Skocz do zawartości

Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD


wally79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, wie ktoś dlaczego Orange się wstrzymuje z podaniem informacji oficjalnej, że można u nich kupić te kanały? Skoro już można od 02.06 to powinni jakoś to rozreklamować. Podejrzewam, że nikt poza satkurierem a jest to wąskie grono ludzi o tym nie wie a przecież jak dadzą info 9 czerwca to już dużo osób może mieć wykupione chociażby na IPLI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te Wasze dyskusje o sensie płacenia za dostęp do Euro 2016. Ja mam kablówkę, więc i tak wyjścia nie mam jak zapłacić tę stówę. Ale każdy niech sobie sam odpowie na pytanie czy warto. Po pierwsze, ważnym czynnikiem jest to, czy będzie się miało czas na zobaczenie większości kodowanych spotkań. Jeżeli, ktoś jak ja pracuje w godz 8-16, a potem nie ma wielu obowiązków, to chyba warto wykupić dostęp. Ja na miesiąc odizolowuję się od społeczeństwa, zarzucam wszelkie imprezy, wyjścia do kina itp. i od godz. 16.30 do północy spędzam przed TV. Ewentualnie zaproszę znajomych na wspólne oglądanie meczów, a trochę głupio byłoby ich zapraszać na niemiecki komentarz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie zmusza abonenta do płacenia za te kanały. Ja np. tych kanałów nie wykupię, ponieważ wystarczą mi 24 mecze, a resztę obejrzę na zagranicznych stacjach. Nie mam na tyle wolnego czasu jak niektórzy forumowicze (nie mieszkam w mieście, więc mam po pracy inne obowiązki), a bez możliwości oglądania wszystkich meczy jakoś przeżyję. Zawsze można wyjść do baru, i obejrzeć dany mecz.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Nie warto płacić Solorzowi za Polsat Sport 2 i 3, dwa wspaniałe kanały "bez reklam" (nie słyszałem o meczu piłki nożnej, gdzie oprócz przerw pojawiła się reklama).

 

Pozdrawiam :wink:

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu zawierający jedynie off-topic i zbędne obrażanie na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie niemal wszyscy abonenci CP (obecni i nowi, którzy dołączyli w ostatnim czasie)  zostali zmuszeni do dodatkowego płacenia za PS2 i PS3. Zobaczymy jak zareaguje UOKiK na umyślne wprowadzanie Klientów w błąd.

Edytowane przez Barti
Poprawiono treść postu w związku z edycją poprzedzającego go innego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była informacja że w kanałach sportowych Polsatu - jak można mówić o czymś co nie istniało? Poza tym Operator unikał jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czy będą w PPV i jednocześnie nie pojawił się z jego strony wyraźny komunikat, że impreza może być dostępna w tym modelu. Moim zdaniem robił to specjalnie, żeby ograniczyć Widzom pole manewru. Nie mówiąc o tym, że sama koncesja dla PS2 HD nie przewiduje kanału wyspecjalizowanego dla futbolu a poświęconego różnych sportom będącego uzupełnieniem PS i PSE. Ciekawe te uzupełnienie...

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, wie ktoś dlaczego Orange się wstrzymuje z podaniem informacji oficjalnej, że można u nich kupić te kanały? Skoro już można od 02.06 to powinni jakoś to rozreklamować. Podejrzewam, że nikt poza satkurierem a jest to wąskie grono ludzi o tym nie wie a przecież jak dadzą info 9 czerwca to już dużo osób może mieć wykupione chociażby na IPLI.

Można niby kupić, ale nie dodali jeszcze ich do listy kanałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Sport 2 i 3 w Orange TV, nie widzę ich jednak jeszcze na liście w technologii satelitarnej. Jak zawsze Orange na samym końcu, widać że telewizja satelitarna to dla nich tylko dodatek i kompletnie to olewają.

Orange mocno inwestuje w kabel, więc o jego ofertę będzie bardziej dbał. Za jakiś czas pewnie zrezygnują ze współpracy z NC+.

 

Oczywiście, że nie muszą wszyscy za to płacić ale ja pisałem o czymś innym. Równie dobrze CP mógłby sobie za te kanały zażyczyć 1000 zł. Każdy tych kanałów mieć nie musi, kto będzie chciał, ten wykupi. Co z tego, że cena jest zawyżona. Uważam, że cena 100 zł jest do zaakceptowania, 250 złotych nie. 

