Skocz do zawartości

Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD


wally79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi strefami to może to być tania wymówka dla miast. Bo skoro za drogo to powinni negocjować bo wiadomo, że Polsatowi bardziej się opłaci zejść z ceny niż nie zarobić nic. Więc tania wymówka wysoka cena a gdzie negocjacje

 

Rotalplus jednak miał rację z teorią, że CP nie może dać swoim za darmo bo oburzy kablówki. Nawet fakt, że w CP taniej oburzyło kablówki wiec co by było gdyby 0 zł dali swoim.

Edytowane przez peterpeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli ceny za publiczne odtwarzanie, które są wielokrotnie wyższe niż 4 lata temu gdy oferowało je TVP miastom. One teraz nie zorganizują takich stref i Polsat na tym fakcie nie zarobi nic. 

 

Ale tutaj jest inna kwestia, nawet te nie komercyjne strefy to zarobek dla organizatora. Bo nawet jak nie będą sprzedawać tam alkoholu, czy innych rzeczy to reklamy firm miejskich itp to są pieniądze, inne rzeczy ludzie kupią w pobliskich sklepach czy nagle z kwiaciarni robi się punkt z napojami i jedzeniem czy obwoźnych punktach które wiedzą gdzie co się dzieje więc tak czy inaczej na tych niekomercyjnych miasto też zarabia. Te strefy Euro 2012 to była kpina bo wszyscy zarobili tylko nie pracownicy do tego stawki jakie dostawali to była masakra i w gruncie rzeczy na tych strefach zarobili organizatorzy stąd bez przypadku Polsat ustali takie ceny. Przed długi czas też część pracowników tej strefy w Wawie nie dostało ich ciężko zarobionych pieniędzy, nie wiem czy do dziś wszystko jest uregulowane. 

 

@rotoplus 

Jestem jak najbardziej za aby nie było reklam a cena mi nie przeszkadza w sumie licząc kilka subskrypcji internetowych to i tak już tyle płace. 

 

To, że ty chcesz oglądać reklamy to je oglądaj ja nie mam zamiaru i bardzo się ciesze, że można się ich pozbyć płacąc. Wole obejrzeć dłużesz studio niż Braveran czy inny suplement diety.

 

@peterpeter a co ich obchodzi oburzenie kablówek ? Mogliby dać za darmo ale to nie siatkówka tylko piłka nożna i nie kosztowało to 15 mln Euro a 3 razy więcej. Z nikim nie podpisywali umowy, że będą mecze w PS i PS Extra także mogą ich cmoknąć.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie :D Jest przecież opcja w Ipli dzięki której klienci Plusa mogą płacić :) I nie tyczy się ona tylko klientów abonamentowych ale i też tych na kartę :) Normalnie bierze środki z konta na kartę, zawsze kupuję tak pakiety na Ipli, bo wychodzi taniej niż przelewem/kartą :)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj jest inna kwestia, nawet te nie komercyjne strefy to zarobek dla organizatora. Bo nawet jak nie będą sprzedawać tam alkoholu, czy innych rzeczy to reklamy firm miejskich itp to są pieniądze, inne rzeczy ludzie kupią w pobliskich sklepach czy nagle z kwiaciarni robi się punkt z napojami i jedzeniem czy obwoźnych punktach które wiedzą gdzie co się dzieje więc tak czy inaczej na tych niekomercyjnych miasto też zarabia. Te strefy Euro 2012 to była kpina bo wszyscy zarobili tylko nie pracownicy do tego stawki jakie dostawali to była masakra i w gruncie rzeczy na tych strefach zarobili organizatorzy stąd bez przypadku Polsat ustali takie ceny. Przed długi czas też część pracowników tej strefy w Wawie nie dostało ich ciężko zarobionych pieniędzy, nie wiem czy do dziś wszystko jest uregulowane. 

