Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TELE 5 jest FTA i sobie chwalą ten format nadawania, mają bardzo dużo filmów fabularnych, premier filmowych i dość dużo ciekawych propozycji, więc nie rozumiem całej tej sytuacji z kodowaniem ....

Tele5 jest tak słaba, że nie warto jej kodować, bo wtedy nikt już by nie oglądał. Puls jest dużo lepiej rozwinięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tim" - wywnioskowałam to po tym artykule (ale być może się mylę chociaż nie sądzę)

 

http://tvpolsat.info/news.php?readmore=1745&c_start=0

Niestety mylisz się. Artykuł napisany był w 2009 roku, a wtedy nawet nie istniał kanał TVP Seriale.

Ponadto w artykule chodziło dokładnie o to, o czym pisałem wcześniej - Polsat płaci za TVP Sport, a dostaje za free kanały TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia (tak jak reszta operatorów).

Zresztą dopiero w tym roku Polsat podpisał umowę z TVP na dystrybucję kanałów TVP HD, TVP Seriale, TVP Historia i włączył je do oferty w okolicy kwietnia.

 

Mam nadzieję, że to wszystko wyjaśnia. Kończymy off-top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym konkurencyjny? W "Animkach" czy "Goło i wesoło"? To poziom Polsatu sprzed dobrych 10 lat i taki Puls w zadnym wypadku nie będzie konkurencyjny dla głównych stacji. Ale że kanał znalazł własną niszę - temu nie sposób zaprzeczyć. Jakąś oglądalność mimo badziewiastej ramówki też osiągnął, więc jest nieźle.

 

Tyle, że z tego, co pamiętam, to 10 lat temu Polsat jeszcze nadawał na satelicie FTA lub dopiero od niedawna był kodowany. Tak więc to potwierdza tylko zdanie zwolenników zakodowania.

 

"Tim" - wywnioskowałam to po tym artykule (ale być może się mylę chociaż nie sądzę)

 

http://tvpolsat.info/news.php?readmore=1745&c_start=0

Wracając do tematu TV Puls myślę że równoczesne nadawanie drogą satelitarną i z nadajników NTC jest ekonomicznie pozbawione sensu .Powiedzmy ,że nawet odpadnie część opłat licencyjnych ,to znowu dojdą kolejne za używanie systemu kodowania ,spadną też zapewne wpływy z reklam.Nawet jak operatorzy satelitarni dołączą Puls do swojej oferty to konkurencja jest tak silna ,że stacja po prostu sobie rady nie da -jedynie zaznaczy tam swoją obecność.Myślę że szansą dla tej stacji byłby przekaz naziemny z równoczesnym całkowitym zaprzestaniem transmisji satelitarnej .Dla zbudowania dość dobrej oferty programowej nie potrzeba wyszukanych drogich programów wystarczy kilka sprawdzonych pozycji .Weźmy taki przykład teraz są tam emitowane dwa polskie seriale "Ekstradycja" "Dom" założę się że te dwa filmy skupiają więcej lub tyle samo widzów co każdy inny emitowany program na tej stacji .Gdyby Puls poszedł za ciosem i emitowałby większą ilość sprawdzonych polskich filmów to prawdopodobnie przejąłby część widowni z kanałów "TVP Seriale" i "Kino polska" podobnie można by zbudować cały program na kilku solidnych blokach tematycznych - przejąć część widowni z innych stacji oraz starać się pozyskać nowych widzów .Co o ty myślicie ?

 

Polsat, czy TVN również nadają naziemnie i na satelicie kodowane i jakoś ekonomicznie im dobrze idzie. Wpływy z reklam im też jakoś nie spadły. Poza tym z tego co wiem, to oglądalność jest liczona tylko spośród odbiorników naziemnych i platform cyfrowych, więc co, jak co, ale wpływy z reklam im nie zmaleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls przegina, znowu zmiana ramówki. Super seriale miały być emitowane o 20:30 od poniedziałku do czwartku i nagle dwa z nich zniknęły z anteny, a dwa od nowego tygodnia o 23:00 będą nadawane bez powtórek.