Ceny kształtują w dużym stopniu klienci. Tzn. to, ile są w stanie zapłacić. A ja byłbym w stanie tyle zapłacić, w zamian za mniejszą liczbę reklam. Ten temat pokazuje, że są też osoby, które uważają podobnie.

 

Jaki procent z tego to najtańsze pakiety? Z resztą to nie temat na dyskusję o poziomie cen w Polsce, więc nie będę kontynuował.

Tego nie wiem, bo prawie nikt się nie chwali. Ale średni dochód od abonentów, u płatnych operatorów jest zazwyczaj wyższy. Zresztą, nawet jeśli by trochę klientów odeszło z tego powodu, to pozostali płaciliby więcej. Bilans operatorów wyszedłby na podobny, dodatkowo mieliby odrobinę mniejszy koszt obsługi klientów. Temat odpowiedni, bo jakby nie patrzeć PS2 i PS3 kosztują dodatkowe pieniądze, i trochę osób jednak zdecydowało się je wykupić. A, im więcej takich osób, tym operatorzy i nadawcy zastanowią się nad rozszerzeniem takiej oferty. ;)

 

Dyskusja o cenie tych kanałów moim zdaniem jest jak najbardziej na temat. Nie można dyskutować o minusach danych kanałów w temacie o nich? Tylko plusy można wspominać a minusy trzeba przemilczeć? :) W sumie teraz tak się w naszym kraju robi. Masz rację w tym, co piszesz. Ludzie mają problem z uszanowaniem zdania innych, właśnie mamy tego przykład  :lol2:

Dyskusja o cenach i o ofercie jest jak najbardziej na temat. Ale lekko wkurzające jest, gdy ktoś nie do końca zorientowany wpada, i przekonuje, że jego zdanie jest mega-ważne, bo większość ma podobnie. Uważam to za nachalność, bo istnieją tematy odpowiedniejsze do tego typu dywagacji. Choćby o TVP1 czy Polsatu, a także o samych mistrzostwach (ktoś nawet Ankietę zrobił na ten temat). W czasach bez internetu, takie próby koniecznych wypowiedzi przeciwstawnych uchodziły za niegrzeczne. Szanuję zdanie innych, ale nie muszę ich uważać za równoważne do swojego. ;) Nie wszyscy też mają coś ciekawego do powiedzenia. :P

 

No właśnie uwierz mi na słowo, że wielu meczów nie będę mógł oglądnąć przez brak czasu. Oprócz studiów mam również pracę, gdy będą rozgrywane mecze o 21 to ja będę wówczas pracował. Grafik ustaliłem sobie pod Polaków i ich mecze, wszystkich nie będę w stanie oglądnąć. Ty masz ten komfort i ustaliłeś sobie 'terminarz' :)

To co prawda nie do mnie, ale trochę potwierdza, co napisałem wyżej. Nawet nie masz czasu na obejrzenie sporej części Euro, a produkujesz się sporo na ten temat. Grafomaństwo? Skoro interesuje cię sam mecz, to co robisz w temacie kanałów, które poświęcą dużą część czasu oprawie meczu? Gadających głów i analiz tu będzie sporo. Po fazie grupowej, na tych kanałach będzie tego znacznie więcej, niż samych meczów. :P Wielu pewnie zdecydowało się wykupić kanały z tego powodu.

Ja na miesiąc odizolowuję się od społeczeństwa, zarzucam wszelkie imprezy, wyjścia do kina itp. i od godz. 16.30 do północy spędzam przed TV. Ewentualnie zaproszę znajomych na wspólne oglądanie meczów, a trochę głupio byłoby ich zapraszać na niemiecki komentarz..

