Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego nie ma opcji modulu Cam jako dodatkowego dekodera?

 

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zapewne zabezpieczenie w postaci okresowego blokowania się dekodera dodatkowego i konieczności jego ponownej "aktywacji" za pomocą karty z dekodera głównego lub modułu CAM.

Oprogramowanie dekoderów CPT posiada tę właśnie funkcję. Nie posiada jej dekoder Sagemcom ESI-88, a także moduł CAM CI/CI+ Cyfrowego Polsatu. I stąd zapewne te dwa ostatnie urządzenia nie mogą być stosowane w usłudze Multiroom Cyfrowego Polsatu jako urządzenie dodatkowe. Szkoda... :(

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cy jest możliwość okresowego uruchomienia MR a potem rezygnacji? czy jednak trzeba to na cały okres umowy wykupić?

Mam dodatkowy dekoder HD5000 - obecnie bez kontraktu - czy jest jakaś opcja, żeby go wykorzystać jako ten do MR? Główny z umową to ESI-88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptem na poprzedniej stronie:

 

Skończy się jak z numerem telefonu do DUK umieszczonym w podpiętym wątku "Ważne telefony i adresy". Na lenistwo nie ma rady. Łatwiej niektórym zadać pytanie, niż zerknąć kilka wpisów wcześniej, czy też użyć wyszukiwarki.

 

Może na kilka chwil wystarczy: 

 

Dekoderem głównym może być dowolny dekoder HD, PVR lub CAM. Dekoderami dodatkowymi mogą być TYLKO dekodery HD produkcji CPT. 

 

Szczególnym przypadkiem jest sytuacja posiadania dekodera PVR 7000 jako główny i skorzystanie z oferty przedłużeniowej, gdzie dekoder główny staje się dekoderem dodatkowym. W ramach tej samej oferty przedłużeniowej dobierany jest nowy dekoder główny PVR, HD lub CAM. 

Kształt ofert z Multiroomem proszę szukać w temacie: https://forum.satkurier.pl/topic/12802-promocje-oferty-dla-sta%C5%82ych-abonent%C3%B3w-cp/

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc uzyskać Twój cel, musisz (na dzień dzisiejszy):

1. Odczekać jeszcze około 3-4 miesiące i przedłużyć umowę z wymianą dekodera HD na PVR najlepiej z 15-miesięczną umową.

2. Po około 9 miesiącach przedłużonej umowy wykonać kolejne przedłużenie umowy z zamianą dekodera głównego (PVR7000) na dekoder dodatkowy i dobranie jako główny dekodera HD.

 

Co będzie jednak za pół roku, nie jestem ani ja, ani nikt inny Ci zagwarantować. Może się zmienić oferta i PVR7000 będzie normalnie dostępny jako MR, albo w ogóle wycofają taka ofertę. Na pewno w połowie stycznia zmienią się oferty dla obecnych klientów, bo ma wejść do sprzedaży EVOBOX.

 

EDYCJA:

Chyba mnie pomroczność jasna 3 stycznia dopadła. ;) Przecież możesz zrobić inaczej, ale też za około 3-4 miesiące dopiero. Z obecnego dekodera HD6000 zrobić dekoder dodatkowy i dobrać jako główny PVR7000. 

Edytowane przez swojadroga
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiaj dobrałem dwa dekodery HD5000 jako multiroom. W związku z tym mam pytania.

 

1. Po jakim czasie od aktywacji dekodera multiroom pojawi się w menu dekodera opcja multiroom? Aneks wchodzi w życie 23 stycznia. Czy od tego czasu pojawi się opcja MR w menu, czy ona powinna pojawić się już teraz?

 

2. Gdy padną uprawnienia na dekoderze multiroom, to jak mam ponowić uprawnienia? Na dekoderze głównym, czy na numerach kart w dekoderach multiroom?

 

Przepraszam za głupie pytania, ale do tej pory nie miałem styczności z MR CP.

 

PS. Mam chyba jakiś błąd w uprawnieniach na dekoderach MR, ponieważ na kanałach VOD z pakietu VOD na kanałach 211-214 mam napis, że "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie".

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Gdy padną uprawnienia na dekoderze multiroom, to jak mam ponowić uprawnienia? Na dekoderze głównym, czy na numerach kart w dekoderach multiroom?

 

Wyjmujesz kartę z dekodera głównego i wkładasz ją na chwilkę do dekodera dodatkowego, który się zablokował i czekasz, aż pojawi się komunikat o odblokowaniu dekodera. Jest to kwestia sekundy, może dwóch. :) Następnie wyjmujesz z niego tę kartę i władasz ją ponownie we właściwe miejsce, czyli do dekodera głównego. Kartę z dekodera dodatkowego wkładasz ponownie do niego i cieszysz się dalszym oglądaniem programów. :)

A tak w ogóle to skoro wziąłeś usługę Multiroom to powinieneś mieć załącznik do umowy, w którym jest instrukcja okresowej aktywacji dekodera dodatkowego.

 

 

PS. Mam chyba jakiś błąd w uprawnieniach na dekoderach MR, ponieważ na kanałach VOD z pakietu VOD na kanałach 211-214 mam napis, że "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie".

 

To nie jest błąd. Usługa VOD nie jest dostępna na dekoderach dodatkowych w usłudze Multiroom. Działa ona tylko na dekoderze głównym.

Oczywiście, aby mieć dostęp do kanałów VOD 211-214 to trzeba mieć aktywną usługę "Katalog VOD".

Edytowane przez Barti
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj, trudno mi powiedzieć. Jakoś nigdy nie zwróciłem na to uwagi.

Ale to i tak jest bez większego znaczenia. Dopóki ta opcja nie pojawi się w menu twojego dekodera dodatkowego to się on nie zablokuje. Blokady rozpoczną się dopiero wtedy, gdy ta opcja będzie już w menu dekodera widoczna.

Blokada dekodera dodatkowego następuje średnio raz na tydzień. Można też nie czekać do zablokowania się dekodera i ponowić jego aktywację wcześniej w sposób taki, jaki podałem wyżej. Jest to dobre zwłaszcza w sytuacji, gdy np. oczekujemy na jakiś dobry film, jakąś ważną audycję i nie chcemy, aby w tym czasie dekoder nagle nam się zablokował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...