operator nie zapewni nowszego sprzętu to lepiej przestawić modem w bridge i zakupić swój router ac.

Mylisz się, mam wykupione 150Mb i mam po Wi-Fi 148/15 na karcie sieciowej ac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku kończy mi się umowa z Vectrą , postanowiłem wiec sam zadzwonić do DUK i ku mojemu zaskoczeniu otrzymałem bardzo dobrą ofertę do mojej  Platyny + SNO i internetu 50MB dostałem gratis PVR i Eleven - łącznie za 75 zł ?

Mam w związku z tym do Was pytanie. Każdy polecał dekoder Arris z dyskiem Toshiby. Kiedy i komu mogę zgłosić taką prośbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Arkon napisał:

Oczywiście, że złożyć wypowiedzenie jak najszybciej i czekać na telefon z DUK lub ostatecznie zadzwonić samemu pod nr 586 705 251.

Aha, tylko czy nie dostanę jakiejś kary, jak teraz wypowiem, skoro umowę mam do 31.12.2018? Bo chyba okres wypowiedzenia to jeden miesiąc (lub dwa.. To muszę jeszcze ustalić, bo raz czytałem, że są dwa miesiące, a gdzie indziej że jeden)...

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz żadnej kary, masz prawo złożyć wypowiedzenie nie później niż miesiąc przed końcem. Idziesz do Biura Obsługi Klienta, tam dostajesz do wypełnienia formularz, gdzie wpisujesz datę zakończenia umowy. Czekasz na telefon z DUK i negocjujesz lub jak pisałem wcześniej dzwonisz sam. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...