 

 

 

 

Zgodnie z wstępnymi informacjami z Telewizji Polsat założono, że kwota za uzyskanie praw do publicznej transmisji meczów naszej reprezentacji nie wyniesie więcej niż 30 tysięcy złotych. Wynikało to również z doświadczenia współpracy z Telewizją Polską , która 4 lata wcześniej wyceniła prawa do transmisji meczów Euro 2012 na niespełna 7 tysięcy złotych - mówi Damian Zydel. Dodaje, że pomimo zgody od UEFA na zorganizowanie niekomercyjnej Strefy Kibica w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, Telewizja Polsat wniosła dodatkową opłatę za „zezwolenie na publiczne odtwarzanie z sygnałem telewizyjnym turnieju UEFA EURO 2016”. Cena zależna jest od liczby mieszkańców miasta, w którym ma zostać zorganizowana Strefa oraz od liczby miejsc udostępnionej dla widzów. Biorąc pod uwagę liczbę 110 000 mieszkańców Koszalina oraz pojemność hali wynoszącą 4500 osób, opłata dla Telewizji Polsat wynosi 246 tysięcy złotych brutto.

Przykład Koszalina- niespełna 7 tysięcy brała TVP, a Polsat życzy sobie 246 tysięcy złotych. To gigantyczna różnica. Przecież organizator takiej strefy kibica też powinien mieć szansę zarobić na organizacji takiej strefy. Kto jak kto,ale Solorz powinien to rozumieć. Nie rozumiem dlaczego odmawiasz im tego prawa. Zachowują się racjonalnie rezygnując z organizacji takiej strefy. Polsat mógł zarobić niezłe pieniądze, bo zainteresowanie jest nie mniejsze niż podczas EURO 2012, ale dając takie stawki, do czego ma oczywiście prawo, jednak w mojej ocenie przekalkulował i się przejedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok nie wiem jak było w innych miastach ale w Warszawie organizator nawet przy 3-4 razy takiej opłacie o której piszesz nieźle by zarobił. Też trzeba pamiętać, że te ceny z znikąd się nie biorą bo strefa kibica ma też wpływ na ilość subskrypcji wykupionych.

 

Oni doskonale wiedzieli kto zarabia na tych strefach i chcieli przejąc ta kasą, wiadomo że to wszystko biznes a jako, że organizatorzy tych stref nabijali swoje kieszenie kosztem pracowników to bardzo się ciesz z tych cen. 

 

A patrząc na koniec matematycznie na Koszalin to koszt tej strefy na 4,5k osób to niecałe 55 zł za osobę za cały turniej więc to już inaczej wygląda niż sama ogromna kwota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być plansza potwierdzająca nadanie uprawnień, tak jak przy KSW, a tak to jak zwykle chaos i dezinformacja. Osoby, które przedłużyły umowę na 24 mies mają brak uprawnień. Infolinia w ostatnie dni będzie przeciążona. Całe szczęście że mecz otwarcia jest na otwartym kanale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczcie dalej Polsat a niebawem wszystko będzie bez reklam za...250 zł miesięcznie. życzę powodzenia Mr Chiquita i spółce.

Czemu nie? Mnie to by pasowało, byleby pozbyć się reklam z telewizji. ;)

 

Poza tym, CP robi świetną oprawę swoich kanałów PPV.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj jest inna kwestia, nawet te nie komercyjne strefy to zarobek dla organizatora. Bo nawet jak nie będą sprzedawać tam alkoholu, czy innych rzeczy to reklamy firm miejskich itp to są pieniądze, inne rzeczy ludzie kupią w pobliskich sklepach czy nagle z kwiaciarni robi się punkt z napojami i jedzeniem czy obwoźnych punktach które wiedzą gdzie co się dzieje więc tak czy inaczej na tych niekomercyjnych miasto też zarabia. Te strefy Euro 2012 to była kpina bo wszyscy zarobili tylko nie pracownicy do tego stawki jakie dostawali to była masakra i w gruncie rzeczy na tych strefach zarobili organizatorzy stąd bez przypadku Polsat ustali takie ceny. Przed długi czas też część pracowników tej strefy w Wawie nie dostało ich ciężko zarobionych pieniędzy, nie wiem czy do dziś wszystko jest uregulowane. 