To samo było z powtórkami Medium sezon 2 - późno się zorientowali, że licencja im się kończy, dołożyli dodatkowe emisje serialu lecz i tak nie wyrobili się z emisją całego sezonu skończywszy na odcinku 2x16 i przechodząc do emisji odcinka 1 sezon 3. Ja nie wiem jacy tam ludzie pracują, lecz chyba osoby odpowiedzialne za to powinno chyba się zwolnić, więcej takich sytuacji było i pewnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pavl6" wszystko fajnie tylko,że zarówno Polsat i jak i TVN posiadają własne platformy satelitarne i abonentów ,część zysków pochodzi też z dystrybucji innych programów a "przebitki" na tym są nie małe ,ponadto zarówno Polsat jak i TVN są marką bardziej rozpoznawalną niż TV Puls .Z tymi reklamami to nie jest tak do końca - nie wszystkim zyski wzrosły Polsatowi owszem ale tylko dlatego ,że TVN i TVP straciło tak to jest skonstruowane żeby ktoś zyskał ,ktoś musi stracić .Identycznie jest w telefonii komórkowej ,dlaczego Play jest teraz trzeci? ,ano dlatego bo Plus praktycznie wypadł z gry .Nawet jak Puls zaoszczędzi na licencjach po zakodowaniu sygnału to nie oznacza ,że polepszy się oferta programowa ,nie jest sztuką oszczędzać tylko zarabiać pieniądze ,a w przypadku tej telewizji to jedynie wpływy z reklam ,a żeby były duże to musi być duża oglądalność a z tym mogą być kłopoty...chyba,że Puls liczy na pewne wpływy od właścicieli platform satelitarnych i telewizji kablowych po włączeniu tego programu do ich oferty.Tylko,że w tym przypadku może się bardzo rozczarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak TV Puls będzie dostępny w całym kraju, to wtedy największy wpływ na oglądalność będzie miała jakość oferowanego produktu. To jednak wymaga dużych inwestycji, na które TV Puls obecnie nie jest gotowy. Zakodowanie sygnału może częściowo rozwiązać ten problem, a reklamodawcy chętnie zainteresują się kanałem o tak dużym zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pavl6" wszystko fajnie tylko,że zarówno Polsat i jak i TVN posiadają własne platformy satelitarne i abonentów ,część zysków pochodzi też z dystrybucji innych programów a "przebitki" na tym są nie małe ,ponadto zarówno Polsat jak i TVN są marką bardziej rozpoznawalną niż TV Puls .Z tymi reklamami to nie jest tak do końca - nie wszystkim zyski wzrosły Polsatowi owszem ale tylko dlatego ,że TVN i TVP straciło tak to jest skonstruowane żeby ktoś zyskał ,ktoś musi stracić .Identycznie jest w telefonii komórkowej ,dlaczego Play jest teraz trzeci? ,ano dlatego bo Plus praktycznie wypadł z gry .Nawet jak Puls zaoszczędzi na licencjach po zakodowaniu sygnału to nie oznacza ,że polepszy się oferta programowa ,nie jest sztuką oszczędzać tylko zarabiać pieniądze ,a w przypadku tej telewizji to jedynie wpływy z reklam ,a żeby były duże to musi być duża oglądalność a z tym mogą być kłopoty...chyba,że Puls liczy na pewne wpływy od właścicieli platform satelitarnych i telewizji kablowych po włączeniu tego programu do ich oferty.Tylko,że w tym przypadku może się bardzo rozczarować

Tak, teraz Polsat i TVN mają własne platformy satelitarne. Ale 10-15 lat temu, kiedy decydowali się na zakodowanie sygnału na satelicie nie mieli, albo dopiero się z tym rozkręcali. Po pełnym uruchomieniu NTC Puls ma szanse na minimum 10%. Po zaoszczędzeniu na licencjach (zakodowanie emisji satelitarnej), mogą walczyć o więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10% oglądalności? To prawie tyle (jakieś 4 punkty procentowe różnicy), ile ma teraz TVP2. Wątpię, by Jedynka czy Polsat tak nagle straciły z widzów i wątpię, by Czwórki czy nawet jakiegoś Polo TV nikt nie obejrzał. No i wątpię, by ludzie szturmem rzucili się na nagie ciała kobiet w "Goło i wesoło" czy Jerry'ego Springera. Inwestycje ramówkowe na razie pomijam, bo według mnie Puls nie będzie miał z czego utrzymać głównej anteny i tego "Pulsu 2", co go planują. No chyba, że powtórkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Kiedyś najmłodsi widzowie byli zaniedbywani przez kanały ogólnodostępne (TVP rozważała nawet rezygnację z wieczorynki). Potem TV Puls postanowił w to zainwestować, co okazało się opłacalne. Zauważyła to konkurencja, i teraz seriale animowane są wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już jesteśmy w tych klimatach to od pewnego czasu jest emitowana seria "Najpiękniejsze bajki braci Grimm" w ostatnią niedzielę była bajka "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" przepiękna bajka widać solidną niemiecką robotę .Dbałość o najmniejsze szczegóły pełen profesjonalizm .Bez wątpienia pozycja która nie ma sobie równych na żadnej stacji .Naprawdę z wielką przyjemnością oglądają to dzieci ale też i starsi .Ze swojej strony bardzo dobrze życzę tej stacji ,oby tylko to ostatnim zamieszaniu nie wyszło z tego nic złego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś najmłodsi widzowie byli zaniedbywani przez kanały ogólnodostępne (TVP rozważała nawet rezygnację z wieczorynki). Potem TV Puls postanowił w to zainwestować, co okazało się opłacalne. Zauważyła to konkurencja, i teraz seriale animowane są wszędzie.

Pasmo Wieczorynki w TVP1 miało zostać wydłużone we wrześniu i nie została ta obietnica (Brauna) spełniona. Dlatego maluchy przenoszą się do Pulsu, bo tam trwają bajki od 19:00-20:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro padł temat seriali coś mi się przypomniało - jakieś dobre 10 lat temu był emitowany taki serial "Klaun" wtedy jeszcze na RTL7 ,taki trochę zabawny film akcji ,myślę że fajnie jakby stacja go nadała znowu w przypadku tej pozycji nie powinno być żadnych trudności,zważywszy na fakt ,że Puls emituje dużo niemieckiej produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto wysłać im e-mail z taką propozycją. Często produkcje o których rozmawialiśmy tu na forum, później pojawiały się na antenie stacji. Jak będą mieli większą możliwość finansową (zmniejszenie kosztów licencji, dzięki zakodowaniu sygnału satelitarnego i zwiększenie zasięgu dzięki wprowadzeniu NTC i obecności w największych platformach cyfrowych; mam nadzieję, że na dobrych pozycjach na liście, ze względu na nadawanie naziemne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls raz się już wkopał w MacGyvera. Nawet wyprodukowal takie znaczki:

przypinki.png

Zapiera dech w piersiach. Ta stacja stoi na tak słabym poziomie pod względem promocji, że aż żal pisać. A te "sprawdzone programy" to to samo, co "Pomysłowy Dobromir" emitowany teraz rankami - odgrzewane kotlety. Dąbski raczej nie takiej stacji chciał, no przyjamniej taka taktyka sukcesu nie przynosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...