Mam podobnie, ale nie będę się izolował. Oglądanie w gronie znajomych jest najlepsze. 79zł to niespecjalna kwota za komfortowe oglądanie. Więcej na pewno przejemy i przepijemy. Nie mówiąc o tym, że niektórzy z kumpli palą (ale wtedy wypad do ogrodu i oglądanie przez szybę salonu :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które przedłużyły umowę na 24 mies. nadal mają brak dostępu. Czy tak trudno jest nadać dostęp do statyznej kolorowej planszy zamiast czekać na falę rozzłoszczonych abonentów zapychających infolinię 10 czerwca? Poza tym dziwi mnie jeden fakt. Na folderach reklamowych pojawiają się logosy kanałów wyłącznie w HD z wyjątkiem Polsat Sport News, czy to oznacza wyłączenie kanałów w SD po 10 czerwca i zwolnienie cennego miejsca na transponderach? Było by to logiczne w końcu jakim cudem flagowe kanały sportowe tak dużego nadawcy mają jeszcze wersje SD w 2016 roku, skoro w HD nadają już nawet takie kanały jak Puls, Polsat 2 czy 13 Ulica? No ale to jednak Polsat, to co logicznie nie musi być tu takie oczywiste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Polsat na Euro zarobi największe dotychczas pieniądze za kanał płatny. O ile do tej pory wielu ludzi nigdy nie wykupiło KSW, PBN czy siatkówki, to jednak Euro jest taką imprezą, że się złamią i zapłacą. Na to też liczy Polsat i się nie zawiedzie. Trudno tu potępiać ludzi wykupujących, ale to tym bardziej utwierdzi Polsat i zmobilizuje w przyszłości, żeby poza MMA i boksem jeszcze więcej wydarzeń udostępniać w PPV. Koło się zamyka i właściwie nie widać na to sposobu, recepty. Tu właściwie idealnie pasuje powiedzenie: płacz i płać, płać i płacz. Możliwe że Polsat Sport 2 lub 3 to będzie właśnie taki kanał. Nie będzie użyta sama nazwa PPV, która źle się kojarzy, ale taki kanał będzie właśnie uruchamiany tylko na płatne transmisje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oby tak było jeśli ciekawe wydarzenia ze swojej ramówki mają oferować tam bez reklam i w całości z dodatkowym kontentem to jestem za jak najbardziej. Sport to nie produkt pierwszej potrzebny.

 

Zresztą o ile wiem to w biznesie najważniejszą rzeczą jest zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe nie znam się, to się wypowiem :/ . Od 10 czerwca na tych kanałach pojawi się coś do oglądania poza planszami. A odblokowane są już od kilku dni, ja np. już od poniedziałku mam plansze.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Chiquita pisze o tym,że dano mu wybór,że może zapłacić i mieć EURO bez reklam. Ja nie mogę się z tym zgodzić do końca. Wybór byłby wtedy gdybym ja mógł np. wybrać wszystkie mecze EURO 2016 z reklamami lub EURO 2016 bez reklam za to z dodatkową opłatą. Jeśli jedyną opcją by obejrzeć wszystkie mecze z polskim komentarzem jest dodatkowa opłata to nie jest to dla mnie możliwość wyboru.

Takie zabiegi moim zdaniem też świadczą o kryzysie na rynku reklamowym. Polsat uważa,że więcej wyciągnie od widzów aniżeli mógłby przy okazji reklam. Zresztą zrobił majstersztyk . Sprzedał 11 spotkań TVP za niezłą sumę(mówi się o ok. 40 mln zł), zarobi na fakcie transmisji 24 spotkań w Polsacie i Polsacie Sport z reklamami- są to najważniejsze mecze turnieju i mecze Polaków,a więc cieszące się największym zainteresowaniem reklamodawców + jeszcze te kanały dodatkowo płatne, które widać cieszą się dużym zainteresowaniem pomimo,że najważniejsze mecze i tak będą w TV Otwartej. Geniusz biznesu.  Myślę,że to będzie najlepszy biznes jaki dotychczas zrobił jeśli chodzi o kodowanie sportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniusz biznesu zawsze opiera się na naiwności Klientów - to samo jest z nowymi generacjami smartfonów, kultowymi produktami czy odświeżanymi filmami w nowych wersjach. Sama marka czy hasło wywołuje u niektórych lawinę podniecania, za którą idą pieniądze. Jak wcisnąć komuś papierek po cukierku, który jest lepszy od cukierka. Solorz zbił biznes głównie na tzw. nizinach społecznych  - aż trudno w to uwierzyć, ale to oni napędzili jemu sukces. Trzeba tylko odpowiednio ich podejść i pokazać im krainę niedostępną do tej pory dla nich. A później to już klasyka manipulacji - nie przeczę jednak że ma to swoje tez pozytywne skutki, ale... niewolnictwo w zamian za postęp?