 

@rotoplus 

Jestem jak najbardziej za aby nie było reklam a cena mi nie przeszkadza w sumie licząc kilka subskrypcji internetowych to i tak już tyle płace. 

 

To, że ty chcesz oglądać reklamy to je oglądaj ja nie mam zamiaru i bardzo się ciesze, że można się ich pozbyć płacąc. Wole obejrzeć dłużesz studio niż Braveran czy inny suplement diety.

 

@peterpeter a co ich obchodzi oburzenie kablówek ? Mogliby dać za darmo ale to nie siatkówka tylko piłka nożna i nie kosztowało to 15 mln Euro a 3 razy więcej. Z nikim nie podpisywali umowy, że będą mecze w PS i PS Extra także mogą ich cmoknąć.

 

 

Tylko że ja w wersji z reklamami nie dostanę tego co ty bez reklam... Zresztą i tak nie chodzi tutaj o kasę ale podejście do klienta

 

 

@Mr Chiquita

Wytrzymałbyś miesiąc może dwa przy takim modelu. a później byłoby wkurzenie, oburzenie i wreszcie rezygnacja. Polsat uwiązałby cię na smyczy od której sam byś się udusił

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja w wersji z reklamami nie dostanę tego co ty bez reklam... Zresztą i tak nie chodzi tutaj o kasę ale podejście do klienta

 

 

Dostajesz to co najważniejsze czyli mecz za który płacisz ale w innej formie niż ja.  Ja płace więcej dostaje coś ekstra czyli kontent około meczowy.

 

Co do tego co piszesz do @Mr Chiquita to ja odpowiem za siebie w tej kwestii ale jestem pewien, że on będzie miał podobne zdanie. Wytrzymałbym cały czas, już dziś płacę za Tennis TV czy EurosportPlayer( w apce są transmisje z innych kortów) mimo,że te ciekawsze mecze z najciekawszych turniejów są w różnych TV.

Nie każdego interesuje tylko cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok nie wiem jak było w innych miastach ale w Warszawie organizator nawet przy 3-4 razy takiej opłacie o której piszesz nieźle by zarobił. Też trzeba pamiętać, że te ceny z znikąd się nie biorą bo strefa kibica ma też wpływ na ilość subskrypcji wykupionych.

 

Oni doskonale wiedzieli kto zarabia na tych strefach i chcieli przejąc ta kasą, wiadomo że to wszystko biznes a jako, że organizatorzy tych stref nabijali swoje kieszenie kosztem pracowników to bardzo się ciesz z tych cen. 

 

A patrząc na koniec matematycznie na Koszalin to koszt tej strefy na 4,5k osób to niecałe 55 zł za osobę za cały turniej więc to już inaczej wygląda niż sama ogromna kwota. 

Jakbyś nie pisał to jest 35 RAZY drożej niż 4 lata temu. Nie znajduję racjonalnego wytłumaczenia takiej różnicy to raz. Dwa- miasta kontaktowały się wcześniej i były inne zapewnienia Polsatu. Trzy : Czas przedstawienia oferty- 19 dni przed - to strasznie krótki czas, na to przedsięwzięcie potrzeba więcej. Czwarte : Gdyby było tak jak twierdzisz(nie podajesz nic na poparcie swoich tez) to te miasta organizowały by strefy kibica- nie rezygnowały by z możliwości zysku, nawet gdyby miał być on mniejszy niż 4 lata temu.  Jest DOKŁADNIE na ODWRÓT, nie ma szans na zysk czy być może pokrycie kosztów więc w ogóle nie organizują.

