Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślisz, ale ja bym wolał odpowiedź od Supporta458. Bo gdzieś usłyszałem że same stare dekodery CPT dostaną aktualizację dzięki którym będą mogły łączyć się nawzajem LAN. I nie będzie do tego potrzebny Evobox. Ale mówię to musi być dekoder od CPT nie jakiś tam moduł. Tak więc czekam na stanowisko supporta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox a nie Eviobox.

 

Dla mnie opcja po LANie byłaby wygodniejsza, nawet po kablu. Internet i tak podciągnięty do telewizorów (pozostałość po MR premium w nc+ oraz smart w TV).

A z kartą (jak zapomnę), czasami ojciec przyjdzie, wyjmie z deka, źle włoży z powrotem i dzieciaki krzyczą, że błąd karty wyskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ support458

 

Wiadomym jest, że platforma oprogramowania od ADB, która jest zaimplementowana w Evobox obsługuje zaawansowane funkcje multiroom. Zaś oprogramowanie multiroom CP bazuje na rozwiązaniu własnym. Aktualnie będzie zatem chyba tak, że oba te rozwiązania będą wzajemnie koegzystować.

Uchyl nieco rąbka tajemnicy i powiedz jaka z funkcji multiroom od ADB będzie wdrożona????

 

 

A light version of Graphyne TV supports ADB's entry-level and legacy set-top boxes. It also has support for standalone devices for those operators who are not yet ready for multiscreen.

 
Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiadomo,ale czy przełożenie karty raz na tydzień/dwa to aż tak straszna i niebezpieczna operacja?

U mnie po 2 latach hd3000 zaczyna niedomagać (wyskakuje błąd karty 01/09). Rozwiązanie z lanem też mi pasuje. A jakby miało działać, jak mr premium w NC+ to dla mnie bajka.

 

 

Edit:

 

Poprawka, po 3 i pół roku.

Edytowane przez cabott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 5 lat nc+ nigdy nie miałem problemu z multiroomem po lanie (zresztą dekodery nie muszą być w sieci, wystarczy, że są spięte między sobą). Jestem do tego przyzwyczajony i tyle, nie ma co dorabiać do tego ideologii. Jednym przeszkadza bieganie z kartą innym nie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi wywalał się MR w nc+ czasem po kilka razy dziennie. Po wymianie sprzętu częstotliwość wywalania się spadła do akceptowalnego poziomu... porównywalnego do spacerowania z kartą w CP :) Zgodzę się, że najlepiej byłoby zostawić klientowi wybór - kto chce, niech spina dekodery siecią, kto chce - niech przekłada karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest oglądać nagrane programy w dwóch miejscach. Chciałbym, żeby w CP wprowadzili "pełny" multiroom.

 

W tekstach zachwalających graphyne piszą wszędzie slogan "nagraj na jednym- oglądaj na ilu chcesz i gdzie chcesz". Oczywiście zachwala to pełną funkcjonalność graphyne- taką premium dla operatora telewizji, który nie musi wcale jej u siebie wdrażać i za nią płacić.

Ale zapowiedziano nowy multiroom w CP- pytanie tylko, czy będzie to odpowiednik multiroomów od ADB stosowanych u konkurencji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom w nc+ miał tą przewagę że dekoder dodatkowy korzystał z dysku głównego. Można było oglądać więc nagrania z dysku na dekoderze bez dysku, Jednak w moim przypadku często multiroom padał i trzeba było się gimnastykować by znowu działał. A napewno nie umiała sobie poradzić z tym moja kilkuletnia córka, teraz jest w stanie sama w razie czego przełożyć sobie kartę by odblokować. Ale za to nagrywa sobie tylko na swoim dysku bo w CP niestety nie działa to w sieci:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom w nc+ miał tą przewagę że dekoder dodatkowy korzystał z dysku głównego. Można było oglądać więc nagrania z dysku na dekoderze bez dysku, Jednak w moim przypadku często multiroom padał i trzeba było się gimnastykować by znowu działał. A napewno nie umiała sobie poradzić z tym moja kilkuletnia córka, teraz jest w stanie sama w razie czego przełożyć sobie kartę by odblokować. Ale za to nagrywa sobie tylko na swoim dysku bo w CP niestety nie działa to w sieci:(

Do każdego dekodera w multiroom można podłączyć dowolny dysk aby nagrywać lokalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz... Lokalnie. A najlepsze jest to ze mam adapter z dysku ssd samsunga by podlaczyc dysk 2.5" do portu usb. Tak tez nagrywam w multiromie na dysk z laptopa bo byl niepotrzebny jak zmienilem na ssd. Ale mimo iz oba dekoder sa w jednej umowie nie da sie np nagrac na sagecomie i wyjac dysk i podlaczyc do dodatkowego. Tak samo w 2 strone. Niestety dekoder z multiroomu ma tylko 1 tuner wiec mozna nagrywac i patrzec na nagrywany kanał. Albo nie patrzec i nagrywac. Nie da sie patrzec i nagrywac cos innego. W nc dzialalo to wlasnie na takeiej zasadzie ze na 2 dekoderach mozna bylo ogladac niezalezne kanaly i z obojetnie jakiego dekodera nagrywac kolejny z dostepem do nagrania z kazdego dekodera. A tak co z twgo ze nowy evo nagrywa 4 programy jak na dodatkowym dekoderze tego nie zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...