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotplus to ty za bzdury wypisujesz? Żyjesz w jakimś dziwnym przeświadczeniu ale skoro jesteś taki postępowy to zrezygnuj ze połowy swoje wynagrodzenie aby odbiorcy twojej pracy byli bardziej zadowoleni albo otwórz firmę i sprzedawaj swoim klientom swój produkt o polowe taniej niż konkurencja dokładając do tego z własnej kieszeni.. Piszesz o smartphonach a czy ty musisz kupować flagowca np S6 czy Iphone 6 ? Nie nie musisz,  mnie stać i kupuje  bo cenie sobie jakość i szczegóły ale wcale nie uważam się z tego powodu lepszy od kogo kolwiek, że mam taki bo doskonale możesz korzystać z jakiegoś tańszego i spełni taką samą rolą mimo, że jest trochę gorszy. W Polsce panuje dziwne przeświadczenie w szczególności u ludzi biedniejszych, że coś im powinno się należeć. To nie jedzenie, to nie produkt pierwszej potrzeby, że każdy musi mieć. 

Biznes polega na zarabianiu a nie litowaniu się nad innymi.

 

@wislok ale taka jest filozofia CP od lat. Stała niska cena + dodatkowe rzeczy płatne. Po pierwsze nie każdy musi być zainteresowany tymi wydarzeniami, po drugie dla niektórych te 10-20 zł więcej abonamentu miesięcznie to jest dużo tym bardziej jeśli mieli by płacić za coś co ich nie interesuje (bo sumująć te wszystkie PPV pewnie taki byłby koszt miesięczny w górę, po 3 zrownując się z ceną NC+ już wcale nie byliby tak konkurencyjni względem nich. Dziś cena to największy atut CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPV może i ma sens gdy masz jakieś ekskluzywne treści. Problem w tym ze tutaj płacisz 100 zl za coś niedawno było za darmo. Ostanie imprezy w tvp i były ogólnie dostępne. Pod tym względem kupienie przez Polsat takich praw to zawsze jakieś dodatkowe opłaty. Dlatego życzę im jak najgorzej, choć wiem że dużo ludzi wykupi i dobrze na tym wyjdą. W tym caly problem ze stają do walki z tvp i daja większą kasę. Tvp też pewnie by zapłaciła nie mało, ale oni oczywiście muszą przebić tą ofertę by później ściągnąć od nas wszystkich Polaków. Nie tylko chodzi o telewizję ale i o strefę kibica.

Co do pakietu to nie da się obejrzeć wszystkiego. Większość ludzi pracuje. Poza tym jest rodzina, dzieci i obowiązki domowe. Żona rozumie że interesuje się piłka, ale to nie upoważnia mnie do oglądania telewizji od 13 do 26 dzień w dzień. Czasami zastanawiam się kto na tym siedzi i pisze ze wykupuje za 100 zl pakiet i będzie od 13 oglądał? No chyba młodzież szkolna.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np i co z tego, że było ? To, znaczny, że tak ma być zawsze ? Ostanie Euro na TVP to była tragedia jeśli mówimy o realizacji. 79 zł płace za to, że nie będzie tam reklam i będzie dodatkowy kontent a to dla mnie wystarczająca motywacja. 

 

Jeśli ktoś chce obejrzeć to obejrzy mecz, po 1 nie każdy pracuje na etacie a po 2 jakość znajomi moim którzy jeżdżą za Legią po całej Europie też pracują na etatach i nie przeszkadza im to w jeżdżeniu na mecze wszędzie, jak ktoś chce to da sobie radę i znajdzie sposób. Po zatem nikt nie każde oglądać 12h programu, samo obejrzenie meczu bez reklam to duża przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są coraz większe, więc podejście nadawców się zmieniło. Mecze LM i LE też kiedyś można było oglądać za darmo, a obecnie ich ilość jest mocno ograniczona. Takie są prawa rynku. Nie mam zamiaru celowo bronić Polsatu, ponieważ ma u mnie minusa za podejście do abonentów wyższych pakietów, a pewna sprawiedliwość w ocenianiu musi być zachowana. Poza tym większość widzów będzie pewnie zadowolona z tego, co będzie na kanałach otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...