Kiedy Polsat poda rozpiskę komentatorów?? rozpiskę gości przy poszczególnych spotkaniach?? No tak - kupuj kota w worku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nigdy musze sie zgodzić z @Mr.Chiquita tez wole zapłacić (juz wykupione) te 99 pln i miec wszystkie mecze, ale przede wszystkim wszystkie mecze bez reklam!! To jest świetna rzecz, ze wreszcie ktoś pomyślał - 250 pln dla mnie tez spoko. Oprawa, studio, gadające głowy i wszystko bez reklam no cudownie sie bedzie oglądało.

Natomiast naprawdę mam ubaw z zezów na Astre czy oglądanie w CT. Ludzie to juz nie te czasy - w latach 90 sam oglądałem CT ale wtedy 100 zł to była duża kasa, a dzis naprawdę patrzę na was z politowaniem bo 80-100 dopłacić raz na dwa lata i miec po polsku bez reklam...to Wy będziecie ogladac z niemieckim czy czeskim komentarzem? Takie typowe polskie i nieważne, ze jakościowo do D - przeciez za free..

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie obrażamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie? Mnie to by pasowało, byleby pozbyć się reklam z telewizji. ;)

 

Poza tym, CP robi świetną oprawę swoich kanałów PPV.

 

Szczególnie na galach KSW i boksu, gdzie zawodnicy to chodzące słupy reklamowe. Nie ma przerw na reklamy, ale za to są na zawodnikach. Pytanie ile trzebaby było dopłacić do tych 40zł, żeby reklamy zniknęły z zawodników. Obawiam się, że nie ma takiej ceny. Ile byśmy nie zapłacili to reklamy będą. Tylko je inaczej nazwą... sponsor, partnter strategiczny itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzysz, ale nie każdego stać dołożyć jeszcze stówkę.

Można przedłuzyć umowę w CP czy NC+  a jak ktoś ma innego operatora to zawsze może zrezygnować z czegoś np. fajek, piwa czy slodyczy itd i odłożyć na to. To nie jest produkt 1 potrzeby i nie każdy musi go mieć. Mnie nie stać na Bugatti Veyrone to co mam się obrazić i domagać, żeby obniżyli cenę do takiej na jaką będzie mnie stać ? Absurd.

 

@cidik jeśli ktoś jest głupi to jego problem, mi to nie przeszkadzać a jedynie śmieszy. Spot reklamowy to coś innego, reklamy dość często są głośniejsze, po zatem w przerwie wole posłuchać studia a nie, że korzeń staje albo coś w tym stylu.

 

@wislok ale żadne prawo nie definiuje kiedy mogą dać ofertę więc nie ma się czego czepiać w tej kwestii. A scenę z telebimem to w 2 dni zbudują.  Co do kasy to patrząc na ten przykład Koszalina wychodzą 2 zł dziennie(55 za cały turniej) za jedną osobę w strefie kibica czy to na prawdę dużo ? Sama duża kwota na 1 rzut oka robi wrażenie ale jak rozbijemy ją na czynniki pierwsze to już wygląda to zupełnie inaczej. A dlaczego miasta nie chcą organizować tego i nie chcą zarabiać to pewnie głownie kwestia, że trzeba na początku zainwestować a to już dla większości włodarzy problem bo nie każdemu to się może spodobać marnowanie kasy miejskiej która nawet się zwróci z zyskiem. Drugą kwestią jest to, że tamto Euro było w TVP całe więc miał je każdy po zatem to stacja publiczna i jej głównym celem nie był zysk w przeciwieństwie do Polsatu. Polsat to prywatna firma i gdyby to sprzedawali po takiej cenie odbiłoby to się na ich zarobku a widzą to ile organizatorzy zarabiali ustalili takie ceny aby nie przeszkodziły w wykupie subskrypcji. Wiadomo. że chodzi o pieniądze bo po to Solorz prowadzi ten biznes bo skoro inni mogli zarabiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...