Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

Nowe rozwiązanie Multiroom w dekoderach produkcji CPT zostanie wdrożone za kilka tygodni i jest to pewna informacja. Jak będzie działał? Jest za wcześnie by oficjalnie o tym mówić, obecnie trwają testy.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe rozwiązanie Multiroom w dekoderach produkcji CPT zostanie wdrożone za kilka tygodni i jest to pewna informacja. Jak będzie działał? Jest za wcześnie by oficjalnie o tym mówić, obecnie trwają testy.

Może wiesz jak będzie ; taki ; MR działał gdy dekoderem głównym będzie Moduł CI+? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jednak wolałbym, aby Multiroom w Cyfrowym Polsacie pozostał po staremu, czyli właśnie "taniec kartami". ;)

Jakoś nie mam ochoty obciążać dodatkowo mojej domowej sieci LAN dekoderami od Cyfrowego Polsatu, a tym bardziej, broń Boże!, spinać ich kablem sieciowym Ethernet! No way! :/ Nawet nie miałbym już ich gdzie wpiąć. Musiałbym w tym celu dokupić switch. A z jakiej racji mam to robić? Z jakiej racji mam z tego tytułu ponosić dodatkowe koszty? O, nie! :/

Multiroom Cyfrowego Polsatu w obecnym kształcie nic, a nic, w ogóle mi nie przeszkadza. "Wachlowanie" kartami nie jest dla mnie żadnym problemem, ani utrudnieniem. Zresztą, ja i tak tego nie robię. Gdy mojemu bratu zablokuje się dekoder dodatkowy to przychodzi sobie do mnie do pokoju, bierze ode mnie kartę z mojego modułu CAM, wraca i sam sobie odblokowuje tą kartę swój dekoder. :) Potem tylko oddaje mi z powrotem moją kartę, którą wkładam ponownie do mojego modułu CAM i po krzyku. ;) Żaden to problem dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni chcą zmian drudzy nie, a czas pokaże jak będzie :wink:

A będzie dobrze...

 

 

Dokładnie. ;)

Jeśli jednak obecny Multiroom w Cyfrowym Polsacie zostanie zastąpiony nowym, bazującym na sieci LAN to będzie to, jak dla mnie, bardzo zły krok. :?

Chyba, że Multiroom będzie dostępny w dwóch wersjach: obecnej oraz na bazie sieci LAN.

Ja np. posiadam moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w moim własnym, niezależnym tunerze. Tuner ten nie jest podłączony do sieci LAN, chociaż ma też taką możliwość. Sam moduł CAM bezpośrednio jednak nie może być podłączony do sieci LAN. Więc, jak w tym przypadku rozwiązana zostanie kwestia usługi Multiroom? Po LAN-ie raczej nie będzie możliwości... :roll:

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tu już zaczyna się robić za duże zamieszanie. Jedni mówią że zmiany będą również w starych dekoderach a jedni że tylko w Evoboxach. No to jak tu będzie w końcu. Czy posiadacze obecnego sprzętu mają się szykować na zmiany, czy nie?

Jeżeli będzie coś zmenione w obecnych dekoderach CPT to najprościej by było odblokowywać te dekoderki na swa sposoby na kartę lub na wi-fi. o tak aby każdy był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przemyślenia:

A MOŻE pójdą na całość i odblokują autoryzację dekoderów multiroom tak jak na poczatku miała Cyfra ?? Taki ruch bardzo by kopnął w d..u.p....  konkurencję.

Nasuwa mi się jeszcze myśl, że zamiast wkładania karty może być przepisanie kodu wyświetlanego na ekranie przez dekoder główny do dekoderów slave w określonym ściśle czasie. A gdy dajmy na to 2-3 razy kod nie zostanie wklepany to następna próba będzie przesunięta w czasie np. za 1 dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filolog

To są raczej "marzenia ściętej głowy"... :/

Jak już wspomniałem, dla mnie spokojnie wystarczy i też zdecydowanie bardziej wolę Multiroom w obecnym kształcie, czyli okresowa aktywacja dekodera dodatkowego za pomocą karty z dekodera głównego, czy też modułu CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. ;)

Jeśli jednak obecny Multiroom w Cyfrowym Polsacie zostanie zastąpiony nowym, bazującym na sieci LAN to będzie to, jak dla mnie, bardzo zły krok. :?

Chyba, że Multiroom będzie dostępny w dwóch wersjach: obecnej oraz na bazie sieci LAN.

Będzie i tak i tak nic na siłę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...